שתף קטע נבחר

רצח הדס מלכא: מסיעי המחבלים הואשמו בגרימת מוות ברשלנות

תושב מזרח ירושלים ותושב השטחים, שהסיעו את המחבלים שביצעו את הפיגוע שבו נרצחה לוחמת מג"ב הדס מלכא בחודש שעבר, הואשמו בגרימת מוות ברשלנות. שלושת המחבלים חוסלו בזירה, וצה"ל הודיע למשפחותיהם כי יהרוס את בתיהם

 

 

תושב מזרח ירושלים ותושב השטחים, שהסיעו את המחבלים שביצעו לפני כחודש את הפיגוע הרצחני סמוך לשער שכם שבו נרצחה לוחמת מג"ב הדס מלכא ז"ל, הואשמו היום (ד') בגרימת מוות ברשלנות ובהסעת שוהים בלתי חוקיים בנסיבות מחמירות.

 

בכתב האישום נכתב כי השניים הסיעו באוטובוס יותר משישה שוהים בלתי חוקיים, וכי הדבר נעשה בעבור בצע כסף, תוך שהם יודעים כי אין לנוסעים אישורי כניסה. הפרקליטות כינתה את המעשים "עקיפה מכוונת של מערכת הסינון והבידוק בכניסה לירושלים, בידיעה כי הדבר עלול להוביל לפיגוע ולגרימת מוות של אזרחים".

 

מהמשטרה נמסר כי "כל מי שמסיע שוהים בלתי חוקיים לתוך שטחי ישראל צריך לדעת ולצפות שביניהם עלול להיות מפגע שמבקש לבצע פיגוע טרור והמשמעות היא שברמה מסוימת הינו שותף לפיגוע ולתוצאותיו הקשות".

 

רס"ר הדס מלכא ז"ל ()
רס"ר הדס מלכא ז"ל
 

בהודעה שפרסמה הבוקר משטרת ישראל נמסר עוד כי "מיד לאחר הפיגוע נעצרו שני חשודים מרכזיים, תושב עיסאוויה ותושב שטחים. השניים נחקרו בחשד שארגנו את קבוצת השב"חים, בהם המחבלים, והסיעו אותם לשטחי ישראל ולירושלים יום קודם לפיגוע".

 

במשטרה הדגישו: "זה הפיגוע השלישי שהמשטרה הצליחה לבסס תשתית ראייתית ותוך שיתוף פעולה עם הפרקליטות, להביא לדין בגין עבירת גרימת מוות ברשלנות מסיעי שב"חים, תושבי מזרח ירושלים, שהסיעו ברכבם לישראל תושבי שטחים שביצעו פיגועי טרור רצחניים. המשטרה מדגישה כי תגיע לכל מי שידו הייתה מעורבת בכל דרך, בין במישרין ובין בעקיפין, בפיגועי טרור ותפעל למצות עימו את מלוא חומרת הדין".

 

בשנה שעברה גזר בית משפט השלום בירושלים שנתיים מאסר על חמיס סלאיימה, נהג הסעות שהסיע 3 תושבי ג'נין שביצעו את הפיגוע בשער שכם שבו נהרגה שוטרת מג"ב הדר כהן ז"ל. על אף שהמדינה לא טענה לידיעה מוקדמת של סלאיימה על כוונות המחבלים, הוא הורשע בגרימת מוות ברשלנות בשל האחריות שלו כמסיע שוהים בלתי חוקיים. במקרה נוסף נגזרו שנתיים מאסר על מחמד עווידה, שהסיע ליפו את המחבל בשאר מסאלחה שרצח את התייר האמריקני טיילור אלן פורס. 

 

 

 

בתוך כך הודיעו ביחידת דובר צה"ל כי הלילה נמסרה הודעה למשפחתו של המחבל מהפיגוע שבו נרצחה מלכא על כוונה להריסת ביתו בדיר אבו משעל. "ההודעה כוללת אפשרות להגיש השגה תוך 72 שעות על הכוונה להרוס את הבית", נמסר בהודעת הצבא. בתחילת השבוע נמסרו למשפחותיהם של שני המחבלים הנוספים צווים להריסת בתיהם. 

 

מלכא, בת 23 מגבעת עזר, נרצחה כאשר שלושה מחבלים חמושים בסכינים וכלי נשק הסתערו על שתי זירות שונות באזור שער שכם בירושלים. היא נפצעה באורח אנוש ובהמשך מתה מפצעיה. שני בני אדם נוספים נפצעו בינוני ושניים באורח קל. כל המחבלים, פלסטינים מהשטחים, נורו וחוסלו בשטח.

 

דוד מלכא, אביה של הדס, אמר לאחר הפיגוע: "אסון כבד נפל עלינו. זכינו לגדל ילדה מדהימה במשך 23 שנים. הדסי, גדלת בבית של ערכים, של אהבה, שלום ואחווה, הערצנו אותך על מי שאת, על ההישגיות שלך, טוב הלב, הסובלנות, החוכמה, כושר המנהיגות ושמחת החיים שכל כך אפיינו אותך, עד שמחבל שפל ונתעב רצח אותך ולקח אותך מאיתנו, יחד עם כל החלומות והשאיפות שלך לטייל בעולם ולהקים משפחה בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים