שתף קטע נבחר

נפלה בכיכר – עיריית חיפה תשלם 63 אלף ש'

מורה שברה את ידה בשל הפרשי גובה במרצפות בכיכר מאירהוף בעיר ונאלצה לעבור שני ניתוחים. בית המשפט קבע שהאחריות מוטלת על העירייה

בית משפט השלום בחיפה קבע לאחרונה כי תושבת שנפצעה כשנפלה בכיכר מאירהוף בעיר בשל הפרשי גובה בין המרצפות במקום, תפוצה על ידי העירייה ב-63 אלף שקל. העירייה לא התחמקה מאחריות, אבל חלקה על הנזקים שנגרמו בעקבות הנפילה. לבסוף הוסכם שבית המשפט יפסוק על דרך הפשרה.

 

האירוע התרחש באוגוסט 2014: התובעת, מורה בת 56, בילתה במתחם קניות בכיכר מאירהוף בעיר כשנפלה ונחבלה בשל שקע ברצפה. היא שברה את ידה ונאלצה לעבור בה שני ניתוחים.

 

תשעה חודשים לאחר מכן היא תבעה פיצוי על נזקיה מעיריית חיפה – האחראית על המתחם. לטענתה היא סובלת מנזקי הפציעה עד כדי כך שהחליטה לעזוב את מוסד הלימודים שבו עבדה. מומחה מטעמה קבע כי הפציעה גרמה לה לנכות בשיעור של 15%.

 

עוד היא טענה כי העירייה ידעה במשך זמן רב על המפגע ברצפת המתחם, אך לא עשתה דבר על מנת לתקנו.

 

העירייה בתגובה הודתה באחריותה למפגע במתחם אבל טענה שהאישה הגזימה והיא לא אחראית לכל הנזקים שמנתה בתביעתה. העירייה הצביעה על מסמכים רפואיים של התובעת, שמהם עלה כי בעבר היא כבר נפלה כמה פעמים והתלוננה על כאבים ומגבלות באותה היד.

 

בהמשך טענה העירייה כי לתובעת לא נגרם נזק כספי ממשי מאחר שהמשיכה לעבוד חרף הפציעה, ובניגוד לקביעת המומחה מטעמה - שיעור הנכות שהנזק גרם לה עומד על 5%.

 

בשל הפערים בין חוות הדעת לגבי שיעורי הנכות של התובעת, מינה השופט אהרון שדה מומחה מטעם בית המשפט שהסכים דווקא עם הערכת שיעורי הנכות מטעם העירייה.

 

השופט הסביר כי הפערים בשיעורי הנכות יכולים לנבוע מההבדל בין הנכות שנגרמה לתובעת בסמוך לאחר הפציעה לבין הנכות כיום, לאחר שטיפלה ביד והמקום נרפא בחלוף הזמן. מכל מקום, הוא הציע לצדדים לאפשר לו לפסוק בתיק על דרך הפשרה, לנוכח העובדה שאין ספק שהעירייה אחראית למפגע במתחם.

 

הצדדים הסכימו להצעתו ובפסק הדין שניתן לאחרונה נקבע כי העירייה תשלם לתובעת 63 אלף שקל בנוסף להוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בסך 12 אלף בתוספת מע"מ.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • שמות באי כוח הצדדים לא צוינו בפסק הדין
  • עו"ד יאיר סמוגורה עוסק בדיני נזיקין
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
אילוסטרציה
צילום: shutterstock
עו"ד יאיר סמוגורה
מומלצים