שתף קטע נבחר

חנק למוות בכרית - וניסה להתאבד: גבר הואשם ברצח אשתו

יוסף ברוך, בן 65, מואשם כי בחודש שעבר, בעת ששהה עם אשתו במלון בתל אביב, חנק אותה למוות ואז ניסה לשים קץ לחייו. "אני נאלץ לבצע פעולה זו בצער רב ומסיים את חיינו", ציין במכתב שנמצא בחדר. בכתב האישום נטען כי המניע לרצח היה סירובה של האישה לשוב לטורקיה, שם התגוררו

 

 

הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום בגין רצח נגד יוסף ברוך, אזרח טורקי בן 65, שחנק למוות בחודש שעבר את רעייתו דליה ברוך במלון רנסנס ברחוב הירקון בתל אביב וניסה לשים קץ לחייו. לפי כתב האישום, הנאשם חנק למוות את אשתו באמצעות כרית ולאחר מכן ניסה להתאבד בחדר האמבטיה.  

 

הנאשם יוסף ברוך, הבוקר בבית המשפט (צילום: ניצן דרור) (צילום: ניצן דרור)
הנאשם יוסף ברוך, הבוקר בבית המשפט(צילום: ניצן דרור)

 

זירת הרצח (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
זירת הרצח(צילום: שאול גולן)

ברוך ואשתו עברו מישראל לאיסטנבול ונהגו לבקר לעיתים קרובות את בני משפחתם בארץ. לפי כתב האישום, שהגישה התובעת עו"ד יעל הראל מפרקליטות מחוז תל אביב, בתקופה שקדמה לרצח הביעה הנרצחת חוסר שביעות רצון ממגוריהם בטורקיה וחזרה על רצונה לחזור לישראל. בחודש מאי הגיעו השניים לביקור בארץ, שבמהלכו לנו גם במלון רנסנס. בחודש שעבר הודיע הנאשם לאשתו כי הם חוזרים לטורקיה ופרץ ויכוח בין השניים. הנרצחת צעקה והצהירה כי בכוונתה להישאר בישראל ולשכור דירה באשדוד. הנאשם ניסה להשתיקה, לקח כרית מהמיטה וחנק אותה למוות. על פי כתב האישום, "הנאשם החליט לגרום בכוונה תחילה למותה".  

 

לאחר שחנק אותה, ניסה להסתיר ברוך את כוונתו לרצוח אותה בהסוואה של אירוע התאבדות משותפת - הוא בלע כדורים רבים וחתך את ידיו. הוא השאיר בחדר המלון מכתב שבו כתב: "בצער רב אני כותב איגרת זו ונאלץ לבצע פעולה זו בצער רב, ומסיים את חיינו". יום למחרת, בסביבות השעה 09:15, נמצאו בני הזוג בחדר המלון כשהם מחוסרי הכרה. צוות מד"א שהוזעק קבע את מותה של המנוחה ופינה את ברוך לבית החולים איכילוב בעיר. המשטרה פתחה אז בחקירה ועצרה את הבעל בחשד לרצח.

 

גדי זילברשלג והרצל יוספי, עורכי דינו של ברוך (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
גדי זילברשלג והרצל יוספי, עורכי דינו של ברוך(צילום: שאול גולן)
 

מעצרו של ברוך הוארך הבוקר עד לדיון הבא. בחקירתו טען ברוך כי כיסה את פיה של אשתו בכרית כדי להשתיק אותה במהלך הוויכוח, הכחיש כי החניקה גרמה למותה והכחיש שהתכוון לעשות כן. עורכי דינו, גדי זילברשלג והרצל יוספי, מסרו: "קיבלנו היום את כתב האישום, ביקשנו לדחות את הדיון וללמוד את תיק החקירה. הטענה היא שהרקע היה סירובה לעזוב את הארץ. הדברים הרבה יותר עמוקים. נדגיש כי הנאשם כופר במיוחס לו, ומעדויות של בני משפחה עולה שהוא טיפל בה במסירות רבה מאוד במשך שנים רבות, דאג לה ואהב אותה. מדובר באדם נורמטיבי לגמרי, ואיך שלא מסתכלים על זה מדובר בטרגדיה נוראית וגדולה. הוא בעצמו היה על סף מוות".

 

בחודש שעבר הובאה דליה למנוחות בבית העלמין באשדוד. קומץ בני משפחה ליוו אותה בדרכה האחרונה, וקרוב משפחה סיפר: "דליה סבלה מאוד ובעלה סעד אותה כל חייו. ידענו שהיא סובלת ממחלה, אבל איש לא תיאר שככה זה ייגמר. לא ברור מה קרה שם, אבל אין לי ספק שמטרתו של הבעל הייתה לעזור לאשתו, שסבלה המון שנים".

 

"האישה שנמצאה מתה בדירתה בשדרות - לא מתה מחבלות"

המשטרה קבעה הבוקר כי אישה בת 52 שנמצאה שלשום ללא רוח חיים בדירתה בשדרות - לא מתה עקב חבלה. המשטרה עצרה באותו הלילה מכר שלה, גבר בן 61, ולאור הממצאים שחררה אותו הבוקר ממעצר.

 

הקביעה התקבלה לאור חוות דעת של המכון לרפואה משפטית באבו כביר, שנמסרה הלילה, וממנה עלה כי לא נמצאו סימנים לחבלה פלילית שגרמו למותה. מהמשטרה נמסר כי החוקרים ממשיכים בפעולות החקירה הנדרשות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניצן דרור
יוסף ברוך, הבוקר בבית המשפט
צילום: ניצן דרור
מומלצים