שתף קטע נבחר

גן הילדים נסגר וההורים תרמו אלפי שקלים לחיות בר פצועות

לפני כשבע שנים נסגר גן ילדים פרטי בתל אביב שהופעל על ידי הורי הילדים. לאחרונה, עם סגירת חשבון הבנק של הגן, החליטו ההורים לתרום 3,500 שקל לבית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי בר"ג. "בחרנו לתרום את הכסף בתקווה שיצליח להחזיר לטבע עוד צבי או עוף דורס", אומרת אחת האמהות. "מקווים שהרבה יעשו זאת בעקבותינו"

 

 

בבית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי ברמת-גן הופתעו לקבל תרומה של 3,500 שקלים מגן ילדים בתל-אביב.

 

"גן העיר" שפעל במרכז תל-אביב והיה בבעלותם של הורי הילדים, נסגר לפני כשבע שנים על ידי העירייה. "לגן היה קונספט מקסים של מעורבות הורים, שאפשר למצוא בכל הארץ. זה גן שהוא בבעלות ההורים המתחלפים של הילדים שבו. המון שיתוף פעולה, ערבות הדדית והומור", מספרת נעמי, אחת האמהות בגן. "יכולנו להביא להם חוגים מעולים כולל פעילות עם בעלי חיים". הילדים שהיו אז בגילאי ארבע עד חמש שנים, היום כבר לומדים בכיתות ה' וכיתות ו'.  

 

 (צילום: ירון ברנר, טיבור יגר - ספארי ר"ג, מיכל ניישטיין אולמרט) (צילום: ירון ברנר, טיבור יגר - ספארי ר
(צילום: ירון ברנר, טיבור יגר - ספארי ר"ג, מיכל ניישטיין אולמרט)
 

 

"מקווים שהרבה יעשו זאת בעקבותינו"

לדברי נעמי, "כל מי שמכיר את בית החולים לחיות בר לא יכול שלא להתרגש ולהתפעל מהעבודה, המחויבות והזמינות שיש למקום כלפי כל חיות הבר בארץ - שלאף אחת מהן אין ביטוח בריאות, אין קשרים במיון".

 

היא מציינת כי בחשבון הבנק שהוקם לניהול הגן נותר סכום של אלפי שקלים שנועד לטיפול בעת הצורך בחובות כספיים או בתביעות משפטיות. עם קבלת ההודעה על סגירת החשבון, הוחלט בוועד לתרום את הסכום שנותר אל בית החולים לחיות בר. 

 

בזים מצויים בבית החולים לחיות בר (צילום: ארז ארליכמן) (צילום: ארז ארליכמן)
בזים מצויים בבית החולים לחיות בר(צילום: ארז ארליכמן)

גור דלק סלעים יתום (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
גור דלק סלעים יתום(צילום: ירון ברנר)

"כשמגיעים לשם ורואים את הצוות מטפל במקביל בזעמן מטבעות, עקב חורף, קיפוד מצוי, מלכישליו תשוש, דלק סלעים מודאג ופרחון של ינשוף עצים, במסירות, מוחלטות ומחוייבות מרגשים, פשוט מתאהבים בהם ובמשימה שהם לקחו על עצמם", היא מסבירה. "בחרנו לתרום את הכסף לבית החולים לרווחת הטבע המצומצם ובעלי החיים שחיים בו, בתקווה שיצליח להחזיר לטבע עוד צבי או עוף דורס. מקווים שהרבה יעשו זאת בעקבותינו".

 

חיוויאי נחשים פצוע מירי (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
חיוויאי נחשים פצוע מירי(צילום: עידו ארז)
 

ינשוף עצים מקבל עירוי נוזלים (צילום: עופר בריל, ספארי ר"ג) (צילום: עופר בריל, ספארי ר
ינשוף עצים מקבל עירוי נוזלים(צילום: עופר בריל, ספארי ר"ג)

 

צוות בית החולים: "תרומה מרגשת שתעזור לשקם חיות בר"

בבית החולים מקבלים מדי שנה אלפי חיות בר פצועות ומשקמים אותן במטרה להשיבן בחזרה לטבע בכוחות מחודשים. ד"ר יגאל הורוביץ, וטרינר הספארי ומנהל בית החולים לחיות בר סיפר ל-ynet כי צוות בית החולים התרגש כאשר נציגת ההורים יצרה קשר בנוגע לתרומה. "כל תרומה מסייעת לנו רבות בטיפול ושיקום חיות הבר. המחשבה שמדובר בגן ילדים שהורי הילדים ראו בתרומה לבית החולים מטרה נעלה, היא מרגשת כפליים".

 

הורוביץ מדגיש כי "אחת ממטרות העל שלנו, היא חינוך לאהבת בעלי חיים ולשמירת טבע אותה אנו עושים דרך הפעילות שלנו בבית החולים. אין לנו ספק שילדי הגן שכבר גדלו מאז, שמעו מהוריהם על התרומה הנדיבה ועובדה זו בוודאי מעצימה את תחושת הקירבה שלהם לבית החולים. התרומה תשפר את יכולותינו לתת מענה טיפולי טוב יותר לבעלי החיים ותסייע לנו להמשיך לפעול למען הצלת חיות הבר והשבתן לטבע. הלוואי שנזכה לעוד תרומות רבות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר, מיכל ניישטיין אולמרט
גן ילדים בתל אביב תרם 3500 שקל לבית חולים לחיות בר
צילום: ירון ברנר, מיכל ניישטיין אולמרט
מומלצים