שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  43 שנה אחרי: המוזיקאי אליס קופר מצא יצירה של אנדי וורהול במחסן

  יצירת הפופ של וורהול, ששמה "כיסא חשמלי קטן", נמצאה במעבה הבוידעם של המוזיקאי והשחקן אליס קופר. היא ניתנה לו במתנה לפני 43 שנה, שבמהלכן הספיק לשכוח ממנה. שוויה מוערך במיליוני דולרים

  פתאום קם אדם בבוקר ומוצא יצירה של וורהול במחסן: 43 שנה אחרי שקיבל הדפס של אמן הפופ אנדי וורהול, נזכר המוזיקאי האמריקני אליס קופר שהעבודה מאוחסנת אצלו בבוידעם. היצירה, ששוויה מוערך במיליוני דולרים, תוצע בקרוב למכירה.

   

  ההדפס הנשכח - "כיסא חשמלי קטן", אנדי וורהול (באידבות אליס קופר) (באידבות אליס קופר)
  ההדפס הנשכח - "כיסא חשמלי קטן", אנדי וורהול(באידבות אליס קופר)

  העבודה, מתוך הסדרה "Death and Disaster", הצבועה אדום ונושאת את השם "כיסא חשמלי קטן", לא מוסגרה כלל, ונמצאה על ידי קופר כשהיא מגולגלת בצינור פלסטיק נשכח. המוזיקאי קיבל אותה מבת זוגו משנת 1974, סינדי לאנג, דוגמנית שהכירה את וורהול וקנתה את עבודת הפופ עבור קופר בעלות של 2,500 דולר.

   

  אנדי וורהול ולו ריד (רוז הרטמן) (רוז הרטמן)
  אנדי וורהול ולו ריד(רוז הרטמן)
   

  במסגרת סיבוב ההופעות שלו בשנות ה-70, ליווה את קופר כחלק מתפאורת הבמה המקאברית שלו כיסא חשמלי שהוא אהב במיוחד. לאנג נחשפה לעבודה של וורהול, המבוססת על צילום משנת 1953, ובו כיסא הוצאה להורג מכלא "סינג סינג" בניו יורק - וחשבה שהיא מתכתבת היטב עם חיבתו העמוקה של בן זוגה למורבידיות. לא בטוח שהיא קלעה לטעמו, שכן במשך 43 השנים שעברו מאז היא נשתכחה במעבה המחסן של קופר.

   

  העבודה נמצאה לאחר ששפ גורדון, מי שהיה מנהלו של המוזיקאי, נזכר באפיזודה הנשכחת בזמן ששוחח עם סוחר אמנות על יצירה של וורהול שנמכרה לא מזמן. לאחר שהיא נמצאה, שפ הציע שקופר יציג אותה בביתו, אך משזה שמע על עבודה דומה מאותה סדרה שנמכרה לפני כשנתיים ב-11.6 מיליון דולר - טען המוזיקאי שאינו רוצה משהו בעל ערך כל כך גבוה בביתו. ההערכות הן שהיצירה לא תימכר באותו הסכום שכן היא לא חתומה על ידי וורהול, אך אין ספק שיציאתה לאור היום תוסיף לכיסו של קופר לא מעט דולרים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באידבות אליס קופר
  "כיסא חשמלי קטן" מאת אנדי וורהול
  באידבות אליס קופר
  לאתר ההטבות
  מומלצים