שתף קטע נבחר

אקזיט ענק: נוירודרם הישראלית נמכרת למיצובישי פארמה תמורת 1.1 מיליארד דולר

המחיר משקף 39 דולר למניה במזומן. מניית החברה סגרה את המסחר בניו יורק ביום שישי במחיר של 33.2 דולר. נוירודרם מפתחת שילוב של תרופה ומכשור רפואי עבור הפרעות הקשורות למערכת העצבים המרכזית

אקזיט ענק - נוירודרם הישראלית נמכרת למיצובישי פארמה היפנית תמורת 1.1 מיליארד דולר. המחיר משקף 39 דולר למניה במזומן. מניית החברה סגרה את המסחר בניו יורק ביום שישי במחיר של 33.2 דולר. החברה מפתחת שילוב של תרופה ומכשור רפואי עבור הפרעות הקשורות למערכת העצבים המרכזית.

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

 

עודד ליברמן מנכ"ל נוירודרם ()
עודד ליברמן מנכ"ל נוירודרם

 

אסיפה מיוחדת לאישור העסקה צפויה להתקיים בסתיו, ובהנחה שיתקבלו האישורים הרגולטוריים ואישור בעלי המניות בלוח הזמנים המקובל לעסקאות מסוג זה, נוירודרם צופה שהעסקה תושלם ברבעון הרביעי של 2017.

 

"אנו מאמינים שהעסקה תניב יתרונות חשובים לבעלי המניות של נוירודרם ולחולי מחלת פרקינסון הזקוקים בדחיפות לטיפולים חדשניים", ציין ד"ר עודד ליברמן, מנכ"ל נוירודרם, בהודעת החברה המאשרת את העסקה.

 

נוירודרם מפתחת שיטת הולכה חדשה לתרופות ומתרכזת בטיפול בפרקינסון. בתחום זה היא מקווה להשיק בשנה או בשנתיים הקרובות שני מוצרים: תרופה במינון נמוך, שמחליפה תרופה קיימת בשוק הניתנת בבליעה, וכן תרופה במינון גבוה, שעשויה להחליף ניתוח שבמסגרתו מושתל בחולה מנגנון לשחרור התרופה בגוף.

 

בארצות הברית עומדת החברה בשלהי שני ניסויי שלב 3 בתרופה לפרקינסון ברמת חומרה בינונית וקשה, ותוצאותיהם עשויות להתקבל כבר השנה. גם באירופה החברה עומדת לקראת ניסוי שלב 3, ותוצאותיו צפויות במחצית השנייה של 2018.

 

נוירודרם הונפקה בסוף 2014 והשלימה גיוס של 45 מיליון דולר לפי שווי של 164 מיליון, לאחר שנאלצה להתפשר על השווי. ביולי 2015 גייסה 67 מיליון דולר, הפעם לפי שווי של 356 מיליון דולר.

 

רו"ח גיא פרמינגר מ-PwC ליווה את החברה מאז הקמתה וגם בתהליך המכירה הנוכחי.

 

את נוירודרם ייצגו בעסקה עורכי הדין דן גבע, רונן בצלאל, דיוויד גלאט וטליה גרסטלר ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'. את הרוכשת ייצגו עורכי הדין עידו צמח ונועה רוזנברג סגלוביץ ממשרד גולדפרב-זליגמן.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים