שתף קטע נבחר

צבא תאילנד פשט על עסקים ישראליים ומצא נשק

יחידות הצבא פשטו הלילה על בית חב"ד ועל המרפאה של נתי חדד, המוכר לישראלים רבים, בקוסמוי. בפשיטה נמצאו אקדחים ותחמושת במרפאה, שהייתה אמורה להיפתח בעוד חודש. לפי הדיווח בתאילנד, חדד עצור בחשד להחזקת נשק. אחיו, אלירן: "מדובר באנשים שמנסים לפגוע ולהכפיש את שמו הטוב של נתי, ניכר שידיים זדוניות בדבר"

 

חדד בעת מעצרו ()
חדד בעת מעצרו
יחידות של צבא תאילנד פשטו הלילה (שבת) על עסקים ישראליים בקוסמוי ועצרו את נתי חדד, מנהל "קוסמוי חילוץ והצלה", המוכר לישראלים רבים המגיעים לאי הנופש השני בגודלו במדינה. כך דווח בתקשורת המקומית. קונסולית ישראל בבנגקוק אורית שני יצרה קשה עם המשטרה בקוסמוי, שם אישרו לה את מעצרו של נתי חדד. ממשרד החוץ בירושלים נמסר בתגובה: "המקרה מוכר ומטופל על ידי הקונסולית בבנגקוק".

 

לפי הדיווחים, היחידות חיפשו אחר נשק לא חוקי ומצאו במרפאה שהקים חדד כלי נשק רבים בהם אקדחים ותחמושת. בנוסף, דווח כי בוצעה פשיטה צבאית גם על בית חב"ד. חדד, כך לפי הדיווחים בתקשורת המקומית, עצור בחשד להחזקת נשק.

 

אחיו אלירן פרסם היום פוסט בפייסבוק ובו כתב: "אני יכול לספר לכם שמה שנמצא היה אקדח דמי, צעצוע והיה שם עוד איזה אקדח. על שניהם לא היו טביעות האצבע של נתי. הוא משתף פעולה באופן מלא עם רשויות החוק בתאילנד ונותן להם את כל האינפורמציה, כולל מצלמות אבטחה".

 

לטענת אלירן, "מדובר באנשים שמנסים לפגוע ולהכפיש את שמו הטוב של נתי. זו אינה הפעם הראשונה ומי שעוקב אחריו יודע שכבר לפני כמה חודשים הייתה תקרית שבה ניסו לפגוע בו. נתי חי בקוסמוי במשך שבע שנים, נוהג לעזור, לתמוך ולתת מענה לכל אדם שנקלע לכל צרה בתאילנד. את כל זה הוא עושה ללא תמורה. ניכר שידיים זדוניות בדבר, מנסים בכל דרך לשים לו מכשול".

 

חלק מהנשק שנמצא בפשיטה במרפאה של חדד ()
חלק מהנשק שנמצא בפשיטה במרפאה של חדד

המרפאה של חדד הייתה אמורה להיפתח בעוד כחודש והערב הייתה אמורה להתקיים פתיחה מחודשת למועדון שלו "רוזה בר". רק אתמול בבוקר פרסם חדד פוסט: "מחר זה קורה, הפתיחה המחודשת של המועדון הישראלי הכי חזק בתאילנד. אני גאה ונרגש להזמין את כולם מחר במוצ"ש לערב הפתיחה הרשמי".

 

לפני שבוע פרסם חדד פוסט על המרפאה שבכוונתו לפתוח: "למי שלא יודע, המרפאה נסגרה בגלל כמה אנשים צרי עין שהלכו לדווח עליי שאני עוזר לישראלים ללא אישורים בחנות שלי. חשוב לציין שהמקום היה כתוב כחנות ולא כמרפאה ובגלל אותם צרי עין, הייתי חשוף לקנס ולכן החלטתי לסגור את המקומות ולא לקחת סיכון. בזמן הקרוב תיפתח המרפאה שתפעל 24 שעות ביממה".

 

האח אלירן ביקש בפוסט שפרסם לסייע לאחיו. "יש לנתי 24 שעות להעביר סכום ערבות של 100 אלף שקלים, 850 אלף בהט. אם נתי ישלם את סכום הערבות הוא יוכל להשתחרר ולהיות בתנאים מגבילים להמשך החקירות. אם לא ישתחרר, מחר יעבירו אותו לכלא תאילנדי עם תת תנאים". 

 


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים