שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  נעילה חיובית בוול סטריט; מניית טבע ירדה ב-3.9%
  בבלומברג דווח שמנכ"ל אסטרהזניקה פסקל סוריו החליט להישאר בחברה ולא לעבור לתפקיד מנכ"ל טבע - מניית אסטרהזניקה עלתה ב-4.6%; מדד S&P 500 עלה ב-0.5% לשיא; הנפט עלה השבוע ב-5.2% למחיר של 46.54 דולר לחבית; סייבר ארק צללה ב-16.3% לאחר תחזית מאכזבת

  המסחר בוול סטריט ננעל הערב (ו') בעליות שערים לאחר דוחות הבנקים האמריקאיים ולאחר פרסום מדד המחירים לצרכן לחודש יוני בארה"ב, שנותר ללא שינוי. מדד דאו ג'ונס הוסיף לערכו 0.4% וחתם ברמה של 21,637 נקודות, מדד S&P 500 התחזק ב-0.5% לשיא של כל הזמנים, לראשונה מאז חודש יוני. המדד סיים ברמה של 2,459 נקודות. מדד נאסד"ק התחזק ב-0.6% לרמה של 6,312 נקודות.

   

  ברקע למסחר

  נפט מסוג WTI למסירה בחודש אוגוסט עלה היום ב-1% ומחירו נקבע על 46.54 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. הנפט סיים את שבוע המסחר ברמתו הגבוהה ביותר זה כמעט שבועיים, זאת על רקע דיווחים לעלייה בביקוש לזהב השחור השנה. בסיכום שבועי טיפס הנפט ב-5.2%.

   

  הזהב עלה היום לרמה הגבוהה ביותר מה-30 ביוני, כשברקע נתונים בארה"ב שמהם עולה הסברה כי תיתכן העלאת ריבית נוספת השנה. בסיכום שבועי עלה מחיר הזהב ב-1.5%, לאחר חמישה שבועות רצופים של הפסדים. הזהב למסירה באוגוסט עלה היום ב-0.8% למחיר של 1,227.50 דולר.

   

  המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל היום בירידות, כאשר בורסת פריז לא פעלה היום לרגל יום הבסטיליה החל כל שנה ב-14 ביולי. בבורסת לונדון ננעל המסחר בירידה של 0.5% במדד פוטסי, ומדד דאקס הגרמני איבד 0.1% מערכו בבורסת פרנקפורט. עם זאת, בסיכום שבועי עלה מדד יורו סטוקס 600 ב-1.6% ובכך רשם את העלייה השבועית החדה ביותר מאז השבוע שהסתיים ב-5 במאי. מניית סייבר ארק מתרסקת ב-16.7% בניו יורק. מניית ג'יי.פי מורגן מאבדת 1.6% לאחר פרסום הדוחות ודברי המנכ"ל בגנות מדיניות הממשל האמריקאי.

   

  נתוני אינפלציה חלשים בארה"ב: מדד המחירים לצרכן נותר ללא שינוי ביוני, כך לפי נתונים שפורסמו היום (ו'). הצפי היה לעלייה של 0.1%. מדד מחירי הליבה, שאינו כולל מזון ואנרגיה, עלה ב-0.1%. בחישוב 12 החודשים האחרונים המדד עלה ב-1.6% לעומת 1.9% שנרשמו בחודש מאי ושיא של חמש שנים של 2.7% רק לפני חמישה חודשים. מחירי הליבה עלו בתקופה זו ב-1.7% - ללא שינוי.

   

  כלכלת סינגפור צמחה ב-0.4% ברבעון השני בהשוואה לרבעון הראשון ומתחת לצפי של 1.1%. בחישוב שנתי מדובר בעלייה של 2.5% לעומת צפי של 2.8%.

   

  המסחר התנהל היום כשברקע עדותה של יו"ר הפד ג'נט ילן אתמול בקונגרס, כשלדבריה היעד שהציב הנשיא דונלד טראמפ לצמיחה שנתית של 3% יהיה "מאתגר" לנוכח הניסיונות להגברת התפוקה בארה"ב. בחלק הראשון של עדותה שלשום חזרה ילן על עמדתה לפיה תתבצע העלאת ריבית מדורגת.

   

  מניות מובילות

  מניית טבע ירד ב-4% במסחר בוול סטריט לאחר דיווח בבלומברג שמצטט "גורמים מקורבים", לפיו מנכ"ל אסטרהזניקה פסקל סוריו החליט להישאר בחברה ולא לעבור לתפקיד מנכ"ל טבע, לאחר שהיה במגעים מתקדמים לקבלת התפקיד. מניית אסטרהזניקה עולה מנגד כעת ב-4%. יצויין כי מאסטרהזניקה לא יצאה עד כה הכחשה רשמית ומטבע נמסר כי החברה איננה מגיבה לשמועות.

   

  מנכ"ל ג'יי.פי מורגן, ג'יימי דיימון, שביקר לאחרונה בישראל, הביע תסכול עמוק מהממשל האמריקאי ואמר היום שהוא כבר "התעייף מלהאזין לאנשים טיפשים". לדברי דיימון, במסעותיו הרבים ברחבי העולם הוא לעתים "נבוך להיות אמריקאי". את הדברים אמר דיימון בשיחת ועידה לאחר פרסום דוחות הבנק, כתשובה לשאלה של אנליסט. "מאז המשבר הכלכלי הגדול, לפני כשמונה שנים", המשיך דיימון, "צמחנו ב-1.5% עד 2% חרף הטיפשות בשלטון", הוסיף דיימון, "וזאת בגלל שהמגזר העסקי בארה"ב חזק ורב עוצמה". לדבריו, "הצמיחה במשק האמריקאי הייתה יכולה להיות גבוהה הרבה יותר אילולא החלטות מוטעות בשלטון". מנכ"ל ענקית הבנקאות שביקר מלבד בישראל גם בצרפת, אירלנד וארגנטינה, אמר כי "החברה האמריקאית הפכה להיות אחת היותר בירוקרטיות, מסובכות ומבלבלות בעולם וזה פוגע באמריקאי הממוצע שאנחנו לא נוקטים במדיניות הנכונה".

   

  שלוש ענקיות בנקאות אמריקאיות דיווחו היום על תוצאות כספיות לרבעון השני של השנה:

  ג'יי.פי מורגן עקף את התחזיות המוקדמות. הבנק דיווח על רווח של 1.82 דולר למניה ברבעון השני, לעומת רווח של 1.55 דולר ברבעון המקביל. תחזיות האנליסטים עמדו על 1.58 דולר למניה. הכנסות הבנק עלו ב-4.7% לרמה של 26.4 מיליארד דולר, ואילו תחזיות השוק היו להכנסות של 25 מיליארד דולר.

   

  סיטי דיווח על הכנסות של 17.9 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 17.5 מיליארד דולר ברבעון המקביל. תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 17.4 מיליארד דולר. הרווח למניה עמד על 1.28 דולר ברבעון השני, לעומת 1.24 דולר למניה ברבעון המקביל. תחזיות האנליסטים עמדו על 1.21 דולר למניה.

   

  הרווח למניה של וולס פארגו עמד על 1.07 דולר, לעומת 1.01 ברבעון המקביל. תחזיות האנליסטים היו לרווח למניה של 1.01 דולר. ההכנסות של וולס פארגו עמד על 22.2 מיליארד דולר ברבעון, ללא שינוי לעומת הרבעון המקביל, ומתחת לתחזיות האנליסטים להכנסות של 22.5 מיליארד דולר.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נעילה חיובית בוול סטריט; מניית טבע ירדה ב-3.9%"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים