שתף קטע נבחר

אלסקה: הלך לעולמו "ראש העיר החתול"

החתול סטאבס נבחר לפני 20 שנה לראש העיר טלקיטנה בעקבות הצבעת מחאה של התושבים. משפחתו המאמצת הודיעה על מותו של המנהיג האהוב ששרד תקיפה אכזרית של כלב: "היה לוחם אמיתי עד יומו האחרון"

החתול סטאבס, שכיהן ב-20 השנים האחרונות בתפקיד "ראש העיר" טלקיטנה במדינת אלסקה בעקבות הצבעת מחאה של התושבים, הלך אתמול (יום א') לעולמו בשיבה טובה. משפחתו המאמצת של "ראש העיר סטאבס", כפי שכינו אותו התושבים, הודיעה כי הוא חש ברע כבר ביום חמישי האחרון ומת בלילה שבין שבת לראשון.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

בעליו של סטאבס (כינוי לזנב) הספידו אותו: "סטאבס חי במשך 20 שנה ו-3 חודשים. הוא היה לוחם אמיתי עד יומו האחרון. הוא יילל בכל פעם שרצה ליטוף, או שנארח לו חברה כדי שיגרגר במשך שעות. תודה על כך שהגעת לחיינו בשנתיים וחצי האחרונות. היית חתול בלתי רגיל ואנחנו נתגעגע אליך המון. אנחנו מוקירים את התקופה שזכינו לבלות במחיצתך".

 

ראש העיר סטאבס 2017-1997 (צילום: AP) (צילום: AP)
ראש העיר סטאבס 2017-1997(צילום: AP)

 

כראוי לכל פוליטיקאי, סטאבס החזיק בחשבון טוויטר, שבו התייחס לענייני היום גם מחוץ לאלסקה. בציוץ מלפני חודשיים התייחס לנשיא האמריקני דונלד טראמפ: "אולי יש לו כושר שיפוט לקוי, אבל ייאמר לזכותו: מעולם לא היה לו כלב".

 

 

ראש העיר המשופם שרד תקיפה אכזרית של כלב בשנת 2013, ואפילו ידיעת "פייק ניוז" על אודות מותו בשנה שעברה. בכלי התקשורת המקומיים דווח כי אחד מצאצאיו עשוי לרשת את מקומו בראשות העיר. המשפחה

תיארה את היורש הפוטנציאלי בעל אופי דומה לאביו: "דנאלי זכה לאותו אופי של אביו. הוא אוהב את תשומת הלב של הסובבים אותו. הוא ממש הלך בדרכו של אביו".

 

סטאבס נבחר לראשות העיר בשנת 1998, בעודו בן שלושה חודשים בלבד, בעקבות הצבעת מחאה של התושבים שלא התרצו מאף אחד מהמועמדים לראשות העיירה בת 900 התושבים. הוא אף זכה ללשכה משלו - בחנות המקומית שבה נמצא מתחבא בקופסה, זמן קצר אחר לידתו. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
חתול החתול סטאבס ראש עיר טלקיטנה ב אלסקה
צילום: AP
מומלצים