שתף קטע נבחר

פצועים בעימותים בין מתפללים לשוטרים ליד הר הבית

מאות מוסלמים התעמתו במשך שעות עם שוטרים סמוך לשער האריות, במחאה על אמצעי הבידוק שהוצבו בעקבות הפיגוע ביום שישי. השוטרים השתמשו ברימוני הלם, פצועים טופלו במקום. אחד מהם אמר: "זה משפיל, ניאבק עד המוות". מתפללים חסמו לזמן מה את מעלה מוטה גור

 

 

המתיחות סביב הצבת גלאי המתכות בכניסות להר הבית בעקבות הפיגוע הרצחני ביום שישי: מאות מתפללים מוסלמים התעמתו משעות אחר הצהריים (יום ב') ועד שעות הערב עם שוטרים סמוך לשער האריות בירושלים. השוטרים השתמשו ברימוני הלם והמפגינים פוזורו בכוח. כמה פלסטינים נפצעו וטופלו במקום. ynet העביר שידור חי משער האריות.

 

המתפללים קראו לעבר השוטרים "אללה אכבר" ו"נקריב את חיינו למען אל אקצה", ואחד מהם אמר: "לא נכבד את השערים האלקטרוניים. נמשיך להיאבק עד המוות ונמות כאן שהידים".

 

מוחמד עלי, תושב מזרח ירושלים, אמר ל-ynet: "לא ניכנס למסגד אל אקצה כל עוד יש בדיקה שמטרתה להשפיל את המתפללים. נגיע לכאן בכל שעות היום ונפלל מול כל שערי המסגד. נמשיך במאבק שלנו עד אין סוף. יש לנו את הזכות להיכנס בצורה חופשית ללא שום בדיקה. מי שזה לא מוצא חן בעיניו - שלא יגיע לכאן. כולל משטרת ישראל וכל הממשלה הגזענית''.

 

עימותים בהר הבית, הערב ואחר הצהריים:

 (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
(צילום: עפר מאיר)

 (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
(צילום: עפר מאיר)


 במהלך היום הגיע למסגד אל אקצא מאות מתפללים מהגליל, הנגב והמשולש,

אולם הם סירבו להיכנס בגלל בדיקת המתכות.

 

במקביל, מהמשטרה נמסר שכמה עשרות מוסלמים חסמו את מעלה מוטה גור. במהלך פיזורם יידו כמה מהם אבנים וחפצים לעבר השוטרים.

 

אתמול התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לעימות סביב אמצעי הבידוק החדשים ואמר: "אני מבין שיש חיכוך בעניין המגנומטרים, סביר שיהיה. אבל אנחנו מבינים שאנחנו יכולים למצוא את עצמנו בפיגוע כזה נוסף, והאמצעים הללו הם מתבקשים כמו גם המצלמות שאנחנו מתכוונים להציב על התרנים מחוץ להר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים