שתף קטע נבחר

נעילה בבורסת ת"א: קנון של עידן עופר הוסיפה 6% לערכה

ת"א 35 ות"א 125 ירדו ב-0.4%, מדד הבנקים נחלש ב-1%; קנון דיווחה על מגעים למכירת החברה הבת איי.סי פאואר, ומקביל הודיעה על פרישת המנכ"ל; בזק עלתה ב-1.9% וקטעה רצף של תשעה ימי ירידות

הבורסה בתל אביב חתמה את יום המסחר בירידות שערים במדדים המובילים. המדדים ת"א 35 ות"א 125 ירדו ב-0.4%, מדד הבנקים איבד 1% מערכו. חברת ההחזקות של עידן עופר, קנון, בלטה לחיוב לאחר שדיווחה כי היא מנהלת מגעים למכירת החברה הבת איי.סי פאואר, ומקביל הודיעה על פרישת המנכ"ל. מניית החברה הגיבה בעלייה של 6%.

 

מניות מרכזיות

ריט 1 דיווחה כי היא ושותפיה במתחם רעננה, קבוצת ס.ע.ן זהב וחברת סאנפלאוור, חתמו עם חברת אמדוקס על הסכם שכירות ל-10 שנים. לאמדוקס אופציה להפסיק את ההסכם בהודעה מראש בת חמש שנים. אמדוקס שוכרת כ-76 אלף מ"ר במתחם רעננה והסכם השכירות הנוכחי היה אמור לפוג בסוף 2019. הסכם השכירות החדש, אשר מחליף את ההסכם הקודם, קובע כי הכנסות ריט 1 מדמי שכירות של אמדוקס יעלו לכ-41 מיליון שקל בשנה החל מיולי 2017, לעומת כ-35 מיליון שקל לשנה בהסכם הקודם.

 

אלרון מקבוצת אידיבי מדווחת על קלוזינג של עסקת קלאודין - מיקרוסופט. באחרונה דיווחה החברה כי חברת התוכנה קלאודין נמכרת למיקרוסופט תמורת עשרות מיליוני דולרים. סכום שמוערך בין 50-70 מילון דולר.

 

במסגרת הקלוזינג שהתקיים הבוקר, אמר אדוארדו אלשטיין יו"ר אלרון מקבוצת אידיבי: "אנו גאים בקלאודין ובצוות היזמים, אשר מקבלים היום הכרה בינלאומית לטכנולוגיה המוכחת שלה, מאחד מגופי הטכנולוגיה המובילים בעולם. ענינו הרואות כי ההשקעה בטכנולוגיה ישראלית אכן נושאת נושאת פרי ובכוונתנו להמשיך ולהשקיע במרץ ביזמים הישראלים המוכשרים".

 

חדר עסקאות של בנק הפועלים דורג במקום הראשון מבין 13 בנקים מקומיים וזרים, בדירוג הרבעוני של עושי השוק באגרות חוב ממשלתיות, שפורסם לאחרונה ע"י משרד האוצר. מדובר בדסק עשיית שוק באג"ח בחדר עסקאות של בנק הפועלים שהינו חלק ממחלקת מסחר בריביות. הדסק משרת את הלקוחות הגדולים של הבנק, רובם גופים מוסדיים (מקומיים וזרים). מדי יום ביומו מבוצעות בדסק זה עסקאות בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

 

חברת להב חתמה על הסכם לרכישת פורטפוליו של 18 מרכזי קניות בגרמניה בתמורה לכ-15 מיליון אירו. השטח הכולל של הנכסים המושכרים עומד על כ-19,432 מ"ר , והם מושכרים לתקופות ממוצעות של כ-4.5 שנים. דמי השכירות צפויים לעמוד על כ-1.3 מיליון אירו והתשואה צפויה לעמוד על כ-8.52%.

 

טבע מפטרת 350 עובדים בישראל - במפעל כפר-סבא ובמרכז טבע טק. ההסתדרות הביעה התנגדות לצעד שאותו היא מכנה "חד צדדי". 

 

אדגר השקעות חתמה על הסכם שכירות עם שגרירות גרמניה להשכרת כ- 5,300 מ"ר משרדים וכ- 360 מ"ר מחסנים ושטחים טכניים בחמש הקומות התחתונות במגדל C בפרויקט אדגר 360 (ברחוב השלושה בת"א), וכן 60 מקומות חניה בבניין. ההסכם נחתם ל-10 שנים עם אופציות להארכה. בתמורה תשלם השגרירות סכום שנתי של 5.7 מיליון שקל, צמוד למדד.

 

איידיאו מדווחת כי החברה הבת איידיאו פרופרטיז (ADO Properties) השלימה גיוס אג"ח של כ-400 מיליון אירו ממשקיעים מוסדיים בבורסה בלוקסמבורג. להנפקה הוזרמו ביקושים בהיקף של כ-900 מיליון אירו. האג"ח יישאו ריבית שנתית נקובה קבועה של כ-1.5%, והן דורגו על ידי Moody’s בדירוג Baa2 באופק יציב. הגיוס ממתין לאישור רשות הפיקוח הפיננסית בלוקסמבורג.

 

מנכ"ל קנון יואב דופלט פורש מהתפקיד. כך מדווחת הבוקר לבורסה חברת ההחזקות שבשליטת עידן עופר. דופלט יסיים את כהונתו כמנכ"ל בתחילת ספטמבר. במקביל עדכנה קנון על קבלת הצעות לרכישת הפעילות (או חלק מהפעילות) של החברה הבת איי.סי פאואר באמריקה הלטינית. קנון חוזרת לבורסה בת"א בפער ארביטראז' שלילי של 2.1%.

 

ברקע למסחר

מדד ת"א 35 סגר בחמישי האחרון עלייה שבועית של 0.1%, ת"א 125 נסוג ב-0.3%. עוד ברקע למסחר, הירידות הקלות שנרשמו בשישי בניו יורק - דאו ג'ונס ירד ב-0.2%, נאסד"ק ו-S&P 500 ירדו ב-0.1%.


פורסם לראשונה 23/07/2017 10:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים