שתף קטע נבחר

בגלל החשד לניצול יחסי מרות: מג"ד קרקל הודח

סא"ל אלעד כהן הושעה אתמול בעקבות חקירת מצ"ח על חשד ליחסים בלתי הולמים בהסכמה תחת יחסי מרות. היום החליט מפקד פיקוד דרום, אלוף אייל זמיר, להדיח את כהן מתפקידו כמפקד הגדוד המעורב

 

סא"ל אלעד כהן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
סא"ל אלעד כהן(צילום: מוטי קמחי)

מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, הדיח מתפקידו את מפקד גדוד הקרקל, סגן אלוף אלעד כהן. כך נמסר היום (ד'). מצה"ל נמסר כי כהן יוחלף בימים הקרובים. עתידו של כהן בצה"ל עדיין אינו ברור.

 

אתמול הושעה כהן ל-30 יום בעקבות חקירת מצ"ח שנפתחה בחשד למה שהוגדר בצה"ל "יחסים בלתי הולמים בהסכמה במסגרת יחסי מרות" עם קצינה ששירתה תחתיו.

 

הסנגור הצבאי הראשי, אלוף-משנה רן כהן, שמייצג את סא"ל כהן מסר כי "מפקד גדוד קרקל משרת שנים רבות בצה"ל כלוחם מוערך ורב זכויות. בימים האחרונים נקרא הקצין לחקירה במצ"ח, ושיתף פעולה עם החוקרים באופן מלא. כך גם נהג בשימוע שערך לו אלוף פיקוד הדרום. הקצין הבהיר למפקדיו כי הוא לוקח אחריות מלאה על מעשיו ומצר עליהם מעומק ליבו. על אף שהשירות הקרבי בצה"ל היה למרכז חייו והוא רואה בכך שליחות אמיתית, מקבל הקצין בהסכמה אם כי בלב כבד את ההחלטה הפיקודית להדיחו מהתפקיד".

 

ללא קשר ישיר לאירוע, הקצין היה צפוי לסיים את תפקידו בשבועות הקרובים. החקירה נוגעת ליחסיו של מפקד הגדוד עם קצינה ששירתה תחתיו. לפחות לפי הגרסה הראשונית שנבדקת במצ"ח, היחסים היו בהסכמה.

 

בשיחה שקיים אתמול עם אלוף הפיקוד, סא"ל כהן הודה במעשים המיוחסים לו ולקח עליהם אחריות. היחסים בין המג"ד - יוצא חטיבת גולני, נשוי ואב לילדים - לקצינת המפקדה שהייתה כפופה למרותו הפכו בחודשים האחרונים לסוד גלוי בגדוד שאחראי על גזרת גבול מצרים.

 

לפי גורמים המשרתים בגדוד, השמועות על יחסיהם הגיעו לקצינים ולאנשי קבע בגדוד ואף מחוצה לו לפני שבועות רבים. במצ"ח חוקרים חשד שהיחסים האסורים בין השניים מומשו מספר פעמים גם בבסיס הגדוד.

 

כאמור, לא ברור מה יעלה בגורל עתידו של סא"ל כהן בצה"ל. יש להזכיר כי מפקד גדוד הסיור הבדואי, סא"ל שי שרף, שנחשד בקיום רומן אסור עם קצינת שלישות, הודח מתפקידו וקיבל תפקיד אחר שאינו פיקודי כראש ענף בזרוע היבשה. בשנה שעברה הודח שרף משירות בצה"ל.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
סא"ל אלעד כהן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים