שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  חוקי הזבל החדשים
  בשכונות רבות בניו יורק ריבוי המכרסמים הפך למגיפה של ממש והעירייה נאלצה להציג פתרון. עם 32 מיליון דולר שהוקצבו לכך, מה באמת יפתור את הבעיה
  ראש העיר, ביל דה-באלסיו, הכריז בשבוע שעבר על תכנית חדשה של העירייה להיפטר מעכברושים בשכונות בהן מצב המכרסמים גובל במגיפה, והכריז שיעביר לשם כך 32 מיליון דולר מהתקציב השנתי.

   

  התכנית החדשה כוללת רכישת מאות פחי אשפה בשווי 7,000 דולר, ואם אתם באמת רוצים להיפטר מהעכברושים כדאי שלא תתלוננו על הצעד הבא - להכריח תושבים ומנהלי בניינים לארגן את פחי האשפה רק בשעות המוקדמות של הבוקר, ולא בלילה שלפני כפי שמותר כיום.

   

  עכברי המעבדה של ניסוי העירייה להיפטר מהמכרסמים הטורדניים הם תושבי שכונות בושוויק ובדסטאיי בברוקלין, דה גרנד קונקורס בברונקס ושכונות הלואר איסט סיד, איסט ווילג' וצ'יינה טאון במנהטן.

   

  כ-336 פחי האשפה מהודרים שעולים אלפי דולרים יעטרו את רחובות השכונות הללו, ויאפשרו לתושבים לדחוס את האשפה שלהם במקום להתיר להם להציף את הפחים ולמלא את כל אזור הזבל בשאריות.

   

  ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאסיו. (צילום: AP) (צילום: AP)
  ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאסיו.(צילום: AP)

   

  מנהלת מחלקת הסניטציה של העירייה, קתרין גרסיה, אמרה שאמנם הפחים יקרים, אך העירייה מוכנה לשחרר את הכספים הנחוצים על מנת להיפטר מהבעיה. "לעכברושים קשה עד בלתי אפשרי להיכנס לפחים הללו, זה הדבר היחיד שחשוב עבורנו במקרה הזה, ואנחנו מוכנים לשלם כל מחיר", אמרה גרסיה.

   

  הפחים החדשים אמורים להיות שיפור אסתטי בנוסף ליעילותם. “הם ידחסו את האשפה ויותירו יותר מקום לשקיות זבל, מה שייקל על בעיית הצפת הזבל שקיימת

  כיום סביב הפחים - בעייה ניו-יורקית קלאסית", אמר דה-בלאסיו במסיבת העיתונאים.

   

  בנוגע לחוקי הוצאת הזבל החדשים, תושבים ומנהלי בניינים לא יוכלו מעתה להוציא את פחי הזבל לפני השעה 4 בבוקר. בציפייה להתנגדות למהלך הודיע ראש העיר שלמבצעי העבירות על החוקים חדשים צפויים קנסות של בין מאה ל-300 דולר. "אני מבין שתהיה התנגדות למהלך בהתחלה, אבל אם בסופו של דבר נביא למיגור בעיית העכברושים, ויהיו לנו שכונות נקיות ובטוחות יותר, אני ארשום בפני שהם לא מרוצים אך אמשיך קדימה", אמר ראש העיר.

   

  הוצאת הפחים בלילות מהווה את אחד ממוקדי המשיכה הגדולים ביותר עבור עכברושים. הפחים נמצאים על שפת המדרכה פתוחים לגמרי, כאשר שעות איסוף הזבל הן בין שש בבוקר לשתיים בצהריים. וגם אז אין לדעת בדיוק מתי יעברו ברחוב מסויים. אי-הוודאות לגבי שעות אסיפת הזבל מותירה למנהלי בניינים ותושבים כשעתיים בלבד החל מארבע לפנות בוקר, להכין את פחי הזבל לאסיפה. מנגד, כאשר הפחים מוצאים בלילות הם עומדים לעתים כ-12 שעות פשוט פתוחים ברחוב.

   

  בנוסף הצהירו בעירייה שהם שוקלים לקנוס עסקים שיפרו את חוקי זריקת הזבל וגם שוקלים להכריח מסעדות ובנייני מגורים גדולים להצטרף לתכנית פינוי האשפה האורגנית של העירייה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חוקי הזבל החדשים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים