שתף קטע נבחר

מודעת הגיוס למשטרה שגררה תגובות סקסיסטיות ברשת

תחנת משטרה בבריטניה פרסמה פוסט ובו תמונה של שוטרת צעירה במטרה לגייס שוטרים נוספים. אבל בתוך דקות החל עמוד הפייסבוק של משטרת סארי להתמלא בשלל תגובות הנוגעות לשוטרת שמחייכת בתמונה - וממש לא לתוכן הניסיון לגייס שוטרים חדשים

 

 

 

המשטרה במחוז סארי שבדרום-מזרח בריטניה ניסתה לפנות לקהל הצעיר כדי לגייס עוד כמה צעירים נחושים לכוחותיה. לשם כך רתמה בשבוע שעבר שוטרת נאה, שהתגייסה בעצמה לא מזמן, כדי שתספר על תפקידה החדש. אך במקום מבול של מתגייסים - הגיע בעיקר מבול של תגובות בוטות וסקסיסטיות, בלשון המעטה.

 

המשטרה המקומית פרסמה לפני כמה ימים פוסט בפייסבוק של השוטרת הצעירה, קלייר בינקסי, ולצדה הכיתוב: "השעה 22:00 בלילה, ומשמרת הלילה שלנו מתחילה כעת כדי לשמור על ביטחון סארי עד לשעות הבוקר. אם (ימי עבודה של) 09:00 עד 17:00 זה לא בשבילכם, ויש לכם אנרגיות ויכולת ריכוז בכל שעה, ביום או בלילה, אולי תרצו להצטרף למשפחה שלנו כשוטרים מתלמדים? אנחנו יכולים להציע עבודה שמשלבת שגרה עם מקרים מאוד יוצאים דופן, וזו בהחלט לא העבודה המשרדית הממוצעת, והשכר ההתחלתי הוא 25 אלף פאונד לשנה (כ-116 אלף שקלים)".

 

 (צילום: מתוך פייסבוק)
(צילום: מתוך פייסבוק)

 

בתוך דקות החל עמוד הפייסבוק של משטרת סארי להתמלא בשלל תגובות בנוגע לשוטרת שמחייכת בתמונה, וממש לא לתוכן הניסיון לגייס שוטרים חדשים. התגובות נעו בין התייחסות בוטה למדי למראה החיצוני שלה לבין שלל "פרשנויות" מיניות וגסות לטקסט.

 

לאחר שפורסמו מאות תגובות שאינן הולמות מסרה דוברת מטעם משטרת סארי: "כשוטרת וכחברה בציבור, חשיפה במדיה החברתית לא אומרת שזה בסדר שאנשים אחרים או התקשורת מחפיצים אותך או מגיבים דברים על סמך המין או המראה שלך. סוג כזה של התנהגות לחלוטין בלתי מתקבל על הדעת ורק משקף את חוסר הבגרות של המגיבים".

 

המשטרה הגיבה גם בפוסט עצמו: "אנחנו מזכירים לכם שכל שוטר שאתם רואים ברשת החברתית שלנו הוא אדם בפני עצמו, ואדם אמיתי. זה שאנחנו מפרסמים אותם כאן לא אומר שזה בסדר להחפיץ אותם, והם לא צריכים להיות חשופים לתגובות כאלה על סמך המראה החיצוני שלהם. אנא, כבדו את השוטרים והצוות שלנו והיו מודעים להשפעתן של תגובות שאינן הולמות".

 

התגובות הפוגעניות הרבות הוסרו מהפוסט, וביום שלמחרת הודיעה המשטרה בסארי שהשבוע הקרוב במשטרת המחוז יוקדש ללוחמה בבריונות ברשת, ובין היתר יפורסמו עדויות אישיות של אזרחים שיספרו כיצד גם הם נפגעו מהתנהגות אלימה ברשת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך פייסבוק
השוטרת קלייר בינקסי
צילום: מתוך פייסבוק
מומלצים