שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אין אימוץ לחד מיניים: תשובת המדינה לבג"ץ לא שונתה, אבל הנוסח "לא ראוי"
  אתמול הודיעה המדינה כי תאפשר לזוגות ידועים בציבור לאמץ ילדים - אך לא ללהט"בים. היום נמסר מלשכתו של השר חיים כץ כי "הניסוח כושל וראוי שלא ייאמר. לשר אין כוונה למנוע או לשלול את היכולת לאמץ מקבוצה כזו או אחרת". עם זאת, בפועל תשובת המדינה לבג"ץ נשארה כשהייתה

   

   

  עמותת אבות גאים: "הומופוביה של המדינה"    (חגי דקל)

  עמותת אבות גאים: "הומופוביה של המדינה"    (חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בהמשך להודעתה של המדינה לבג"ץ כי משרד המשפטים ומשרד הרווחה גיבשו עמדה מקצועית שלפיה יאפשרו לראשונה לזוגות ידועים בציבור לאמץ ילדים – אך לא לזוגות חד-מיניים – היום (ב') נמסר ממשרד העבודה והרווחה כי "הניסוח לבג"ץ היה כושל וראוי שלא ייאמר".

   

  בתשובה לעתירה שהגישו המרכז הרפורמי ועמותת "אבות גאים", שבה דרשו העותרים לאפשר גם לזוגות ידועים בציבור וגם לזוגות חד-מיניים לאמץ ילדים, נכתב אתמול בהודעת המדינה לבג"ץ: "עמדת גורמי המקצוע בשירות למען הילד מצדדים לעת הזו בשימור המצב הקיים, ביחס לעדיפות באימוץ הניתנת לזוג שהם גבר ואישה, בשים לב למציאות בחברה הישראלית והקושי שעלול להיות כרוך בכך ביחס לילד הנמסר לאימוץ".

   

  מלשכתו של שר העבודה והרווחה חיים כץ נמסרה היום הבהרה לדברים: "לצערנו, הניסוח שהוגש לבג"ץ היה ניסוח כושל שראוי שלא ייאמר. לשר אין כל כוונה למנוע או לשלול את היכולת לאמץ מקבוצה כזו או אחרת.

  השר חיים כץ (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  השר חיים כץ(צילום: אלכס קולומויסקי)
   

  "נבהיר כי מדיניות השר לגבי אימוץ כפי שנתקבלה על ידי משרד המשפטים ומשרד הרווחה היא שיש לערוך רפורמה מקיפה בשירותי האימוץ ובמקביל להשקיע יותר בטיפול בקהילה. נבהיר כי הרפורמה חיונית וזאת משום שמשך הזמן בממוצע עד לאימוץ ילד בישראל (כולל אימוץ מחו"ל) עומד על יותר משבע שנים, ובכל שנה נמסרים לאימוץ 100 ילדים בלבד". חרף הודעת השר תושבת המדינה לבג"ץ נשארה בשלב זה כשהייתה.

   

  כיום החוק בישראל מאפשר אך ורק לבני זוג נשואים שהם גבר ואישה לאמץ ילדים. לפי תגובת המדינה אתמול, גם זוגות ידועים בציבור יוכלו לאמץ ילדים, וזאת בתנאי שהם מנהלים משק בית יציב במשך שלוש שנים לפחות.

   

  באגודה למען הלה"טבים יקיימו הפגנת מחאה ביום חמישי. "לאחר שנחשפנו לעוד צעד חשוך ונמוך מצד הממשלה, אנחנו בוחרים לא לשתוק. ביום חמישי הקרוב, בשעה 18:00 מול קרית הממשלה בתל אביב, נגיע במפגן כוח גדול כדי להבהיר שאנחנו לא אזרחים סוג ב' במדינת ישראל, המדינה שלנו", אמרו באגודה.

   

  אודי לדרגור, יו"ר עמותת "אבות גאים", אמר הבוקר באולפן ynet: "הגורמים המקצועיים במשרד הרווחה ובמשרד המשפטים לא נותנים לעובדות לבלבל אותם. במהלך הדיונים של ועדת גרוס שבחנה ב-11 שנים האחרונות שינויים בחוק האימוץ, הוצגו בפניהם מאות מחקרים עדכניים שבהם בחנו גידול של ילדים במשפחות להט"ביות, והספוילר פה הוא שלא מצאו שום הבדל משמעותי בהתפתחות החברתית, המנטלית ושאר כישורי החיים של הילדים. למרות כל מה שהוצג בפניהם, הם חושבים שיש במשפחות להט"ביות חריגות, שהם לא רוצים להעמיס על הילדים המאומצים.

   

  "ודאי שאני לא מאמין לרגע שיש פה שיקול מקצועי, הם אפילו לא מנסים להעמיד מראית עין שיש בזה שיקול מקצועי", הדגיש לדרגור. "יש פה הומופוביה גלויה, מוצהרת ורשמית של ממשלת ישראל. אנחנו מבקשים מהשופטים לעשות את מה שהשרים מסרבים לעשות – וזה להתאים את החוק למציאות של שנת 2017, שבה עשרות אלפי משפחות גאות מגדלות ילדים מאושרים, בריאים, ללא שום הרגשת חריגות, ואנחנו מקווים מאוד שהשופטים יטו כתף".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים