שתף קטע נבחר

מוטי בן משה ולב לבייב פרשו מהמירוץ לרכישת אפריקה

התפתחות דרמטית במירוץ לרכישת החברה. בעקבות הודעת בן משה ולבייב על החלטתם לרדת מרכישת אפריקה, נותרו האחים סיידוף המתמודדים היחידים במירוץ

דרמה בהליך המכירה של אפריקה ישראל – מוטי בן משה ולב לבייב החליטו לסגת מההצעה המשותפת שלהם ולפרוש מהמכרז. "לאחר שמחזיקי החוב הביעו מורת רוח לגבי שיתוף הפעולה של בן משה עם בעל השליטה הנוכחי לבייב, הבהיר בן משה כי לא יבקש מאת לבייב לפרק את השותפות", נכתב בהודעה מטעם בן-משה. החלטה זו מותירה את הצעתם של האחים נתי ועופר סיידוף כהצעה היחידה לרכישת אפריקה ישראל בשלב זה.

 

לב לבייב ומוטי בן משה ()
לב לבייב ומוטי בן משה

 

על פי התכנון המקורי, מחר בבוקר (ה') היו אמורות להתכנס אסיפות מחזיקי אגרות החוב של שלושת הסדרות של החברה על מנת להסמיך את חברת הרמטיק, המשמשת כנאמן לשלוש סדרות אגרות החוב של אפריקה ישראל, להגיש למחזיקי האג"ח בעתיד את הצעת הרכישה הטובה ביותר בתום תהליך תמחור שייערך בין הצעותיהן של בן-משה ולבייב מחד ושל האחים סיידוף מאידך. ואולם, ההחלטה של בן-משה טורפת את הקלפים ומותירה את הצעתן של האחים נתי ועופר סיידוף כהצעה היחידה.

 

לא ברור מה יעלה בגורלה של ההצעה בשלב זה אך על פי ההצבעות שנערכו בקרב אסיפות בעלי האג"ח בתחילת חודש יוני זכתה הצעתם של האחים סיידוף לרוב בקרב שתיים מבין שלוש (כ"ז ו-כ"ח) סדרות האג"ח של החברה. בסדרה כ"ו הרוב היה לטובת ההצעה של בן משה.

 

עם זאת, אף אחת מבין ההצעות לא זכתה לרוב של למעלה מ-75% כך שלא היתה הכרעה. לאור התוצאות הכריע בית המשפט כי הצדים ימשיכו למו"מ. אותו מו"מ כאמור צפוי להתייתר אחרי ההודעה של בן משה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מוטי בן משה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים