שתף קטע נבחר

בתגובה לסטטוס תמיכה בפיגוע: רימון הלם לעבר מסגד במרר

הרימון הושלך לעבר מסגד בשכונה האסלאמית במרר, כנראה בתגובה לסטטוס תמיכה של צעירה מהגליל במבצעי הפיגוע בהר הבית, שבו נרצח תושב הכפר. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. לאחר המקרה הסטטוס נמחק

 

 

אלמונים השליכו אמש (ו') רימון הלם לעבר המסגד בשכונה האסלאמית בכפר מרר, זאת ככל הנראה בתגובה לסטטוס תמיכה בפיגוע בהר הבית שפרסמה צעירה מהגליל. לא היו נפגעים באירוע ולא נגרם נזק. מהמשטרה נמסר כי שוטרים הגיעו לזירה, אספו ממצאים ופתחו בחקירה. לאחר המקרה הסטטוס נמחק.

 

תושב הכפר סיפר אמש: "לפי מה שהבנו בחורה פרסמה בפייסבוק סטטוס תמיכה בתושבי אום אל-פחם שביצעו את הפיגוע, דבר שגרם לכעס של הרבה מהתושבים שגינו את המעשה. אחרי פרסום הסטטוס התרחש מקרה של השלכת רימון הלם לעבר המסגד. הבנו שהבחורה מחקה את הסטטוס והתנצלה על פרסומו".

 

התושב הוסיף: "מתגוררים בכפר מוסלמים ודרוזים וכולנו ביחסים טובים. תמיד עוזרים אחד לשני. הרבה מוסלמים השתתפו בהלוויית השוטר שנהרג. חשוב מאוד לא להתייחס לאנשים שמנסים רק להבעיר את האווירה. זה הזמן להיות יחד נגד כל המעשים שיכולים לפגוע בנו כבני אדם. כל אדם אחראי על מעשיו. לא צריך להעניש אוכלוסייה שלמה בגלל מעשה חמור שעמדו מאחוריו כמה אנשים".

 

ד"ר עבאס מנסור, תושב מרר ופעיל בתנועה האסלאמית אמר: "הכפר שלנו רגוע והתושבים ביחסים טובים. מדובר על אירוע רגיל שלא קשור למסגד אלא קרה ברחוב. אני פונה לאנשים להיות זהירים בכל הקשור לפרסומים בתקשורת".

תושב מרר נרצח בפיגוע בהר הבית. רס"מ האיל סתאוי ()
תושב מרר נרצח בפיגוע בהר הבית. רס"מ האיל סתאוי

 

בפיגוע אתמול בבוקר נרצח רס"מ האיל סתאוי, בן 30 ממרר. הוא הותיר אחריו תינוק בן שלושה שבועות, רמוס, אישה (ארין), הורים ושלושה אחים. מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, נשא אתמול דברים בטקס האשכבה. אלשיך סיפר כי סתאוי לא היה אמור להיות אתמול בבוקר בהר הבית. "היום לא היית צריך להיות במשמרת בהר הבית, אבל החלפת חבר שהיה זקוק לעזרה. כזה היית, מתנדב לכל משימה".

 

אלשיך הוסיף: "שירתת במקום הרגיש ביותר בעולם, כדי לשמור על חופש הפולחן. שם החליטו בני עוולה לסכל את הזכות הזו. לא נאפשר זאת. אני קורא למנהיגי כל העדות לא לאפשר זאת. זו הבמה להצדיע לבני העדה הנפלאה הזו. בשם משטרת ישראל ומותר להגיד בשם העם בישראל. אירועי טרור לא ירפו את ידינו. נשיג כל מי שרוצה לבצע פיגועים".

 

ראש מועצת מרר, זיאד דגש, אמר: "יום שחור עובר עלינו ועליכם, שני שוטרים שנרצחו. האיל היקר, נזכור תמיד את דמותך החביבה. כדרכנו נקבל את הגזירה בקומה זקופה, כי זה רצון האל".


פורסם לראשונה 14/07/2017 23:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוחות הביטחון בהר הבית, אתמול
מומלצים