שתף קטע נבחר

הותר לפרסום: 3 נשים התלוננו כי סמנכ"ל בזן הטריד אותן

שלומי בסון השעה עצמו מתפקידו לפני שבועיים, אז התלוננה בהנהלת החברה עובדת הכפופה לו כי הטריד אותה בתום ראיון קבלה לעבודה שערך לה בפאב בחיפה ובהמשך ניהל עמה מערכת יחסים אינטימית. כך טענה גם עובדת נוספת. בסון מכחיש

 

שלומי בסון (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
שלומי בסון(צילום: אבישג שאר-ישוב)

הבכיר בבתי הזיקוק (בזן), שנגדו מתנהלת בדיקה בחשד להטרדה מינית, הוא סמנכ"ל החברה שלומי בסון. כך התיר הבוקר (יום ו') לפרסום בית משפט השלום בחיפה. שלוש נשים התלוננו נגדו בהנהלת החברה וכי שופטת של בית הדין לעבודה בדימוס בודקת עבור בתי הזיקוק את התלונות. בסון מכחיש את כל המיוחס לו.

 

לפני כשבועיים השעה עצמו בסון מתפקידו עד לסיום הבדיקה. התלונה המרכזית עוסקת בצעירה שהתקבלה על ידי בסון לעבודה בדרך לכאורה לא שגרתית – ראיון עבודה בפאב העוגן בחיפה, בשעות הערב המאוחרות. בתום הראיון, כך טענה המתלוננת בפוסט שפרסמה בפייסבוק, הוא הסיע אותה לביתה ובדרך עצר "מול הנוף" וביקש לנשק אותה. לדבריה היא התקבלה בסופו של דבר לעבודה וניהלה מערכת יחסים אינטימית עם בסון, עד לפיטוריה.

 

ככל הידוע, אישה נוספת התלוננה נגדו על כך שניהל עמה מערכת יחסים אינטימית בתוך החברה, וקיימת גם תלונה שלישית שפרטיה אינם ידועים. שלוש המתלוננות לא הגישו תלונות במשטרה אלא רק להנהלת החברה, והן טוענות להטרדה מינית.

 

בסון פנה באמצעות עו"ד תמי אולמן לבית המשפט וביקש למנוע את פרסום פרטיו. הבוקר כאמור דחתה השופטת מירב נבון את הבקשה.

 

בסון מונה לתפקידו בבתי הזיקוק לפני שש שנים. לפני כן שירת בשירות קבע בחיל הים ובתפקידו האחרון שימש מפקד בסיס חיל הים בחיפה. בבתי הזיקוק הוא אחראי בין השאר על הנושא הרגיש של איכות הסביבה.

 

בהנהלת בתי הזיקוק מסרו עם פרסום הפרשה כי הם בודקים את התלונות "כנדרש על פי הדין". הם פנו לשופטת בדימוס, שעבדה שנים בבית הדין לעבודה, והיא חוקרת את הפרשה עבור ההנהלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
שלומי בסון
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים