שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אינטרנט זהב ירדה ב-4% בבורסה - איבדה מחצית מערכה מתחילת השנה
  ת"א 35 ות"א 125 ננעלו בקרבת רמת הפתיחה; מניות מגזר התקשורת נצבעו אדום: בזק איבדה 0.5% מערכה במחזור הגבוה בבורסה - 71 מיליון שקל, סלקום החסירה 3.1% ופרטנר ירדה ב-2.5%
  הבורסה בת"א חתמה את יום המסחר ביציבות במדדים המובילים. המדדים ת"א 35 ות"א 125 ננעלו בקרבת רמת הפתיחה. מניות מגזר התקשורת נצבעו אדום: מניית בזק איבדה 0.5% מערכה במחזור הגבוה בבורסה - 71 מיליון שקל. סלקום החסירה 3.1% ופרטנר ירדה 2.5%. כשברקע החקירה המתפתחת בחברה, אינטרנט זהב ירדה ב-4% והשלימה ירידה של 52% מערכה מתחילת השנה. בי-קום ירדה ב-0.6% והשלימה ירידה של 18% מתחילת החודש.

   

  מניות מרכזיות

  ביוליין, חברה ביופרמצבטית לפיתוח קליני של תרופות המתמקדת בתחומי האונקולוגיה והאימונולוגיה, הודיעה כי בעלת המניות העיקרית של החברה, התקשרה בהסכם מחייב לביצוע השקעה ישירה נוספת של 9.6 מיליון דולר בחברה. ובכך, תגדיל את האחזקות שלה בחברה לשיעור של 24.9%. העסקה צפויה להיסגר עד ליום 31 ביולי 2017, בכפוף לתנאי הסגירה הנהוגים.

   

  שלמה נדל"ן, מקבוצת שלמה, הודיעה כי חברת דירוג האשראי מידרוג, עלתה את דירוג החברה לקבוצת ה-A. בחברת הדירוג מציינים כי: "העלאת דירוג נובעת,

  בין היתר, מהתקדמות החברה בהגדלת התזרים הפרמננטי, חיזוק ההון העצמי ושיפור פרופיל הסיכון העסקי בגין מהלכים שבוצעו במהלך השנה האחרונה, כגון מימוש קרקע בפרנקפורט, חתימה על הסכם שכירות לגבי מלון מהותי בפרנקפורט באופן המקטין את הסיכון התפעולי וכן רכישת נכסים מניבים נוספים".

    

  סאפיינס מדווחת היום על השקת גרסה חדשה למערכת הליבה שלה Sapiens ALIS 7 שתספק למבטחים פלטפורמה מקיפה ומודולרית לניהול פוליסות ביטוחי חיים ופנסיה של לקוחות פרטיים וארגוניים כאחד.

   

  אבוג'ן דיווחה על שיתוף פעולה חדש עם חברת הענק DuPont לפיתוח מוצרים להגברת יבולי תירס. שיתוף הפעולה בין החברות יהיה מחקרי, והחברה לא דיווחה על היקפים כספיים של הפרויקט.

   

  מדיפאואר דיווחה על מכירת נכס בקנדה תמורת 8 מיליון דולר קנדי. החברה דיווחה כי השפעת המכירה על דו"ח רווח והפסד צפויה להיות זניחה, היות והנכסים שלה רשומים על פי שווי הוגן.

   

  אודיוקודס דיווחה על תוצאות הרבעון השני - החברה רשמה הכנסות של 38.7 מיליון דולר, עלייה של 8% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי עמד על 2.5 מיליון דולר, בדומה ל-2.4 מיליון דולר ברבעון המקביל.

   

  ברקע למסחר

  המסחר בוול סטריט נחתם אתמול בעליות, כאשר דאו ג'ונס הוסיף 0.5% ו-S&P 500 התחזק ב-0.3% אחרי דוחות כספיים חזקים של מקדונלד'ס וקטרפילר. השפעת דוחות אלה קוזזה בחלקה על ידי דוחות לא מוצלחים לחברת 3M. בשוקי אסיה נרשמת כעת מגמה מעורבת כאשר ניקיי עולה ב-0.5% ושנגחאי מחסירה 0.4%.

   

  אתמול בוטלה מכירתם של שניים מחמשת הבניינים של אפריקה נכסים, שאותה מנהל אברהם נובוגרוצקי, ברומניה. מדובר בחדשות רעות לא רק עבור אפריקה ישראל, שתיפגע בדיבידנד שעשויה היתה אפריקה נכסים לחלק לאפריקה השקעות, החברה האם, אלא גם לאחים נתי ועופר סיידוף מלוס אנג'לס, שמצויים בעיצומו של הליך רכישת החברה במסגרת הסדר חוב שהיא מבצעת.

   

  המסחר בתל אביב נחתם אתמול בעליות. ת"א 35 ות"א 125 עלו ב-0.3%. מחזור המסחר עמד על 1.2 מיליארד שקל. מניית בזק איבדה 3% ובסה"כ 26% מתחילת השנה. בזק תבחן מחדש את הסכם הניהול של יורוקום - לאור החקירה בחברה. לפי ההסכם, דירקטורים מכהנים שאינם בלתי תלויים או חיצוניים אינם זכאים לתשלום עבור עבודתם כדירקטורים, אולם בזק מעבירה מדי שנה סכום ליורוקום, דמי ניהול, שנועדו לממן את פעילותם. ב-2016 דמי הניהול עמדו על 6.3 מיליון שקל, מתוכם כ-4 מיליון מוקצים לאלוביץ' מתוקף תפקידו כיו"ר הדירקטוריון. בנוסף, המוסדיים מציעים מועמדים מטעמם לדח"צים בבזק, על רקע המשבר בחברה.

   

  מניות הקמעונאות בלטו אתמול על רקע הסכסוך בין נטו ליינות ביתן ורשת מגה, במסגרתו עצרה ספקית המזון את האספה לרשתות של נחום ביתן. הסכסוך דחף למעלה את הרשתות המתחרות - שופרסל עלתה ב-2.5%, רמי לוי הוסיפה 3.4%, התחזקה ב-4.5%, כאשר רבוע נדל"ן, התלויה מאוד בדמי השכירות של סניפי מגה, החסירה 5.2%.


  פורסם לראשונה 26/07/2017 09:59

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים