שתף קטע נבחר

דיווח: "האקרים רוסים פרצו למערכות גרעין ואנרגיה בארה"ב"

על רקע פגישת טראמפ ופוטין והדיונים על הקמת יחידת סייבר משותפת, בוושינגטון פוסט דווח כי גורמים מממשלת רוסיה פרצו למערכות רגישות "כדי ללמוד אותן". לפי גורמים בארה"ב, הפריצה אירעה לאחרונה ולא הציבה את הציבור בסיכון: "פרצו למידע הקשור לניהול ולכוח אדם"

האקרים של ממשלת רוסיה עומדים מאחורי פריצה למערכות אמריקניות במתקן גרעיני ובמתקני אנרגיה נוספים במדינה שנעשתה לאחרונה, כך דיווח לפנות בוקר (יום א') ה"וושינגטון פוסט" מפי גורמים בכירים בממשל האמריקני, במקביל לדיווחים על הפגישה בין ולדימיר פוטין לדונלד טראמפ בגרמניה – שבה הבטיח הנשיא הרוסי שמדינתו לא ניסתה לחבל במערכת הבחירות בשנה שעברה. לפי הדיווח האמריקני, ההאקרים הרוסים ניסו ללמוד את מערכות האנרגיה האמריקניות ולדלות מהן מידע, ואולי גם להעריך את רמת פגיעותן.

 

לפי הבכירים האמריקנים ששוחחו עם העיתון, אין כל ראיות לכך שההאקרים ניסו לשבש את המערכות, שבין היתר שולטות בפעולות מפעלי האנרגיה והכורים, כך שהציבור לא היה נתון לסכנה ישירה. במקום זאת, הסבירו הגורמים, ההאקרים פרצו דווקא לחלקים במערכות שנוגעים לניהול אדמיניסטרטיבי ולכוח האדם.

 

בסוף החודש שעבר שלחו ה-FBI והמחלקה לביטחון לאומי אזהרה משותפת לגורמים במגזר האנרגיה האמריקני שלפיו "שחקני איום מתקדמים" גונבים שמות משתמש וסיסמאות כדי לנסות ולפרוץ למערכות של חברות בתחום. עם זאת, לא היה בהודעה כל אזכור ספציפי לגורמים מרוסיה.

דנו בהקמת יחידת סייבר משותפת. טראמפ ופוטין (צילום: AP) (צילום: AP)
דנו בהקמת יחידת סייבר משותפת. טראמפ ופוטין(צילום: AP)
 

במהלך הפסגה בהמבורג נפגש טראמפ לראשונה עם הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין והשניים קיימו פגישה בת כמה שעות בסוגיות שונות, בהן המלחמה בסוריה, המשבר עם צפון קוריאה והמלחמה באוקראינה. "לחצתי מאוד פעמיים על הנשיא פוטין בנושא ההתערבות הרוסית בבחירות שלנו. הוא הכחיש בתוקף. אני כבר אמרתי את דעתי. דנו בהסכם הפסקת האש בחלקים בסוריה שיציל חיים. עכשיו זו העת להתקדם קדימה ולעבוד ביחד עם רוסיה בצורה בונה!" צייץ הנשיא האמריקני בטוויטר שלו.

 

בסוף השבוע האחרון נועדו לראשונה טראמפ ופוטין במהלך פסגת G-20 בהמבורג והשניים קיימו פגישה בת כמה שעות בסוגיות שונות – ובהן הערכת המודיעין האמריקני בנוגע להתערבות הרוסית גסה בבחירות האמריקניות. "לחצתי פעמיים על הנשיא פוטין בנושא ההתערבות הרוסית בבחירות שלנו. הוא הכחיש בתוקף. אני כבר אמרתי את דעתי. עכשיו זו העת להתקדם קדימה ולעבוד ביחד עם רוסיה בצורה בונה!" צייץ הנשיא האמריקני בטוויטר שלו הבוקר.

 

טראמפ א הוסיף גם ש"פוטין ואני דיברנו על הקמת יחידת אבטחת סייבר בלתי חדירה כדי שיהיה ניתן לאבטח מפני התערבות בבחירות ומפני דברים שליליים רבים אחרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
נשיא רוסיה ולדימיר פוטין
צילום: MCT
מומלצים