שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יוצאים כבר 4 שנים. למה הוא לא מציע?
  כשרונה ביקשה מבן זוגה טבעת, הוא מצא כל תירוץ אפשרי כדי להסביר לה מדוע זהו לא הטיימינג הנכון כרגע. כעת היא לא יכולה שלא לתהות שמא היא מבזבזת זמנה לשווא. אימון אישי

   

  למה הוא לא רוצה להתחתן איתי?

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ההחלטה להתחתן היא אחת המשמעותיות שנחליט בחיינו. זאת לא רק ההבטחה המאתגרת להיות תמיד ביחד בטוב וברע, זאת גם הצפה של סימני שאלה לגיטימיים, למשל אם הוא או היא הם הראויים והמתאימים ביותר עבורנו. כשרונה הגיעה אליי, היא הייתה סגורה לגמרי על תום. הם ביחד כבר ארבע שנים, מתוכן שנתיים שהם חולקים קורת גג משותפת בדירה שכורה חמודה. היא בת 31 ומוכנה לדבריה להתקדם עם הקשר. היא אפילו בשלה לילדים. אלא שתום עדיין מדשדש במקום.

   

  כשרונה ביקשה ממנו טבעת, הוא מצא כל תירוץ אפשרי כדי להסביר לה מדוע זהו לא הטיימינג הנכון כרגע. הוא גם אמר בצורה ברורה שיש עוד דברים שהם צריכים לעבוד עליהם לפני שהוא מקבל את ההחלטה הזאת. בעיניים דומעות היא סיפרה לי שלמרות שהיא יודעת שהוא אוהב אותה, היא ממש לא בטוחה שהוא אכן מתכוון להינשא לה. "הייתי יכולה לגייס עוד סבלנות, אבל אני לא בטוחה שאינני מבזבזת זמני לשווא", אמרה בצער. "חשבתי שבגיל הזה כבר אהיה נשואה, ואני מפחדת שבסוף אמצע את עצמי שבורת לב ורווקה מבוגרת". מבחינתה היא הרגישה כאילו שהיא הציעה לו להציע לה, וקיבלה ברקס בתמורה.

  האם עליי להסיק מכך שהוא בחיים לא יציע? (צילום: Shutterstock)
  האם עליי להסיק מכך שהוא בחיים לא יציע?(צילום: Shutterstock)
   

  נקודת המוצא של רונה הייתה לחץ, פחד ומנה מכובדת של תסכול. מצבה הרגשי והנפיץ לא הוסיף לזוגיות עם תום ורק הביא אותה להיעלב, להתעצבן ולריב, במקום לחזק את הכיף והקרבה שתום ביקש. נקודת הרתיחה הפנימית הזאת גרמה לה לאבד עוד ועוד ממפלס הביטחון שלה בעצמה ולהגיע למצב שהיא מבולבלת ולא יודעת מה הדבר הנכון לעשות - האם לשחרר ולתת לתום את הזמן או להציב לו אולטימטום?

   

  עם הדילמה הזאת התחלנו לעבוד, והמטרה המרכזית לא הייתה לבדוק מה עליה לעשות כדי לגרום לתום להציע, אלא איך לעזור לרונה לפעול מתוך מקום שלם ובטוח. כן התחלנו דווקא בתום, מתוך הנחה שרק אם נבין את הצד שלו בסיפור ואת הצורך האמיתי שבגללו הוא משתהה עם ההחלטה - נוכל לראות את התמונה השלמה. מתוך השיחות על תום התברר שללא קשר אליה יש לו קושי עם קבלת החלטות. הוא נמצא בשלב בחיים שבו הקריירה שלו עדיין לא נמצאת בתוך מסלול שנוסך בו ביטחון. ויותר מזה - כל שינוי קיצוני בחייו מעורר בו פחד וקושי, והוא זקוק לחיזוקים וזמן.

   

  לשחרר את הלחצים

  רונה נלחצה מהזמן שעובר והרבתה להשוות את מצבה לסטטוס של חברותיה שכבר התחתנו. בניסיוננו לשחרר את הלחץ נאלצנו לעבור דרך תחנות הפחד בחייה של רונה, עד שהגענו לחרדת הנטישה שלה. חוסר ההחלטיות של תום גירד אצלה פצע ישן וכואב על בן זוג שנעלם יום אחד והשאיר אותה שבורה ונטולת תשובות. ההפרדה בין הסיפור שהיה לסיפור עם תום הכניסה בה שקט, והיא בחרה שלא לתת יותר לקולות השיפוטיים מסביבה לערער אותה.

   

  מיקוד פנימי

  השלב הבא היה להסתכל בכנות על הקשר ולקבל את העובדה שגם לה יש דברים שמפריעים לקשר הזוגי שלהם. במקום לטאטט אותם מתחת לשטיח, הייתה זו הזדמנות מעולה דווקא לבדוק איך לשפר ולהעמיק את האינטימיות. יותר מזה, נוצרה כאן הזדמנות אמיתית להביט פנימה, להפסיק להיתלות בצד השני ולראות אם הוא מאשר את הקשר או לא מאשר אותו - ולהתחיל להבין מה חשוב לה שיתקיים ביניהם מלבד מטבעת ו-300 מוזמנים.

   

  אומרים שכל עכבה לטובה, והרבה פעמים זה נדמה כמו עוד אמרה שחוקה ומיותרת. אבל בפריזמה אחרת, לרונה יש הזדמנות לצאת מהאוטומט ומהגדרות החברה ולהפוך את הקשר למה שהיא רוצה שהוא יהיה.

   

  חמוטל לוי לשם היא מאמנת אישית וזוגית בנקודתיים - תהליכי זוגיות

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "יוצאים כבר 4 שנים. למה הוא לא מציע?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים