שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מבחן אופניים סנטה קרוז הייטאואר - עושים לך כנפיים
  דור חדש של אופני שבילים אגרסיביים מביאים את טכנולוגיית השלדה המתקדמת של סנטה קרוז לאולם התצוגה, עם תג-מחיר מפתיע

  קבלו אופני שבילים שקולעים בול בסצינת הסינגלים בבן שמן ומגיעים ממותג מוערך ונחשק. אופניים שגרמו לי לרצות לרכוב עוד ועוד, עד כדי רעיונות חדשים לסידור אורוות האופניים שלי בסלון הביתי.

   

   (תומר פדר)
  (תומר פדר)

   

   

  הייטאואר: זהו דגם חדש שמחליף את טולבוי הנחשב (ואשר נותר במתכונת XC מתונה יחסית) וכראוי, עשיר במיטב הטרנדים העכשוויים: מוט עליון ארוך, זווית מזלג שטוחה, זנב קצר, קרנק נמוך, ניתוב כבלים פנימי, צירי Boost מורחבים ועוד. הדגם הזה מוצע רק בקרבון (משולשי השלדה והמתלה) ובשתי רמות: C ו-CC עם 230 גרם המפרידים בניהם. אפשר גם לבחור בין גלגלי "29 ל-"27.5 וזה נחמד, אבל לא משוכנע עד כמה זה באמת שימושי.

   

   (תומר פדר)
  (תומר פדר)

   

  חלקים: באופני המבחן קיבלנו - יש שלוש רמות אבזור ושתי רמות שלדה - מתלי רוקשוקס עם 140 מ"מ מהלך מלפנים ו-135 מ"מ מאחור. שם המתלה פרוגרסיבי ויזכיר לאנשי מכוניות מתלה עצמות-עצה כפולות. המבנה הזה מאפשר לשלוט לא רק במהלך אלא גם במיקום ציר הגלגל האחורי. רוקשוקס מספקת גם את מוט המושב ההידראולי ארוך המהלך שאהוב עלי. הבלמים מגיעים משימנו ( SLX) עם רכיבי "אייסטק" לפיזור חום יעיל. העברת הכוח היא של SRAM מסדרת GX. בשני המקרים מדובר במערכות סולידיות, גם אם לא מהמדף העליון.

   

   (תומר פדר)
  (תומר פדר)

   

  נאבות של SRAM שרוכות לחישוקי איסטון ועליהם טיובלסים מבית מאקסיס - מיניון 2.3 נהדרים. רכיבים היקפיים נוספים מגיעים מרייס פייס התכליתית ועמידה. משקל אופני המבחן - מוכנים לרכיבה - עמד על 14.5 ק"ג. המחיר: 16 אלף שקלים.

   

   (תומר פדר)
  (תומר פדר)

   

  רכיבה: אם בעין לא ראיתם, הישבן כבר יספר. מדובר באופניים גדולים. עם בסיס גלגלים ארוך וחישוקים גדולים. המתלה האחורי מאד אקטיבי ודרש די הרבה התעסקות עד מציאת האיזון הקדוש עם המזלג. וזו גם הייתה הפעם האחרונה בה התעסקתי איתם. האופניים האלה מטפסים בלי בעיות כשרק משקלם מורגש במעלות ארוכים. יחסי ההעברה נוחים בטיפוס, אבל מרגישים קצרים ביחס ליכולת השלדה לטפל ברכיבה מהירה. אפשר להחליף גלגל שיניים קדמי, במחיר של פגיעה בקלות הטיפוס.

   

   (תומר פדר)
  (תומר פדר)

   

  אבל האופניים האלה בעיקר מהנים בירידות, מדרגות, מכשולים טכניים וקפיצות. עד כדי כך שמומלץ פשוט לערוך עליהם רכיבת מבחן בשבילים הביתיים שלכם, כדי שתבינו עד כמה החיה הזו שונה לגמרי. אופניים שיגרמו לכם להרגיש בנוח וכמעט אדישים במהירויות שיפחידו אתכם בדגמים אחרים. תכונות השלדה מקנות ביטחון רב בכל קטע טכני והגלגלים הגדולים דורסים ומטפסים בקלות מעוררת השתאות. נכון, גלגלים גדולים וזווית היגוי שטוחה הם מתכון לאופניים גמלוניים, אבל זנב קצר ומרכז כובד נמוך מאזנים זאת.

   

   (תומר פדר)
  (תומר פדר)

   

  סיכום: אם אתם חיים במשולש ברמודה של יער בן שמן, אם סינגלים טכניים הם הפיקס שאתם כמהים לו בכל סופ"ש, האופניים האלו בשבילכם. אני לא מצליח לחשוב על סינגלים בהם אופניים אחרים יהיו מהירים יותר. מאד מרשים. אבל הם לא מושלמים. המחיר אמנם אינו גבוה ביחס למותג, אך קיט האיבזור בסיסי מדי ולא מאפשר למצות את יכולת השלדה. לגלגלים התנגדות גלגול ניכרת ותחושת כבדות בדיווש, ויותר מדי רעשים ורחשים נשמעו משלדת הקרבון תחת עומס. גם המשקל העצמי גבוה בהתחשב בחומר ממנו היא עשויה.

   

  בקצרה, הסנטה האלו לא יהיה אופני כל-בו כמו "29 רבים אחרים, ויתגמלו בעיקר רוכבים מיומנים וחזקים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מבחן אופניים סנטה קרוז הייטאואר - עושים לך כנפיים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים