שתף קטע נבחר

צמד גנרלים: זוג נשוי יכהן כתתי-אלופים בצה"ל

במסגרת סבב מינויים חדש יקודם אל"מ יריב ניר לקשר"ר הבא ויועלה לדרגת תא"ל - ויצטרף בצמרת צה"ל אל אשתו, תא"ל שרון ניר, המשרתת כיוהל"ם. השניים אף צמחו בתפקידים דומים בחיל הקשר

אל"מ יריב ניר ותא"ל שרון ניר. ביחד בצמרת צה"ל (צילום: דובר צה''ל) (צילום: דובר צה''ל)
אל"מ יריב ניר ותא"ל שרון ניר. ביחד בצמרת צה"ל(צילום: דובר צה''ל)

סבב המינויים שנקבע אתמול (ב') בצמרת צה"ל כלל, לצד מפקדי אוגדות, גם את מינויו של קצין הקשר והתקשוב הראשי הבא של צה"ל, אלוף-משנה יריב ניר מאגף התקשוב, שיקודם בדרגה לתת-אלוף ויחליף את תא"ל נתי כהן. וכך, באופן יוצא דופן, יכהן בצה"ל זוג נשוי בקצונה הבכירה – שכן התא"ל המיועד ניר הוא בעלה של יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר (יוהל"ם), תא"ל שרון ניר.

 

תא"ל ניר (47) בעצמה כיהנה בשורת תפקידים באגף התקשוב, כמו בעלה, ופיקדה על בסיס ההדרכה של חיל הקשר והתקשוב. ניר הפכה לפורצת דרך בשורת תפקידי שטח שמילאה באגף התקשוב, ובין היתר שימשה קצינת קשר חטיבתית באוגדת עזה ומג"דית קשר בפיקוד המרכז.

 

התא"ל הנוכחית והתא"ל המיועד גרים במודיעין והורים לשלושה ילדים. "אני רוצה להכניס חיילות לטנקים מבלי לפגוע בשילוב הראוי", אמרה תא"ל ניר בראיון לאתר צה"ל לאחר כניסתה לתפקידה הנוכחי. "נשים יהיו לוחמות גם ביחידת החילוץ 669 וביחידות מיוחדות נוספות. נשים לא צריכות לחשוש לשרת בצבא. הן מוגנות. צה"ל נחשב לאחד הצבאות המתקדמים בעולם בשילוב להט"בים, וזה כבר לא נהיה עניין בצבא".

 

בעלה של תא"ל ניר רשם גם הוא שורת תפקידי ליבה באגף התקשוב והסייבר, ובין היתר כיהן כראש מחלקת האג"ם באגף התקשוב וקידם באופן משמעותי את עולם ההגנה בסייבר על מערכות המחשוב המבצעיות של צה"ל. בדומה לרעייתו, גם הקשר"ר המיועד מילא שורת תפקידי שטח בחיל הקשר, כמג"ד קשר, מפקד קורס קציני קשר וראש ענף מבצעים באגף.

 

בראיון ל-ynet לאחר מבצע צוק איתן אמר אל"מ ניר: "במלחמה רשתית הצלחנו להביא את כלל הכוחות לעבודה ברשתות שמחברות ביניהן. החיבור אפשר אפקטיביות ומקצועיות מאוד גדולה. הייתה תקשורת אפקטיבית בין חילות האוויר, הים והיבשה. כל הכוחות באוויר, בים וביבשה מדברים באותה רשת ומבינים את המיקום של האחר – תוך כדי לחימה. המערכות אפשרו לקבל תמונת מצב רב-זרועית. קיבלנו מודיעין בזמן אמת. סגרנו מעגלים ותקפנו הרבה יותר קרוב לכוחות שלנו".

 

המקרה של שני הבכירים בצבא נדיר, אך לא לגמרי יחיד מסוגו. גם בעשור הקודם נרשם מקרה דומה עם תא"ל (במיל') גילה כליפי, ששימשה יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, שנשואה למזכירו הצבאי של ראש הממשלה בסוף העשור הקודם, אלוף (במיל') מאיר כליפי, והשניים שירתו בתפקידים הבכירים במקביל. עם זאת הפעם מדובר בזוג שצמח וגדל באותו חיל ב-30 שנות הקריירה המשותפות שלהם בצה"ל, ואף בני הזוג כיהנו בתפקידים דומים וזהים במעלה שירותם.

פורסם לראשונה 03/07/2017 22:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה''ל
אל"מ יריב ניר ותא"ל שרון ניר
צילום: דובר צה''ל
מומלצים