שתף קטע נבחר

בעקבות הפרסום ב-ynet: המדינה נדרשת להציג עמדתה על אפולוניה

בשבוע שעבר פורסמו ב-ynet דבריו של שר האוצר, לפיהם תוכנית הבנייה באפולוניה שבהרצליה לא תישאר כפי שאושרה. בעקבות הדברים עתרו מתנגדי התוכנית לביהמ"ש, שהורה למדינה למסור עמדתה בנושא

בעקבות הפרסום ב-ynet על התנגדות שר האוצר משה כחלון לתוכנית הבנייה באפולוניה כפי שאושרה - המדינה נדרשת להבהיר את עמדתה בנושא.

 

ניצחון לירוקים: תוכנית אפולוניה המאושרת תשתנה

 

כחלון, שדבריו פורסמו לראשונה ב-ynet, הכריז בשבוע שעבר כי על אף אישורה של התוכנית לבניית 4,000 דירות, שלושה בתי מלון ו-80 אלף מ"ר של שטחי מסחר ותעשיה, היא לא תקום כפי שתוכננה. "לא תהיה התנגשות בין ערכי הטבע לחזות העיר. לא אפתור בעיה ל-200 צעירים ואהרוס עיר של 100 אלף תושבים", אמר שר האוצר.

 

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון אמר לאחר מכן באולפן ynet אמר: "אני מעדיף שלא תהיה בנייה באפולוניה. צריך לשמור על ערכי הטבע ולפתח את שמורת אפולוניה לתיירות. מה גם שמדובר בקרקע מזוהמת שצריכה לנוח 40-30 שנה. נציע לאוצר חלופות אחרות".

 

תוכנית הבנייה באפולוניה אושרה בידי הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור שבמנהל התכנון (הוותמ"ל), שמטרתה לקדם תוכניות בנייה למגורים בהליך. נגד התוכנית הוגשה עתירה לבית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב, והדיונים בנושא עדיין מתקיימים.

 

בעקבות פרסום דברי כחלון פנו העותרים, באמצעות משרד עו"ד יהושע דיאמנט ועו"ד יעקב כהן, לבית המשפט וביקשו שיורה למדינה לתת בדחיפות הודעת עדכון ביחס לפרסום זה. זאת על מנת "שלא להשחית זמנו של בית המשפט", שכן בבית המשפט נדונות מספר עתירות על עצירת התכנית.

 

בעקבות הפנייה קבע השופט אליהו בכר כי על המדינה להגיש את עמדתה עד היום (רביעי). ואולם המדינה ביקשה ארכה של 14 יום, בטענה שטרם הועברו לרשותה העמדות הסופיות של כלל הגורמים הרלוונטיים.

 

עו"ד דיאמנט מייצג את בעלי הקרקעות הפרטיות המתנגדים לתוכנית. על פי העתירה, חלק מהקרקעות הנמצאות בבעלות פרטית מיועדות להפקעה במסגרת ללא פיצוי, לצורך הרחבת כביש החוף והקמת מחלף שיחבר את כביש החוף עם כביש 531, לשימוש דיירי השכונה שתוקם במקום.

 

בשבוע שעבר הוציא בית המשפט המחוזי בתל אביב צו ארעי לעצירת הליך ההפקעה של המדינה לצורך בניית הכביש והמחלף באפולוניה. בית המשפט ציין כי הצו ניתן על מנת שלא לקבוע עובדות בשטח בטרם התקיים דיון מקיף בכל הסוגיות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל
תוכנית הבנייה באפולוניה
הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל
מומלצים