שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הזוגיות בקשיים? נסו תמונות של כלבלבים
  מחקר שפורסם השבוע מצא שצפייה בתמונות חמודות של גורי כלבים, חתולים וארנבים יכולה לשנות לטובה ולהגדיל את מידת הסיפוק שאנחנו חשים כלפי הנישואים שלנו. תענוג

   

  כלבלבים טועמים גלידה    (צילום: מתן טורקיה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הזוגיות שלכם במשבר? נסו להסתכל על תמונות של גורים. זה אולי נשמע מגוחך או כמו איזו הסחת דעת אינטרנטית ונקודתית בלבד, אבל מחקר שפורסם השבוע ב-Psychological Science מצא שאנשים שהציגו בפניהם תמונות של כלבלבים, חתלתולים וארנבונים ואז תמונות של בני הזוג שלהם, פיתחו אל בני הזוג תחושות חיוביות יותר, ואף העידו שהם מסופקים יותר מהנישואים שלהם.

  אתה חמוד (צילום: Shutterstock)
  אתה חמוד(צילום: Shutterstock)

  מה זההההה (צילום: Shutterstock)
  מה זההההה(צילום: Shutterstock)

  משפרים כל מערכת יחסים. כלבלבים חמודים (צילום: Shutterstock)
  משפרים כל מערכת יחסים. כלבלבים חמודים(צילום: Shutterstock)
   

  "התבקשתי לבחון דרכים שיאפשרו לזוגות נשואים שאחד מהם משרת בצבא, להתמודד עם הלחץ הכרוך בהפרדה שנעשית כאשר החייל מוצב בבסיס שמרוחק מביתו", אמר עורך המחקר, ג'יימס מקנולטי. "המטרה היתה לפתח פרוצדורה שתעזור לחיילים ולאנשים אחרים שנמצאים בסיטואציות שעלולות לאתגר את מערכות היחסים שלהם".

   

  מקנולטי והקולגות שלו בחנו 144 זוגות נשואים בגיל הממוצע של 28 שנים. כל הזוגות נשואים פחות מחמש שנים, ו-40% מהם הם הורים לילדים. הזוגות התפצלו לשתי קבוצות, כאשר במשך שישה שבועות ובתדירות של אחת לשלושה ימים, הציגו בפני קבוצה אחת רצפים של תמונות שכללו תמונות של הפרטנרים הרומנטיים ומיד אחר כך תמונות של גורים חמודים. בפני הקבוצה השנייה, לעומת זאת, הציגו תמונות של בני זוג ואחריהן תמונות של עצמים ניטרליים, כמו למשל כפתורים ובגדים. בתום הצגה של כל סדרת תמונות כזאת, התבקשו בני הזוג המשתתפים לספר על הפרטנרים שלהם ולעדכן עד כמה מרוצים הם מהקשר הזוגי שלהם.

   

  בסופו של המחקר, בני הזוג שהציגו בפניהם תמונות חמודות של חיות היו גם אלו שביטאו תחושות חיוביות יותר כלפי הפרטנרים שלהם, והצהירו על רמת סיפוק גבוהה יותר מחיי הנישואים שלהם. "האמת היא שהופתעתי כשזה הצליח", אמר מקנולטי. "הרעיון שמשהו כל כך פשוט ולא קשור לנישואים יכול להשפיע על איך אנשים מרגישים כלפי הנישואים שלהם הותיר אותי סקפטי בהתחלה".

   

  עם זאת, מדגישים החוקרים, תמונות של גורים לא יכולות לפתור לכם את כל הבעיות ביחסים, והדרך הטובה ביותר לחוש סיפוק ממערכת היחסים שלכם עדיין טמונה ביכולת שלכם לייצר אינטראקציות חיוביות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הזוגיות בקשיים? נסו תמונות של כלבלבים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים