שתף קטע נבחר

לאחר העיצומים: נחתם הסכם קיבוצי ראשון בענף ראיית החשבון

במסגרת ההסכם שנחתם מול פירמת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג המעסיקה 1,900 עובדים, יקבלו העובדים קרן השתלמות לאחר שנתיים של עבודה בארגון, מספר ימי החופשה יוגדל ב-2.5 ימים בממוצע, תשלום ימי מחלה לכל העובדים יינתן מהיום הראשון, ושכר הסטאז'רים לא יפחת מ-5,500 שקל בחודש

לאחר העיצומים של עובדי ארנסט אנד יאנג לפני כארבע חודשים, נחתם היום (א') בבית ההסתדרות הסכם קיבוצי ראשון בענף ראיית החשבון בין העובדים להנהלת החברה, בתיווכו של יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן.

 

כתבות נוספות בערוץ הקריירה

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר: "ההסכם שנחתם היום פותח עידן חדש ב-EY ישראל וסולל את הדרך למהפכת זכויות העובדים בענף כולו. ההסכם מצליח לשפר את תנאי העובדים בחברה ולהבטיח את ביטחונם התעסוקתי, וזאת מבלי להפר או להתפשר על חוסנה הכלכלי של הפירמה".

 

על פי ההסכם, כל עובדי המטה והאדמיניסטרציה שהשלימו 24 חודשי עבודה בחברה, או מתמחים שהגיעו לדרגת S3, יהיו זכאים להצטרף לקרן השתלמות לפי בחירתם. שיעורי ההפקדות לקרן על חשבון המעסיק יעמדו על 5% מגובה השכר, עד לתקרת גג של שכר בהתאם למפורט בהסכם.

במסגרת ההסכם נקבע גם כי עובדי השותפות יהיו זכאים לדמי מחלה בשיעור מלא (100%) כבר מיום ההיעדרות הראשון. ההסכם מסדיר ומגדיל גם מכסת ימי החופשה השנתית, כך שלמשל עובדי משרד בדרגת מנג'ר או עובדי מטה ואדמיניסטרציה, משנת הוותק החמישית בחברה, יהיו זכאים ל-18 ימי חופשה שנתית.

 

 
חתימת ההסכם (דוברות ההסתדרות) (דוברות ההסתדרות)
חתימת ההסכם(דוברות ההסתדרות)

כמו כן, כבר בשנה הראשונה, שכר המינימום בחברה יהיה, לכל הפחות, 4% מעל לשכר המינימום במשק. הלכה למעשה, שכר הבסיס של מתמחים בדרגה התחילית בחברה (S1) לא יפחת מ-5,500 שקל (500 שקל מעל לשכר המינימום הקבוע בחוק). שכר הבסיס של עובדים מתמחים בדרגה S2 יעודכן במהלך תקופת ההסכם בשתי פעימות, כך שעם חתימת ההסכם שכרם יועלה בשיעור אחיד של 2.5% ובעוד שנה שכרם יעודכן שוב, באופן שיבטיח כי השכר הממוצע של עובדים אלו לא יפחת מ- 6,600 שקל.

 

EY ישראל תקצה תקציב לתשלום בונוס שנתי לעובדים, בהתאם לביצועי החברה, בסכום כולל שלא יפחת מ-1% משכר הבסיס של כל עובדי החברה באותו מועד. במידה ובשנה מסוימת, השותפות תחליט כי המצב הכלכלי אינו מאפשר את חלוקת הבונוס כמתוכנן, באופן מלא או חלקי, החברה התחייבה להעביר את יתרת סכום הבונוס שלא שולם לשנה שלאחר מכן.

 

בנוסף, בהתאם להסכם, השותפות מתחייבת להעביר תקציב שנתי לפעילות ארגון העובדים. בגין שנת ההסכם הראשונה יועבר תקציב של למעלה מחצי מיליון שקל ומהשנה השנייה ועד תום ההסכם, תעביר החברה לארגון העובדים תקציב קבוע בסך 400 אלף שקל מדי שנה.

 

יו"ר ארגון העובדים ב-EY ישראל, אהד כהן אמר כי "ההסכם יביא לשיפור חסר תקדים בתנאי העסקתם של העובדים ומהווה סימן לעידן חדש בו זכויותיהם של העובדים מהוות שיקול מרכזי בקבלת ההחלטות בפירמה״. 

 

במעמד החתימה השתתפו גם יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד ומנהלת חטיבת עובדי חברות הביטוח ובתי השקעות בהסתדרות המעו"ף, מירי גרגיר. היועצים המשפטיים שליוו את התהליך: עו"ד רוני יואלי-פולק מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עו"ד כפיר זאב מטעם ארגון העובדים ועו"ד ירון קרמר מהמשרד נ.פינברג ושות' מטעם ההנהלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים