שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  ראשי הערים מאחלים לתלמידים קיץ בטוח ללא אלימות ברשת!
  47% מהילדים בכיתות ד'- ט' חוו הצקה במרחבים הוירטואליים, 35% מהילדים "זכו" לכינויים מעליבים במרחב הוירטואלי וכנגד 10% מהילדים הוקמה קבוצה וירטואלית

  הקדמה והנגישות הטכנולוגית מציגות גם אתגרים רבים. כיום, רשת האינטרנט אינה מפוקחת, אין לה גבולות מוסדרים, והיא עלולה להפוך לזירת הכפשות ומקור לאלימות. מטבע הדברים, הנפגעים העיקריים מאלימות זו הם המשתמשים העיקריים ברשתות החברתיות- הילדים ובני הנוער.

   

  ראשי הרשויות המקומיות בישראל לא אדישים למצב ומודעים היטב לגילויי האלימות הנרחבים ולהשלכות החמורות שלהם שכוללות פגיעה נפשית ולעיתים גופנית בבני הנוער. כנבחרי ציבור, ראשי הרשויות מבינים שתפקידם הוא לא רק לבנות פארקים ושכונות חדשות, וכי הם מחויבים גם לספק לתושביהם ביטחון בכל המרחבים ועליהם לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותם לטיפול בבעיה.

   

  מרכז השלטון המקומי החליט להתייחס לנושא לראשונה ובהובלת ראש עיריית מודיעין- מכבים –רעות ויו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס , הרים את הכפפה ולאמץ כלים וצעדים מפורטים להתמודדות עם הבעיה. הנושא עלה לראשונה במסגרת ועידת השלטון המקומי בינואר האחרון, בהשתתפות נציגי כנסת ומשטרה. אל היוזמה הצטרפו ראשי הערים שבחרו להכיר באחריותם ובכוחם גם במרחב הוירטואלי על ידי אימוץ האמנה לניהול שיח נקי ברשת. לצדם, חתמו על האמנה גם השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, שר התחבורה ישראל כץ, שרת התרבות והספורט מירי רגב, שרים וחברי כנסת נוספים.

   

  במסגרת כך, התחייבו החותמים לקדם גם את אמנת התלמידים הגדולה ביותר בישראל למניעת אירועי שיימיניג ולהוסיף את אייקון האמנה לדפי הפייסבוק שבניהולם, לפרסם בדפי העירייה את מוקד הפניות לנפגעי אלימות של איגוד האינטרנט הישראלי, ולהסיר מדפיהם תכנים פוגעניים.

   

  עוד פועל מרכז השלטון המקומי לקידום חקיקה שתגביל שימוש באלימות במרחבי הרשת, שתכלול גם את מוסדות החינוך והגופים הפועלים תחת הרשויות המקומיות ובכך, תסייע לצמצם את האלימות במרחב הרשתות החברתיות.

   

  כעת, כשאנחנו עומדים בתחילת החופש הגדול בו הילדים מבלים שעות רבות מול מסכי הפלאפונים והמחשבים, עלינו להבין כי בכוחנו לשנות את התמונה לטובת הילדים והנוער במדינת ישראל ולהיערך למאבק הגדול שמביאה עמה הקדמה- מסרים שלישיים ולרוב שקריים שמופצים בתוך שניות ומכתימים את שמם של הילדים לעד.

   

  אלו הם ראשי הערים שנרתמו למאבק:

   (צילום: יח"צ)
  (צילום: יח"צ)
   

   

  בברכת קיץ מהנה ובטוח, נקי מאלימות ברשת!

   

  אלימות דיגיטלית- איך מתמודדים עם זה

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  למידע נוסף כנסו

   

   

   


  פרסום ראשון: 02.07.17, 12:49
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ראשי הערים מאחלים לתלמידים קיץ בטוח ללא אלימות ברשת!"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים