שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  נעילה חיובית בת"א; תשואות האג"ח צללו, טבע איבדה 3.2%
  לאחר מדד המחירים השלילי: תשואת האג"ח ל-10 שנים נפלה ב-9 נ"ב ל-1.96%; פסגות: "לנוכח ההפתעה במדד - סביר שהריבית תישאר ברמתה לפחות עד סוף 2018". מדד ת"א 35 עלה ב-0.3%, ת"א 125 עלה ב-0.4%; סודהסטרים טיפסה ב-3.4%, בזק ירדה ב-1.1%

  המסחר ננעל: מדד ת"א 35 עלה ב-0.3%, ת"א 125 עלה ב-0.4%; סודהסטרים טיפסה ב-3.4% בפסגת מניות 35, טבע סגרה את המדד עם ירידה של 3.2%. בזק ננעלה בירידה של 1.1%.

   

  מניות מרכזיות

  אראסאל דיווחה על קבלת שתי הזמנות מחיל האוויר האמריקני בסכום כולל של 388 אלף דולר, שתיהן לביצוע עד סוף שנה זו.

   

  נץ מלונות, החברה הבת של קבוצת נץ, מוכרת בשיתוף עם אפריקה ישראל את החזקותיהן המשותפות באפריקה מלונות תמורת 413 מיליון שקל. נץ מלונות מחזיקה ב-50% ממניות אפריקה מלונות.

   

  שותפות מודיעין מדווחת על ממצאים ראשוניים של הקידוח בקליפורניה בארה"ב (שבו היא מחזיקה 24.75%). על בסיס הבדיקות המאמתות, לאחר הגעת הקידוח

  לעומק סופי, הגיע מפעיל הקידוח למסקנה כי קיימים סימניפטרוליום בקידוח. בהתאם למסקנה זו המליץ המפעיל על ביצוע מבחני הפקה.

   

  פער שלילי בטבע: בעקבות הדיווח של סוכנות הידיעות בלומברג (שישי), לפיו מנכ"ל אסטרהזנקה פסקל סוריו מתכנן להישאר בתפקידו, מניית טבע איבדה 3.9% מערכה בניו יורק. זאת, לאחר שעלתה ב-6.3% בשבוע שחלף עם היוודע בחירתו של סוריו. "כלכליסט" דיווח הבוקר כי בסוף השבוע שוחח סוריו עם גורמים בטבע ומסר כי הוא בוחן את צעדיו לאור הלחצים המופעליו עליו להישאר בחברת הפארמה האנגלו־שבדית.

   

  ברקע המסחר

  לאחר ארבעה חודשים רצופים של עליות במדד המחירים לצרכן - הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה כי מדד המחירים לחודש יוני רשם ירידה מפתיעה של 0.7%. זאת, לאחר עלייה של 0.4% במאי. ב-12 החודשים האחרונים רושם המדד ירידה של 0.2%.

   

  "יש סיכוי כי גם השנה האינפלציה בישראל תהיה שלילית זו השנה הרביעית ברציפות", העריך דודי רזניק מבנק לאומי. "המדד מרחיק מאוד העלאות ריבית על ידי בנק ישראל, כנראה לסוף שנת 2018 לכל המוקדם, ובהסתברות גבוהה גם לתוך שנת 2019".

   

  לאחר מדד המחירים השלילי: תשואת האג"ח ל-10 שנים יורדת מתחת ל-2% - נחתכת ב-6 נ"ב ל-1.99%

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נעילה חיובית בת"א; תשואות האג"ח צללו, טבע איבדה 3.2%"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים