שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הפיתוח הפשוט שיסייע לנכים לעשות קניות בסופר

  ויטל זינגר, עורכת דין וספורטאית מעוטרת שמתניידת בכיסא גלגלים התגברה על הרבה קשיים בחייה, אך עם מכשול אחד היא מתקשה להתמודד - קניות בסופר. צפו בפיתוח של סטודנטים לעיצוב שעתיד לשים סוף לבעיה

  צפו בפיתוח שמסייע לנכים לערוך קניות:

   

   

  ויטל זינגר, בת ה-29, משותקת מילדות ומתניידת בעזרת כיסא גלגלים, התגברה על הרבה קשיים בחייה. זינגר היא ספורטאית תחרותית מעוטרת, עורכת דין ומרצה להעצמה ומסוגלות, אך יש מכשול אחד עליו היא לא מצליחה להתגבר - קניות בסופר.

   

  זינגר מתקשה לערוך קניות עם עגלה במקביל לשימוש שלה בכיסא גלגלים. "אני נמנעת מלהגיע לסופר באופן תכוף. הייתי הולכת פעם בכמה שבועות לקניות ואוגרת הרבה מוצרי מוזן בביתי כי הקניות מסורבלות עבורי", מתארת הצעירה.

   

  ויטל עם יעל חסיד ורועי שלם (באדיבות HIT מכון טכנולוגי חולון) (באדיבות HIT מכון טכנולוגי חולון)
  ויטל עם יעל חסיד ורועי שלם(באדיבות HIT מכון טכנולוגי חולון)

   

  כעת יש לזינגר פתרון. סטודנטים לעיצוב מהמכון הטכנולוגי HIT בחולון עיצבו עבורה עגלת קניות שמתחברות בקלות לכיסא הגלגלים ומאפשרת לה לערוך קניות בצורה נוחה ולא מסורבלת. "פיתחנו עגלה שמתממשקת בקלות לידיות האחיזה בכיסא הגלגלים שמאפשרת הכנסה נוחה של המוצרים וגם פריקה קלה בקופה", מתארים יעל חסיד ורועי שלם שעיצבו את המתקן ומוסיפים: "העגלה גם מתנתקת בקלות כשויטל צריכה לגשת לדוכנים נמוכים יותר וניתן להכניס אותה בקלות לתא המטען".

   

  "מתמחי הקניות לא ערוכים לסיוע לאנשים בכיסאות גלגלים", מפרטת זינגר, "העגלה מלווה אותי בכל תהליך הקניה". הסטודנטים משתפים בתהליך עיצוב המתקן ומספרים כי "הפרויקט הזה הוא תוצר של עבודה משותפת של שלושתנו. אי אפשר שלא להתפעל מההישגים של ויטל בלי להתרגז מהדברים האלמנטאריים שנמנעים ממנה רק בגלל חוסר נגישות".

   

  ויטל והמתקן שעוצב עבורה (באדיבות HIT מכון טכנולוגי חולון) (באדיבות HIT מכון טכנולוגי חולון)
  ויטל והמתקן שעוצב עבורה(באדיבות HIT מכון טכנולוגי חולון)

   

  המתקן ממנו נהנת זינגר עוצב במסגרת פרויקט "פיקספרטס" בהנחיית פרופ' גד צ'רני ותמר איש כסית של מכון העיצוב, במסגרתו מנסים הסטודנטים למצוא פיתרונות עבור בעלי מוגבלויות. פרופ' צ'רני מתאר כי בפרויקט "הסטודנטים מאתרים שותף בעל בעיה תפקודית יומיומית. לאחר זיהוי הבעיה מייצרים הסטודנטים מוצר עובד הפותר אותה או המייצר הקלה תפקודית, ומכינים סרטונים המתארים את תהליך הפתרון ואת מסירת התוצר לשימוש השותף. במקרים רבים, הסטודנטים מגשימים להם חלום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות HIT מכון טכנולוגי חולון
  ועכשיו - לסופר
  באדיבות HIT מכון טכנולוגי חולון
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים