שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  נעילה בבורסת ת"א: בזק רשמה יום שישי רצוף של ירידות
  מדד ת"א 25 ירד ב-0.2% ומדד ת"א 135 נחלש ב-0.4%; אקסלנס הוריד את מחיר היעד של בזק ל-6 שקלים, המניה איבדה 1.3%; תשואת האג"ח ל-10 שנים נחתכה ב-4 נק' ל-1.91%

  הבורסה בת"א חתמה את יום המסחר בירידות שערים במדדים המובילים. מדד ת"א 25 ירד ב-0.2% ומדד ת"א 135 נחלש ב-0.3%. בית ההשקעות אקסלנס הוריד את מחיר היעד של בזק ל-6 שקלים, והמנייה איבדה 1.3% מערכה ביום שלילי שישי ברצף. בשוק החוב, תשואת האג"ח ל-10 שנים נחתכה ב-4 נק' ל-1.91%.

   

  מניות מרכזיות

  חברת הביו-פרמצבטיקה הישראלית, רדהיל ביופארמה, המתמקדת בעיקר בפיתוח ומסחור תרופות אוראליות מסוג מולקולות קטנות, מוגנות

  פטנט, בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים, לטיפול במחלות הקשורות לדרכי העיכול, מחלות דלקתיות וסרטן, הודיעה כי החולה האחרון בניסוי שלב-2 עם BEKINDA® במינון 12 מ"ג לטיפול בתסמונת המעי הרגיז המלווה בשלשול (IBS-D) סיים את הטיפול ותקופת המעקב של הניסוי. תוצאות ראשוניות מהניסוי צפויות להתקבל בספטמבר השנה.

    

  אקסלנס מורידה מחיר יעד לבזק. כך רוני בירון, מנהל מחקר משותף ואנליסט בכיר באקסלנס ברוקראז': "אנו מעריכים כי מניית החברה תיסחר מתחת לשוויה הכלכלי שלה עד אשר האבק ישקע סביב החקירה והתמונה הרגולטורית תתבהר. לפיכך, מחיר היעד שלנו ל- 12 חודשים מתעדכן ל- 6 שקלים מ- 6.8 שקלים (לא כולל דיבידנד למניה, סכום של 0.48 שקלים) ונותרים בתשואת שוק.

   

  "ללא קשר עם תוצאות החקירה והשפעתה על בעלי מניות המיעוט, המצב הנוכחי רחוק מאידאלי עבור הנהלת החברה ויכולתה לנווט את החברה בתקופה מאתגרת במיוחד. כמו כן, הסתעפות החקירה דוחקת הצידה את ביטול ההפרדה המבנית מסדר היום ופוגעת בפרופיל המניה.

   

  "הנחת הבסיס בשוק התקשורת הייתה כי היתרונות בגין ביטול ההפרדה המבנית של בזק יפצו ואף יאפילו על אובדן ההכנסות במסגרת רפורמת השוק הסיטונאי. במבחן התוצאה בינתיים, בזק נמצאת בצד המפסיד של המשוואה. ביטול ההפרדה המבנית יאושר בסופו של דבר אבל האירועים האחרונים מגדילים את אי הוודאות ומותירים את בזק פגיעה לתחרות גוברת בתחום הקווי".

   

  אירונאוטיקס: החברה חתמה על מזכר הבנות בלתי מחייב לרכישת מלוא המניות של חברה אמריקאית הפעילה בעיקר בתחום הבטחוני, בסכום של עד 6 מיליון דולר.

   

  בונוס ביוגרופ: חברה בת (המוחזקת ב-95.5%) קיבלה את אישור משפר הפטנטים האירופי לטכנולגיה המאפשרת שיקום של כלי דם חדשים.

   

  "כלכליסט" מדווח הבוקר שהפניקס ומיטב דש, יחד עם איש העסקים מורי ארקין, מנהלים משא ומתן מתקדם לרכישה של חלק מההחזקות של EDF Energies Nouvelles (הזרוע הישראלית של ענקית האנרגיה הצרפתית EDF) בפרויקטים פוטו־וולטאיים בדרום המדינה. היקף העסקה יעמוד על כ־100 מיליון שקל, כשחלקן של מיטב דש והפניקס הוא כ־40 מיליון שקל כל אחת ושל ארקין 20 מיליון שקל.

   

  אנליזה מעודכנת של אדיסון לביונדווקס (בעקבות הלוואה של 20 מיליון דולר מבנק ההשקעות האירופי) מעלה את שוויה החברה ל-398 מיליון שקל ואת שווי המניה ל-2.4 שקלים. שווי השוק של החברה עומד על 127 מיליון שקל.

   

  ברקע למסחר

  הראל פיננסים: "נתוני המאקרו ממשיכים להצביע על צמיחה עולמית נאותה, כולל צמיחה בשווקים מתעוררים. הצמיחה הזו לא מלווה בלחצי אינפלציה, כך שלהערכתנו נמשיך לראות הקלה מוניטרית בשווקים המתעוררים, כאשר בשווקים המפותחים הצפי הוא לעלייה בקצב איטי ובטווח הקצר לא בכל השווקים. המצב הזה מספק תשתית בסיסית להמשך הגדלת חשיפה לנכסים מסוכנים יותר, אג"ח קונצרני ומניות, הממשיכים לבלוט בביצועים טובים – למרות המחירים הגבוהים

  היסטורית. על רקע הצמיחה העולמית והצפי לריביות נמוכות בעולם אנחנו מעריכים כי המגמה הזו תימשך.

   

  העובדה שבישראל הריבית לא צפויה לעלות בטווח הנראה לעין תומכת בהעדפה של תיק אג"ח ממשלתי וקונצרני במח"מ בינוני על פני נזילות ואג"ח קצרצר. בהתאם לרמת הסיכון המתאימה ללקוח מח"מ תיק האג"ח בין 3 ל-5 שנים. אנו ממשיכים לשמור על יותר שקלים בתיק ההשקעות. אנו ממשיכים להמליץ לטייב את תיק האג"ח הקונצרני לדירוגים גבוהים יותר, שם ניתן לקבל בלא מעט מקרים תשואה כפולה מאג"ח ממשלתי וסיכון נמוך משמעותית מזה שבאג"ח בדירוגים נמוכים".

    

  אתמול ננעל מדד ת"א 35 בעלייה של 0.3%, ת"א 125 עלה ב-0.4%; סודהסטרים טיפסה ב-3.4% בפסגת מניות 35, טבע סגרה את המדד עם ירידה של 3.2% על רקע אי הוודאות בשאלת מינוי המנכ"ל. בזק ננעלה בירידה של 1.1%, יום חמישי רצוף של ירידות;

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נעילה בבורסת ת"א: בזק רשמה יום שישי רצוף של ירידות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים