שתף קטע נבחר

פלט כדור על חברו: "הלוואי שהייתי יכול להתחלף איתך ולהיות שם במקומך, פצוע"

מגיל 13 הם החברים הכי טובים: למדו יחד בפנימייה, יצאו יחד לבילויים, ביקרו זה את זה בחופשות מהצבא. לפני שבועיים פלט לוחם בחטיבת כפיר כדור מנשקו ופצע את חברו באורח קשה. "אתה לא יוצא לי שנייה מהראש", כתב במכתב מרגש ששלח לו, "שום דבר לא מכפר על הכאב שנגרם לך ולמשפחתך". היום ב"ידיעות אחרונות"

"אני לא יודע מה לומר לך, קודם כל אני ממש מצטער, אני עדיין לא מצליח לקלוט שאתה בבית חולים בגללי". במילים האלה פותח ל', לוחם בחטיבת כפיר, את המכתב ששלח לחברו הטוב מ' לאחר שגרם לפציעתו כתוצאה מפליטת כדור. "אני יודע שכמות הסליחה לא יכולה לבטא את הצער. הלוואי שהייתי יכול להתחלף איתך ולהיות שם במקומך, פצוע".

המכתב שכתב ל' ()
המכתב שכתב ל'
 

הם היו החברים הכי טובים: למדו יחד בפנימייה, הרבו לבלות ביחד, ובחופשות שקיבלו מהצבא ביקרו זה בביתו של זה. "לחשוב שבאותו היום היינו אומרים לצאת, לצחוק, לאכול המבורגר, לעשן נרגילה כמו שהיינו עושים", כתב ל' לחברו הפצוע. "אני לא מפסיק לחשוב עליך, אתה לא יוצא לי שנייה מהראש. אתה איתי כל היום. אני כל כך מצטער. הדמעות לא מפסיקות לנזול לי מהעיניים, גם עכשיו כשאני כותב את המכתב הזה בתקווה שתקרא את זה".

 

האירוע התרחש לפני כשבועיים בדירתו של ל' בתל אביב. מ', חברו הטוב, הגיע לביקור והשניים החלו לשוחח על עניינים צבאיים. במהלך השיחה לקח ל' את הנשק שהיה מונח מתחת למיטה במטרה להראות לחברו את הכוונת שמורכבת עליו. תוך כדי ההדגמה נורה קליע מהנשק וחדר לפלג גופו העליון של חברו. מ' הובהל במצב קשה לבית־חולים איכילוב, שם נותח.

ל' במרכז ()
ל' במרכז
 

אחיו של ל' הגיע למקום עם הישמע קול הירי. הוא לקח סדין וחסם את חור היציאה של הקליע. "שירתתי כחובש בצבא, אבל זה לא היה פשוט מבחינה רגשית", סיפר. "אני מכיר היטב את מ', הוא כמו בן בית אצלנו. כשהיינו מבקרים את אחי בפנימייה היינו מבקרים גם אותו. אסור שהילד הזה ימות. אין מצב שהילד הזה לא נשאר בחיים".

   

ל' מואשם בעבירה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות. מעצרו הוארך אתמול עד 19 ביולי בבית הדין הצבאי ביפו. סנגוריו של ל' מטעם הסנגוריה הצבאית, רס"ן מירב הרשקוביץ-יצחקי ורס"ן אורן ליבר, מסרו: "מדובר בטרגדיה אנושית, שני החיילים הם חברי ילדות קרובים. מרשנו שרוי באבל כבד. הוא ומשפחתו מתפללים להחלמתו של החייל הפצוע ומביעים צער רב על התאונה".

 

בסיום המכתב ששיגר לחברו כותב ל': "הלוואי שיכולתי לבקר אותך, לישון איתך, להבין אותך בלי שנשוחח. שום דבר לא מרגיש לי מספיק מכפר על הכאב שנגרם לך ולמשפחה שלך. אני מצטער ואוהב אותך אין סוף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים