שתף קטע נבחר

זירת הקניות
2 הרוגים ברעידת אדמה חזקה סמוך לחופי טורקיה ויוון
הרעידה, בעוצמה 6.7, הורגשה בשעה 1:31, בסמוך לחופה הדרום-מערבי של טורקיה, ליד ערי הנופש מרמריס, בודרום, דטקה והאי היווני קוס. מוקד הרעידה היה בעומק לא רב של כ-10 ק"מ מתחת לפני הים. הסוכנות האירופית לרעידות אדמה פרסמה אזהרה מפני צונאמי קטן

 

רעידת אדמה ביוון ובטורקיה

רעידת אדמה ביוון ובטורקיה

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

שני בני אדם נהרגו ולפחות 120 נפצעו הלילה (ו') ברעידת אדמה חזקה בעוצמה 6.7, שהורגשה בסמוך ליעדי תיירות טורקיים ויווניים גדולים בים האגאי שבים התיכון. כך נמסר מגורמים רשמיים בטורקיה וביוון. מסוכנות "הסקר הגאולוגי של ארצות הברית" נמסר כי מוקד הרעידה, אשר הורגשה בשעה 1:31, היה בסמוך לעיר החוף מרמריס שבמחוז מוגלה. הרעש הורגש גם בעיירות הטורקיות בודרום ודטקה ולאי היווני קוס, כולם יעדי תיירות מרכזיים.

 

שוהים באזור הרעידה? מכירים אנשים שנמצאים שם? כתבו לנו במייל האדום

 

ג'ורג' קיריציס, ראש העיר קוס, מסר כי לפחות שני בני אדם נהרגו באי היווני וכמה נפצעו כתוצאה מהרעידה. רשות הכבאות היוונית מסרה כי חילצה שלושה פצועים מתוך בניין שנפגע ברעידה. יושב ראש הרשות לניהול אסונות ומצבי חירום בטורקיה (AFAD), מהמט האליס בילדן, הזהיר את האזרחים מרעידות משנה צפויות, והוסיף כי לא היו נפגעים או נזק גדול בטורקיה. "האזרחים שלנו צריכים לדעת שרעידות המשנה נמשכות, ולכן עליהם להימנע מלהיכנס למבנים פגיעים או כאלה שניזוקו", אמר בילדן לרשת CNN טורק.

ההרס באי היווני קוס (רויטרס) (רויטרס)
ההרס באי היווני קוס(רויטרס)

 (רויטרס) (רויטרס)
(רויטרס)

 (רויטרס) (רויטרס)
(רויטרס)

 (רויטרס) (רויטרס)
(רויטרס)

הנתונים באתר של AFAD הראו כי הורגשו לפחות 13 רעידות משנה (12 בטורקיה ואחת ביוון), כאשר חמש מתוכן היו בעוצמה גבוהה מ-4. אחת מהרעידות, בעוצמה 4.6, הורגשה בשעה 1:52. סרטונים ממחוז מוגלה ששודרו בטלוויזיה הראו מאות אנשים שנטשו את הבניינים שלהם וחיכו ברחובות, בעוד אחרים נמלטים. עוד נראו מכוניות שטולטלו ומוצרים נופלים ממדפים בחנויות ברחבי האזור.

 

מושלת מחוז מוגלה אמרה במסיבת עיתונאים כי מדיווחים ראשוניים עולה שלא נגרמו נזקים ושיבושים חמורים. לדבריה, מספר קטן של אנשים נפצעו באורח קל. היא הוסיפה כי הרשויות יספקו ציוד וסיוע לאזרחים שברחוב. ראש העיר מוגלה, אוסמן גורון, אמר כי הפסקות חשמל השפיעו על חלקים מסוימים במחוז, וכי רשתות הטלפונים חוו שיבושים עקב עומס יתר. ראש עיריית בודרום, מהמט קוקאדון, אמר כי רעידת האדמה גרמה לסדקים קלים בכמה מבנים ישנים.

 (רויטרס) (רויטרס)
(רויטרס)

 (רויטרס) (רויטרס)
(רויטרס)

הסוכנות האירופית לרעידות אדמה (EMSC) מסרה כי הרעש עלול לגרום לצונאמי קטן, אך כלי התקשורת בטורקיה ציטטו גורמים רשמיים במדינה שמסרו כי יותר סביר שהרעידה תגרום לגלים גבוהים בלבד. הסוכנות האמריקנית הוסיפה כי מוקד הרעש, שבתחילה דווח כי עוצמתו הייתה 6.9, היה רדוד מאוד, רק כעשרה ק"מ מתחת לפני המים. הרשות לניהול אסונות ומצבי חירום בטורקיה מסרה כי הרעש היה בעוצמה של 6.3, והרשויות באזור מסרו כי הוא הורגש לאורך חוף הים האגאי שבים התיכון.

 

רעידת אדמה בעוצמה 6.7 נחשבת חזקה ומסוגלת לגרום לנזק רב, אך מכיוון שמוקד הרעש היה בים, ההשפעות שלו יהיו חלשות יותר. טורקיה נוטה לסבול מרעידות אדמה, מכיוון שהיא ממוקמת בין שני לוחות טקטוניים – הערבי והאירואסייתי.

 

יותר מ-600 בני אדם נהרגו במחוז ואן שבמזרח טורקיה בחודש אוקטובר 2011, לאחר רעידת אדמה בעוצמה 7.2, ורעידות משנה חזקות. בשנת 1999, שתי רעידות אדמה מסיביות גרמו למותם של כ-20 אלף איש באזור צפון מערב המדינה המאוכלס בצפיפות. רעידת אדמה בעוצמה 5.9 גרמה למותם של 143 בני אדם בשנת 1999 ביוון.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "2 הרוגים ברעידת אדמה חזקה סמוך לחופי טורקיה ויוון"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים