שתף קטע נבחר

בתוך ימים: מעסה חשוד באונס שוחרר 3 פעמים לביתו

המשטרה עצרה פעמיים מעסה מפתח תקווה בחשד לביצוע עבירות מין במטופלות, אולם בשלושת הדיונים שנערכו בעניינו בבית המשפט הוחלט לשחררו למעצר בית: "החומר הנכלל אינו רב, החשוד נעדר עבר פלילי". אישה שמעורה בפרטים זועמת: "זה מעודד עבריינים להמשיך באותה הדרך"

 

אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

טרטור חשוד או פעולות לגיטימיות של מערכת אכיפת החוק? מעסה בן 62 מפתח תקווה, שנעצר בחשד לביצוע עבירות מין במטופלות, שוחרר לביתו שלוש פעמים במהלך השבוע החולף. בהחלטה האחרונה שהתקבלה בעניינו של החשוד היום (ב') קבע השופט עודד מורנו מבית משפט השלום בעיר כי "מדובר בתיק חקירה אשר החומר הנכלל אינו רב, והסוגיה נקודתית".

 

המשטרה פתחה בחקירה נגד המעסה בעקבות תלונות של נשים על ביצוע מעשים מגונים. לאחר מעצרו הובא החשוד ביום רביעי שעבר לדיון הראשון בעניינו, אולם השופט מורנו הורה על שחרורו למעצר בית למשך יומיים ואף אסר על פרסום שמו.

 

"מעיון בתיק החקירה עולה כי קיים חשד סביר לביצוע העבירות על ידי החשוד, ואולם עוצמת החשד אינה ברמה מספקת לצורך הארכת מעצר ראשונה", ציין השופט מורנו בהחלטתו. "בהתחשב בעוצמת עילות המעצר ובשים לב לעובדה כי מדובר בחשוד יליד 1955, נעדר עבר פלילי, אני מוצא כי ניתן להסתפק במקרה זה בחלופת מעצר הולמת".

 

ביום שישי שעבר הובא החשוד שוב לבית משפט השלום בפתח תקווה, אולם גם הפעם הוחלט לשלוח אותו למעצר בית למשך חמישה ימים. את ההחלטה הזאת קיבלה השופטת מרים קראוס.

השופט עודד מורנו (צילום: אתר בתי המשפט) (צילום: אתר בתי המשפט)
השופט עודד מורנו(צילום: אתר בתי המשפט)

במקביל המשיכה המשטרה בחקירתה והתחקתה אחרי מקרים נוספים של ביצוע עבירות מין מצדו של החשוד. מלבד המעשים המגונים אספה המשטרה גם ראיות לביצוע עבירות אונס. בהתייעצות של המשטרה עם הנציג המלווה של הפרקליטות החשוד נעצר אתמול שוב והבוקר הובא בפעם השלישית לבית המשפט.

 

השופט עודד מורנו החליט כאמור לשחרר שוב את החשוד למעצר בית למשך יומיים. השופט ציין כי "ברור כי החלטה זו היא עד למתן החלטה אחרת, וככל שמארג הראיות נגד החשוד יתחזק, ניתן יהיה לשוב לבית המשפט בבקשה להתרת הפרסום פעם נוספת. מדובר בתיק חקירה אשר החומר הנכלל אינו רב, והסוגיה נקודתית". עם זאת, בית המשפט עיכב את ביצוע ההחלטה כדי לאפשר למשטרה לערער עליה.

 

תושבת פתח תקווה שמעורה בפרטים אמרה בתגובה: "זה אדם שצריכים להיזהר מפניו. אני לא יודעת איך השופט החליט לשחרר אותו. אדם כזה צריך להיות בכלא כי הוא עלול לפגוע בעוד נשים. לצערי, מערכת בתי המשפט לא עוזרת לציבור אלא לטובת הפושעים והאנסים. זה מעודד עבריינים להמשיך באותה הדרך ואנחנו האזרחים משלמים את המחיר".

 

היא אמרה עוד כי "צריכים לפרסם את שמו של החשוד, כולנו צריכים לדעת מי הוא כדי שנוכל להיזהר ממנו. אם השם שלו לא יפורסם זה יגרום לנו לחשוד בהרבה אנשים שעובדים בעבודות מסוג זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים