שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פושעים זכאים להיות הורים, אבל להט"בים לא
  טוב היתה עושה המדינה אם היתה מכירה בכך שהבעיה הבסיסית היא העובדה במדינת ישראל 2017, אין הגדרה חוקית למיהו הורה נורמטיבי ומהי הורות נורמטיבית. זוהי הבעיה האמיתית, ואותה יש לשנות – ולא באמצעות הכתמת מגזר שלם של אזרחים שומרי חוק המשתוקקים לגדל ילדים באהבה ובמסירות. דעה

   

  אימוץ ילדים על ידי זוגות חד מיניים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אתמול הודיעה המדינה לבג"ץ כי היא מתנגדת לאימוץ ילדים בידי זוגות הומואים ולסביות, ונימקה זאת בכך שמשפחות חד־מיניות הן חריגות ועלולות "להעמיס מטען נוסף על הילד". הודעת המדינה, המשקפת את עמדתם של שר הרווחה חיים כץ ושרת המשפטים איילת שקד, נמסרה לקראת דיון השבוע בעתירה הטוענת לאפליה של ידועים בציבור ושל זוגות הומואים ולסביות בהליך האימוץ.

   

  עמדת המדינה בפרשה זו מקוממת במיוחד, בהילקח בחשבון כי פסילה קטגורית שכזו איננה מופנית כלפי אסירים בבתי הסוהר – נרקומנים, אנסים ורוצחים - לדוגמה. והרי "טובת הילד" הינה למנוע מאסירים כאלה להביא ילדים לעולם, שכן ברור שילדיהם יגדלו למציאות קשה. ואף על פי כן, המדינה איננה מונעת מהם להביא ילדים לעולם ואיננה מגדירה אותם כהורים מסוג ב'.

   

  מדינת ישראל איננה מודאגת מהעובדה שעשרות אלפי ילדים מתחנכים כאן ללא לימודי ליבה, ואינם רוכשים השכלה ומקצוע. היא איננה מוטרדת במיוחד מהעובדה שישנם בישראל מאות אלפי ילדים עניים, כמו גם בתי ילדים ופנימיות מלאות עד אפס מקום. רק בעיה אחת יש לה למדינת ישראל: שיהיו ילדים שיהיו להם אבא ואבא או אמא ואמא במקום לא אבא ולא אמא. במקום להגדיר מהי הורות ראויה ולטפח הורות כזו בקרב כל המגזרים, מעדיפה המדינה לסמן את האזרחים השייכים למגזר הלהט"בי כמי שאינם ראויים לגדל ילדים, ומחלקת להם ציון נכשל בהורות מראש.

  המדינה החליטה לסמן את האזרחים הלהט"בים כמי שאינם ראויים לגדל ילדים. למה?! (צילום: Shutterstock)
  המדינה החליטה לסמן את האזרחים הלהט"בים כמי שאינם ראויים לגדל ילדים. למה?!(צילום: Shutterstock)
   

  עמדתה של המדינה מופרכת גם גם לאור המחקרים שהוצגו לצוות מקצועי שבחן את הנושא, ולפיהם אין הוכחות לכך שעדיף לילד להימסר למשפחה הטרוסקסואלית ולא לבני זוג בני אותו המין. טוב היתה עושה המדינה אם היתה מכירה בכך שהבעיה הבסיסית היא העובדה במדינת ישראל 2017, אין הגדרה חוקית למיהו הורה נורמטיבי ומהי הורות נורמטיבית. זוהי הבעיה האמיתית, ואותה יש לשנות – ולא באמצעות הכתמת מגזר שלם של אזרחים שומרי חוק המשתוקקים לגדל ילדים באהבה ובמסירות.

   

  ומסר לקהילה הגאה: יכול להיות שכל ה"מכות" המשפטיות שסופגת הקהילה לאחרונה הן מסר, כי הגיע הזמן לנהוג בפוליטיקאים באותה ציניות שבה הם נוהגים בנו. העתירות לבג"צ, הוועדות למיניהן וההסתמכות על ההבטחות שניתנו לנו לפני הבחירות, לא יובילו אותנו למקום שאליו אנחנו מעוניינים להגיע. הגיע הזמן להתפקד למפלגות השונות, בשמאל ובימין, ולחזק את מעמדנו במקום שבו באמת נקבעים הדברים במדינת ישראל.

   

  הכותב עומד בראש משרד עורכי הדין ארתור שני המתמחה בדיני משפחה. לשעבר מנהל המחלקה המשפטית באגודת הלהט"ב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פושעים זכאים להיות הורים, אבל להט"בים לא"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים