שתף קטע נבחר

למה הם לא רוצים אותך כבת זוג? 5 סיבות

לרבות מחברותייך שלא תמיד עולות עליך במראה או באינטליגנציה יש מחזרים וזוגיות יציבה. אז למה דווקא את תמיד נשארת דחויה בפינה, ומה ניתן לעשות כדי לשנות את התמונה?

 

 

"למה אף אחד לא רוצה אותי"?, את בוודאי שואלת את עצמך לא אחת. זה נראה לך מקרי, לגמרי לא תלוי בך. נכון שאת חושבת שאת לא מספיק יפה ואולי אפילו לא מספיק חכמה, אבל בכל זאת, לרבות מחברותייך שלא תמיד עולות עליך יש מחזרים וזוגיות יציבה. אז למה דווקא את תמיד נשארת דחויה בפינה, ומה ניתן לעשות כדי לשנות את התמונה?

 

יש הבדל גדול בין משיכה ראשונית שתלויה במידה רבה במראה החיצוני, לבין היכולת למשוך גבר לאורך זמן ולגרום לו להתאהב בך. נכון שהמראה החיצוני חשוב והוא משפיע על המשיכה, אך לעתים גם אנחנו מתאהבות במישהו שאינו מלך היופי ובעינינו הוא הופך לכזה בהמשך. ברור שמראה אסתטי, מטופח ונקי הוא חשוב, אך חשובה הרבה יותר מכך האנרגיה שאת משדרת ומי שאת מבפנים. אז בואי נבחן מהם הגורמים העיקריים המשפיעים על כך:

למה אותה הם כן רוצים ואותי לא? (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
למה אותה הם כן רוצים ואותי לא?(צילום: Shutterstock)
 

1. את משדרת שאת מישהי שלא יבחרו בה

מכיוון שאינך אוהבת את עצמך ואת מלאה בביקורת תמידית על מראך ועל התנהגותך, זה בדיוק מה שאת משדרת לסביבה שלך, גם אם את מנסה להתנהג באופן שונה. במקרה כזה, מראה מושך ישחק לטובתך אך לא יוכל להחזיק את הגבר שמולך נלהב לאורך זמן.

 

2. את מוכרת את עצמך בזול

יכול להיות שיש לך כימיה מטורפת עם מישהו ואפילו אהבת אמת, אבל משום מה הוא מתעקש שאת לא האחת בשבילו. הוא מחזיק אותך בקשר לא קשר במשך חודשים ושנים, בזמן שהוא מצידו ממשיך לחפש את "האחת". ואז, במקום לעזוב, את נשארת שם ואומרת לעצמך: "לא יכול להיות שבסוף הוא לא יבין", כאשר למעשה, מהרגע ששמת את עצמך בעמדת נחיתות מולו, ויתרת על האפשרות להיות האישה שהוא יישא אליה עיניים ותהפוך לבחירת לבו.

 

עם זאת, גם אם נפלת בפח את יכולה ליצור מפנה ביחסים, ובכל רגע נתון לשים לו גבול ולומר: "או שאתה בוחר בי או שלא יהיה בינינו כלום". נכון, יש סיכוי טוב שהוא יאמר לך לא, אך זוהי הדרך היחידה שבעזרתה ניתן לגרום לו להכיר בערכך ולהבין שאינו מוכן לאבד אותך.

 

3. את מתנהגת בטירוף ומשגעת אותו

ישנן לא מעט נשים שמתוך טראומות עברן דורשות מהגבר שמולן הוכחת אהבה מתמדת. הוא צריך להתייחס אליהן כל הזמן, להחמיא ללא הרף ולהכיל כל רגש שעולה, אבל עבורן זה לעולם לא מספיק כי קיים בתוכן בור עמוק שלעולם אינו מתמלא. הן, כמובן, אינן מסוגלות להחזיר באותו המטבע, שכן הן ממוקדות 100% בכאביהן ובצורכיהן, וגם אם הן יעשו משהו עבורו זה תמיד יהיה "כדי ש...".

 

4. את מתבכיינת נון-סטופ על כל דבר קטן

על האיבר הלא מושלם שבגופך (שהוא בכלל לא רואה), על מה שהוא כן עושה ועל מה שהוא לא עושה, על התנהגותך ותפקודך, על הידע הכללי שלך, על עבודתך, על אימך, על אחותך וכמובן על משקלך. את אף פעם לא מרוצה, לא מעצמך ולא ממנו, ולא מאף אחד ומשום דבר אחר. וזה, אני מניחה שאין צורך להסביר מדוע, לעולם לא ייתפס כמושך. חשוב כמובן גם לזכור שגם אם אינך עושה זאת בפניו, האנרגיה השלילית שהגישה הזאת יוצרת בהחלט משפיעה עליו.

איך ידעתי שזה שוב יסתיים בפרידה (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
איך ידעתי שזה שוב יסתיים בפרידה(צילום: Shutterstock)
 

5. הנתינה שלך אינסופית

את מנסה להיות האישה המושלמת שהוא לא יוכל לומר לה לא. לשם כך את אף פעם לא אומרת לו מה מפריע לך, להפך. את תמיד אומרת "כן" לכל דבר שהוא רוצה ומכילה כל התנהגות שלו, לא משנה כמה בלתי הולמת היא. ואז, למרות החיוך התמידי, בתוכך מצטברת לה טינה רעילה, ואת מוצאת את עצמך מתלוננת על כך שאינו יודע להעריך אותך ואת מעשייך, עד שבסופו של דבר את מתפרצת בשל שטות כלשהי ללא שליטה.

 

אז מה כן הופך אישה למושכת ונאהבת?

באופן מתבקש, מה שהופך אישה למושכת זה ההפך ממה שציינתי לעיל, אף על פי שכבר יצא לפגוש לא מעט נשים שנושאות את המאפיינים שהוזכרו כשלצידן בן-זוג אוהב. בחינה מעמיקה יותר חשפה בפניי שמדובר במישהו שאולי נראה יציב וחזק, אך בעצם זקוק למישהי שאוהבת את עצמה עוד פחות משהוא אוהב את עצמו.

 

אם את רוצה למשוך לחייך גבר איכותי ובטוח בעצמו ולבסס מערכת יחסים שתחזיק מעמד לאורך שנים, עליך להפסיק להתעסק באופן אובססיבי בגורמים החיצוניים (מראה, משקל או רמת השכלה) ולהתחיל לשנות את מהותך הפנימית. אין זה אומר שאת צריכה להשתנות כאדם, שכן כולנו נולדנו שלמים.

 

כל שעליך עליך לעשות זה להשיל את דפוסי ההתנהגות שהוזכרו לעיל, דפוסים שמשדרים חוסר ביטחון, שליליות ופחד. כשתעשי זאת יתגלה באופן אוטומטי הפוטנציאל האמיתי שלך, וממקום זה של אהבה עצמית ושלמות פנימית, תוכלי למשוך לחייך את מה שחשוב לך.

 

בהצלחה!

 

שרון שחף היא מאמנת אישית, מומחית לאימון רגשי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים