שתף קטע נבחר

ר"מ הודו נפרד בציוץ בעברית: "מודה לעם ישראל"

נרנדרה מודי סיים ביקור חם של יומיים בישראל שבמהלכו אף שכשך את רגליו בים עם ראש הממשלה. "ביקור מוצלח זה יוסיף אנרגיות חדשות ביחסי הודו-ישראל", סיכם בפני יותר מ-31 מיליון עוקבי הטוויטר שלו. נתניהו הגיב בציוץ בהינדית

 

 

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי המריא לפנות ערב (יום ה') מישראל בתום ביקור חם וידידותי שארך שתי יממות. עם עזיבתו צייץ מודי בעברית ל-31.3 מיליון עוקביו: "אני מודה לעם ישראל וממשלת ישראל על האירוח החם. ביקור מוצלח זה יוסיף אנרגיות חדשות ביחסי הודו-ישראל". נתניהו, שאירח את מודי ונפרד ממנו בחיבוק בטקס רשמי בנתב"ג, הגיב לאחר כמה דקות בציוץ משלו בשפה ההינדית כשכתב כי הוא שמח על הביקור ומקווה להיפגש בקרוב פעם נוספת עם מודי.

 

 

נתניהו נפרד ממודי בתום הביקור בישראל (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
נתניהו נפרד ממודי בתום הביקור בישראל(צילום: שאול גולן)

המריא לוועידת ה-G-20 בהמבורג שבגרמניה (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
המריא לוועידת ה-G-20 בהמבורג שבגרמניה(צילום: שאול גולן)

 

נתניהו נפרד בציוץ בהידנית

 

נתניהו ומודי טסו הבוקר במסוק מירושלים לחיפה שם ביקרו בבית הקברות הצבאי הבריטי שבו קבורים חיילים הודים שלחמו במלחמת העולם הראשונה. השניים הניחו זרים באנדרטת החיילים והסירו את הלוט מעל שלט לזכר החיילים ההודים שנהרגו בקרב לשחרור העיר חיפה במלחמת העולם הראשונה. הם חתמו בספר האורחים של בית הקברות. ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בספר האורחים: "לזכר החיילים האמיצים של הודו שיסייעו בשחרור אדמתנו".

 

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי כתב בספר: "כבוד גדול הוא לי לעמוד כאן היום ולהצדיע לחיילים ההודים האמיצים, שהקריבו את חייהם למען שחרור חיפה במהלך מלחמת העולם הראשונה. הגבורה היוצאת דופן וההקרבה העילאית של טהאקור דלפט סינג, גיבור חיפה, ושל אנשיו לעולם לא תישכח ותמשיך לשמש השראה לדורות הבאים". 

מודי מצייץ על ביקורו בבית העלמין בחיפה 

 

 

נתניהו ומודי בחוף אולגה (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
נתניהו ומודי בחוף אולגה(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

 (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
(צילום: קובי גדעון, לע"מ)
 

מחיפה המשיכו שני האישים לחוף בגבעת אולגה שם שכשכו את רגליהם במי הים התיכון ואחר כך יצאו לסיבוב ברכב מיוחד להתפלת וטיהור מים – פיתוח מיוחד של חברת "גל מובייל" הישראלית.

 

לאחר מכן נסעו מודי ונתניהו לתל אביב שם נפגשו עם מנכ"לי חברות מסחריות ישראליות והודיות במסגרת השקת פורום המנכ"לים ישראל-הודו, שהוביל נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש. בתום המפגש נתניהו העניק למודי תמונה למזכרת מביקורם המשותף בחוף אולגה. נתניהו כתב הקדשה על התמונה: "לראש ממשלת הודו נרנדרה מודי בידידות עמוקה בביקורך ההיסטורי בישראל. בנימין נתניהו".

 

מודי מציג, בציוץ, את התמונה עם ההקדשה שנתניהו העניק לו 

 

נתניהו ומודי בתערוכת החדשנות

 

שני ראשי הממשלה גם סיירו בתערוכת חדשנות הכוללת שישה מייצגים של חברות ישראליות וארבעה מייצגים של חברות הודיות. "חדשנות היא החיים", אמר נתניהו. "ישראל היא אומת החדשנות, וכמוה גם הודו. ביחד יש לנו פוטנציאל אדיר לא רק בשווקים, אלא גם ביצירת אפשרויות חדשות והזדמנויות חדשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מודי ונתניהו נפרדים בנתב"ג, הערב
מומלצים