שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אמיר פרישר גוטמן הובא למנוחות. בן זוגו: "אהוב לבי, אגשים לך את כל החלומות"

  בני משפחה, חברים ועוד אלפי מכרים ומעריצים לבשו לבן - כפי שביקש לפני מותו - וליוו את הזמר אמיר פרישר גוטמן בדרכו למנוחת עולמים. הבעל ינאי פרישר: "נשמת את הנשימות האחרונות שלך, לחשתי לך 'אני אוהב אותך' - ונפרדת". שירי מימון הקדישה לו שיר, וגם חבריו נשאו דברי הספד: "הים עשה לנו בית ספר, הוא לא נתן לנו להציל אותך - והוא רצה רק אותך"

   

   

  "אמירי, אהוב לבי, הנפש שלי, בשר מבשרי. תמיד היינו מחוברים בוורידים. תודה, תודה על המסיבת פרידה. תודה על 15 שנה ביחד, תודה שנתת לי להציל אותך שנה שלמה, תודה על הפרידה המדהימה הזאת. נשמת את הנשימות האחרונות שלך, לחשתי לך 'אני אוהב אותך' - ונפרדת. אתה הכול בשבילי. אגשים לך את כל החלומות". במילים מרגשות אלו נפרד ינאי פרישר מבן זוגו אמיר פרישר גוטמן, שהלך לעולמו ביום ראשון בגיל 41 והובא למנוחות הערב (א') בבית העלמין האזרחי "מנוחת עולם" בנתניה. כמה דקות לאחר דברי הפרידה הללו, נטמן ארונו. אביו, שמואל פייגר, קרא עליו קדיש ופרץ בבכי.

   

  בן הזוג ינאי פרישר מגיע לבית העלמין (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  בן הזוג ינאי פרישר מגיע לבית העלמין(צילום: מוטי קמחי)

  "היית אח ובן מדהים, הדוד הכי טוב בעולם", נפרד ממנו אחיו, אייל פרי. "אני מקווה שכולם יבינו את המסר שעליו נלחמת בימים האחרונים - Love is Love. הכאב גדול מאוד, אתה משאיר בלבנו חלל עצום". הוא סיפר גם על חגיגות השנה לגילוי האבחנה המוטעית של הסרטן - אותן חגיגות שהסתיימו באסון, כשפרישר גוטמן נסחף לים וטבע. "עברת אחד-אחד, וסיפרת, והודית, והצטלמת - כל היום חיבקת, לקחת לשיחות אישיות ושוב בכית. סגרת את כל המעגלים ועלית לשמיים בסערה כמו שרק אתה יודע. נותרו רק הזכרונות. תראה שוב כמה אנשים באו להודות לך על הלב גדול שלך. אתה יכול לראות בכמה אנשים נגעת - מהאמנים שליווית ועד החולים שליווית. 41 שנות יצירה באו אל קצן".

   

  אייל פרי, אחיו של פרישר גוטמן, מגיע להלוויה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  אייל פרי, אחיו של פרישר גוטמן, מגיע להלוויה(צילום: מוטי קמחי)

  בני משפחה, חברים ועוד אלפי מכרים ומעריצים הגיעו להלווייתו של הזמר, ביניהם מאיה בוסקילה, מיכל אמדורסקי, עוז זהבי, רוני ויעל דואני, טל מוסרי, עידן יניב, דני רופ ויורם זק. לבקשת המשפחה, ובהתאם לרצונו של פרישר גוטמן, הנוכחים בטקס ההלוויה הגיעו כשהם לבושים בלבן - ובכניסה לבית העלמין חולקו להם פרחים לבנים. "אמיר רצה 'פסטי-גוטמן' בהלוויה שלו, קרנבל ושמחה גדולה", הסביר אחד מחבריו, "והאמת שהוא רצה עוד דברים משוגעים שרק הוא יכול לבקש - אבל אנחנו לא מסוגלים להרים פסטיבל כזה. זה גדול עלינו. אנחנו לא אמיר, ולא יהיה לנו עוד אחד כמוך".

   

  עודד מנשה ויעל בר זוהר (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
  עודד מנשה ויעל בר זוהר(צילום: דנה קופל)

   

  מיכל ינאי ומיקי קם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  מיכל ינאי ומיקי קם(צילום: מוטי קמחי)

  אחד מחבריו הקרובים, מרטין אומנסקי, אמר כי "האובדן מרגיש כמו קטיעה של איבר בגוף". הוא שחזר גם את הרגעים הקשים במסיבה שהסתיימה באסון: "הים עשה לנו בית ספר, הוא לא נתן לנו להציל אותך. והוא רצה רק אותך. שחר הקטנה ויעלי לא עניינו אותו. לא נשכח את רגעי האימה איתך במים. אבל הזיכרונות הטובים איתך ינצחו את זה.

   

  "בשם כולם - תודה על הכול. על שהצלת לי את החיים בכל-כך הרבה מובנים, על שלימדת אותנו שיעור בחברות אמיתית ובאהבה ללא תנאים. דבר אחד אחרון - סליחה ומחילה, סליחה שלא הצלחנו להציל אותך. ובכלל סליחה אם פגענו בך. אתה מלאך. המלאך של כולנו". יואב, חבר נוסף שנשא דברים בטקס, אמר כי "בליל שישי האחרון, בחוף, אמרת שהטרגדיות שלך מאחדות את כולנו. אני אומר שאלה לא הטרגדיות - זה אתה שמאחד את כולנו".

   

  מיכל אמדורסקי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  מיכל אמדורסקי(צילום: מוטי קמחי)

  טל מוסרי ורוני דואני (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  טל מוסרי ורוני דואני(צילום: מוטי קמחי)

  עמוס תמם ושלום מיכאלשווילי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  עמוס תמם ושלום מיכאלשווילי(צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   

  שמואל פייגר, אביו של פרישר גוטמן, אמר אמש ל-ynet כי הבקשה ללבוש לבן הגיעה למעשה מבנו: "אמיר כתב לעצמו איך תיראה הלוויה, הוא הכין את עצמו לגרוע מכול. הוא ביקש שכולם יבואו בלבן, וביקש גם שלא נתאבל ונבכה. אבל זה קצת מוגזם להתחייב כי המציאות כופה עלינו ואי אפשר שלא לבכות עליו. אני מקווה שהוא יהיה מרוצה מההפקה שעשינו לכבודו". לבקשת המשפחה, טקס ההלוויה עצמו לא צולם.

   

  טקס האשכבה בתיאטרון הבימה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  טקס האשכבה בתיאטרון הבימה(צילום: מוטי קמחי)

   

  "תודה על שחר": אחיו של פרישר גוטמן הודה לו שהציל את בתו

  "ליטפתי, אמרתי לו שיילחם - אבל הרגשתי שזה בלתי אפשרי": ראיון עם האב

  "אל תפסיקו, עד שההוא למעלה יחליט": הסרט לזכרו של פרישר גוטמן

   

  מוקדם יותר הוצב ארונו של פרישר גוטמן בתיאטרון הבימה, שם גם נערך טקס האשכבה - ואלפים הגיעו להיפרד ממנו גם שם. "עלית בסערה השמיימה - כמו שרק אתה ידעת. עכשיו הגיע זמן לנוח", אמר אחיו, אייל פרי. "אנחנו מודים על כל רגע שהיית איתנו, תודה על שחר", הוסיף האח, כשהוא מתייחס לבתו - האחיינית של פרישר גוטמן, שהייתה איתו בים בעת האסון ושאותה החזיק מעל למים עד שלבסוף נותר באפיסת כוחות וטבע בעצמו.

   

  אחיו של פרישר גוטמן בטקס האשכבה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  אחיו של פרישר גוטמן בטקס האשכבה(צילום: מוטי קמחי)

  "לפני שנה וחצי כבר הכינו אותנו לפרידה - כמה שבועות, כמה חודשים גג", הוסיף פרי, וסיפר על התקופה שבה פרישר גוטמן אובחן כחולה סרטן - אבחנה שהתבררה כשגויה כמה חודשים לאחר מכן. "מאז שגילית שאתה לא חולה, היה לך קשה, אבל השקעת בכולם אנרגיות שלא היו לך. עד הטיפה האחרונה. אמרת שלעזור זו השליחות שלך. כזה היית. לב גדול, נשמה ענקית. לוחם אמיתי ללא גבולות וחסמים, נלחמת בתקשורת, בכנסת. אתה סמל".

   

  בן הזוג, ינאי פרישר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  בן הזוג, ינאי פרישר(צילום: מוטי קמחי)

  הראל סקעת. שר במהלך הטקס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  הראל סקעת. שר במהלך הטקס(צילום: מוטי קמחי)

  טקס האשכבה נפתח בדבריה של גילה אלמגור, שחיתנה את פרישר גוטמן עם בן זוגו ינאי פרישר. "התכנסנו להיפרד בלב מרוסק ממי שאלוהים בחר דווקא בו, שהרי היה פרח הפרחים שבחממה. ברוך כישרון, בעל אב ואמיץ. אמיץ מאין כמוהו. הטוב שבאנשים", אמרה בקול שבור מדמעות השחקנית, שהגיעה לטקס במהלך הפסקה מהצגה באולם סמוך. "הוא נאבק בגלים, הציל את הילדה, והים טרף אותו". 

   

  נפרדים מאמיר פרישר גוטמן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  נפרדים מאמיר פרישר גוטמן(צילום: מוטי קמחי)

  אחרי דבריה של אלמגור עלה לבמה הראל סקעת, וביצע את השיר "קרן אור" מההצגה "אלאדין" - שביים פרישר גוטמן. "אשיר לך את אחד השירים הכי יפים שכתבת להצגה הזו. זה שיר שינאי אומר לי ששמעת בבית החולים, הזמן שבו נלחמת על החיים שלך", אמר על השיר שהסתיים במשפט: "אולי זהו סוף המשחק, בשבילי זה נגמר, לא יהיה עוד מחר". 

   

  יובל שם טוב וטל מוסרי בטקס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  יובל שם טוב וטל מוסרי בטקס(צילום: מוטי קמחי)

  פרישר גוטמן חגג בסוף השבוע האחרון שנה לגילוי שאינו חולה בסרטן, עם כמה מחבריו הקרובים ובני משפחתו. המסיבה המצומצמת נקטעה בפתאומיות בשעות הצהריים בשבת, כשפרישר גוטמן ואחייניתו נכנסו לים ונסחפו. כמה מהנוכחים במקום הצליחו לחץ את האחיינית שחר, אך עד שעלה בידיהם להביא את פרישר גוטמן לחוף, הוא כבר היה מחוסר הכרה. פראמדיקים של מד"א פינו אותו תוך ביצוע פעולות החייאה לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם הצליחו להחזיר לו את הדופק - אך אחרי יותר מיממה שבה נלחמו על חייו, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. הוא הותיר אחריו בעל, ינאי פרישר, ואת בנם המשותף רוי בן ה-4.

   

  טקס האשכבה בתיאטרון הבימה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  טקס האשכבה בתיאטרון הבימה(צילום: מוטי קמחי)


  פורסם לראשונה 25/07/2017 17:42

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יובל חן
  אמיר פרישר גוטמן
  צילום: יובל חן
  לאתר ההטבות
  מומלצים