שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  חברת החשמל נדרשת לתקן התקלה בתחנת הכוח רוטנברג
  ביום שני פרצה שריפה בתחנת הכוח הפחמית באשקלון, אשר בעקבותיה הופסקה בחלק מהיחידות פעילות הסולקן שנועד להפחית את פליטות הגופרית הדו-חמצנית. כעת דורש המשרד להגנת הסביבה מהחברה לנקוט בפעולות מיידיות לתיקון התקלה ולצמצום זיהום האוויר מהיחידות

  בעקבות השריפה שפרצה ביום שני בתחנת הכוח הפחמית רוטנברג של חברת החשמל באשקלון, המשרד להגנת הסביבה דורש מהחברה לנקוט בפעולות מיידיות לתיקון התקלה ולצמצום זיהום האוויר מהיחידות הפחמיות.

   

  בשל השריפה הופסקה פעולת הסולקן ביחידות 4-3. סולקן הוא מתקן אשר באמצעותו מפחיתים את פליטות הגופרית הדו-חמצנית, הנפלטת מתהליך שריפת הפחם. כמו כן, חברת החשמל ביקשה מהמשרד להגנת הסביבה להפעיל את יחידות 3-4 ללא סולקן, עד לתיקון התקלה.

  תחנת הכוח רוטנברג באשקלון (צילום: צפריר אביוב)
  תחנת הכוח רוטנברג באשקלון(צילום: צפריר אביוב)
   

  לבקשתה צירפה חברת החשמל נתונים בדבר רזרבת חשמל נמוכה ללא יחידות אלה (כ-MW300 בלבד), והביעה חשש משיבושים באספקת החשמל בהיעדר יחידות אלה - בשיא עונת הקיץ.

   

  בהתאם לקבוע בהיתר הפליטה, המשרד סיפק לחברת החשמל אישור זמני בלבד עד ל-25 ביולי, והציב תנאים שאי-עמידה בהם תיחשב כהפעלת היחידות ללא אישור.

   

  במשרד להגנת הסביבה מסרו כי המשרד עוקב אחר מצב איכות האוויר בסביבה, ויעדכן את הציבור ככל שיידרש. עוד נמסר, כי בתחנות הניטור בסביבת תחנת הכוח לא נרשמו עד כה חריגות מתקני הסביבה.

   

  מחברת החשמל נמסר ל-ynet כי "בעקבות שריפה במתקן להזרקת תרחיף גיר, חברת החשמל פנתה למשרד להגנת הסביבה בבקשה לאשר המשך ייצור ללא הפעלת הסולקנים. אנו פועלים למצוא פתרון ביניים בהקדם".

   

  מארגון גרינפיס ישראל נמסר: "זה תמרור אזהרה למשרד האוצר על המחיר הכבד של הפחם, כאשר את הקבלה והחשבונית ישלם שוב הציבור הרחב. השריפה בתחנת הכוח ברוטנברג ממחישה שוב שיש רק פתרון אחד לזיהום, הפסקת ייצור חשמל מפחם, ופתרונות קוסמטיים כמו סולקנים אינם יעילים במבחן המציאות. ברמה המידית אנו קוראים לחברת החשמל לפצות את הציבור על טונות המזהמים המשתחררים לאוויר.

   

  "אסור לחכות לשריפות הבאות שיהפכו לשגרתיות יותר ויותר בעקבות שינויי האקלים. על שר האנרגיה לקדם את הפתרון היחיד בן-זמננו, חשמל חכם המבוסס על אנרגיה סולארית. מתווה השמש יכין את ישראל לאתגרי המאה הנוכחית ויציב את ישראל בחזית המעבר בעולם לאנרגיות חכמות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חברת החשמל נדרשת לתקן התקלה בתחנת הכוח רוטנברג"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים