שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אני הכרתי לך את בעלך, אז את חייבת לי
  "אל תשכחי שאני זו שהכרתי לך אותו. זה שהוא בעלך זה בזכותי. יכולתי לקחת אותו בשבילי, אז תגידי תודה", היתה נועה מטיחה בחברתה בעת ויכוח שיצא מכלל שליטה. סיפור קצר

  "נועה התקשרה ואמרה שהיא מצטערת, אך היא לא תוכל להגיע למסיבת יום ההולדת שלך", הטיח בי בן זוגי, מיד עם כניסתו הביתה. "אופייני לה להתקשר אליך ולא אליי. ועוד יותר אופייני לה להבריז ממסיבת יום ההולדת שלי. מה יש? היא לא יכולה להתקשר אליי ולהגיד לי ישירות? תמיד יש לה את הקטעים האלה".

   

  "היא אמרה שאת לא היית זמינה ושהיא הייתה חייבת לטוס עם הבוס שלה לאיזה כנס באמסטרדם, אז היא ביקשה למסור לך דרכי את אהבתה". הנייד שלי אותת כי התקבלה הודעה בווטאספ מנועה: "מאמי SORRY חייבת לטוס. הסברתי לגדעון. מה להביא לך מתנה מאמסטרדם?". אחרי שתי דקות, שוב הודעה: "מאמוש, אל תהיי כזאת. תגידי מה להביא לך מתנה? את יודעת כמה רציתי ותכננתי לבוא למסיבה ולעשות לך שמח אבל ענייני עבודה, תביני... אני כבר במטוס ולא תהיה קליטה... בבקשה".

   

  איך אני שונאת את דברי החנופה הללו כי הם נאמרים ב"כאילו", וזה מה זה מרגיז. אבל אין ברירה, ואני חייבת לשחק את המשחק. "מה שבא לך...", אני כותבת לה וסוגרת את הנייד. זהו, לא רוצה לשמוע ממנה עד שתעבור לי הג'ננה. האמת, מאוד בניתי עליה למסיבת יום ההולדת ה-40 שלי. כולם אומרים שזה ה-גיל לנשים. שהן בשיא פריחתן בגיל הזה - משוחררות, בטוחות בעצמן, סקסיות ושועטות קדימה בכל התחומים.

  עד מתי תמשיכי לשחק על העובדה שהכרת לי את בעלי? (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  עד מתי תמשיכי לשחק על העובדה שהכרת לי את בעלי?(צילום: Shutterstock)
   

  מאוד רציתי לחגוג את היום הזה בענק, כאילו אין מחר. די, כמה אפשר ילדים, עבודה, בית ובעל, כול יום וכל השנה? צריך גם קצת להתפרע, לתפוס ראש, גם אם זה רק לערב אחד. ותאמינו לי, רק נשים בצוותא, במסיבה עד לא ידע, יודעות להתפרע ולחגוג יותר מכול קבוצת חברים אחרת. על נועה בניתי בעיקר. היא אשת העולם הגדול. באה הולכת, מפלרטטת בכיף, לא עושה חשבון. ובמסיבות? חבל על הזמן. עושה שמח עד בלי די. היא אלופה בהרמת מסיבות. "מסמר הערב" זו הגדרה קטנה עבורה. כולם יודעים שכשנועה בסביבה, יש פצץ של מסיבה.

   

  ועכשיו היא טסה לה לאמסטרדם להתכייף לה, ומה יהיה על המסיבה? כל החשק לארגן את החגיגה הפרטית שלי התפוגג לגמרי. לפתע מצאתי את עצמי שוקעת במחשבות נוסטלגיות על חברתי הטובה נועה. זה הציף אותי בקנאה יוקדת, לא מוסברת אבל מאוד כואבת.

   

  *****

  נועה ונוגה מציינות למעלה מ-20 שנה חברות. הן הכירו במסגרת שירותן הצבאי, ומהרגע הראשון מצאו עניין האחת בשנייה והפכו לחברות בלב ובנפש. בתחילה צחקקו על כך ששמותיהן מתחרזות, בהמשך כבר מצאו הרבה דברים משותפים. הן בילו יחד, חלקו סודות ורקמו חלומות לעתיד. אפילו בחנו גברים מתאימים להקמת הקן המשפחתי.

   

  נועה הייתה זו שהכירה לנוגה את גדעון, מי שהפך לימים לבעלה, עובדה שלא אחת גרמה לדין ודברים ביניהן, לעיתים בבדיחות, אך לא פעם זה ממש הרגיז את נוגה. הו, כמה שנועה ידעה לנגן על כך לנוגה כשהיא רצתה להרגיז אותה. "אל תגידי לי מי זה גדעון. אני מכירה אותו יותר טוב ממך... אל תשכחי שאני זו שהכרתי לך אותו. יכולתי לקחת אותו בשבילי. אז תגידי תודה", היתה נועה מטיחה בחברתה בעת ויכוח שיצא מכלל שליטה.

   

  "עד מתי? עד מתי תנופפי לי עם גדעון? יופי לך, הכרת לי אותו. שידכת לי גבר שהפך לבעלי, זה מבטיח לך את העולם הבא, אבל תפסיקי להרוס לי את העולם הזה". בין לבין, להוציא את התקריות הללו, הן באמת היו חברות קרובות ואוהבות. נועה נותרה רווקה למרות ים המחזרים שמסביבה. היא שידרה כוחניות שהרתיעה את הגברים המחזרים. כל ניסיונותיה של נוגה למצוא לה שידוך מתאים ולאזן את מעמדה מול חברתה, עלו בתוהו.

   

  ברגע של בדיחות הדעת הייתה נועה משתעשעת מולה: "אני מצאתי את אשר אהב ליבי. חופש אהבתי, ולא גבר שכולא את נשמתי. הרי אם רציתי את גדעון יכולתי לקחת לי אותו לאישי, ככה בצ'יק. אבל זאת לא אני. אני פרפר מתעופף. היום אני עם זה ומחר עם אחר ואולי עם אחרת. הכול חופשי ונגיש, אז מדוע צריכה אני לכבול עצמי? אני רואה אותך וכואב לי עלייך. כל היום מתרוצצת מבוקר עד ערב, עבודה, בית ילדים. אוכל, קקי, שעורים, שינה... מטורף. מי צריך את זה? אני בטח לא. עושה מה שבא לי, מתי שבא לי. אף אחד לא אומר לי מה לעשות ואיפה. אני מחליטה. החיים שלי תותים. אמיתי".

   

  אחרי כל מונולוג שכזה ליבה של נוגה היה נצבט, אבל נועה לא היתה מרפה: "נכון נוגה? אני צודקת, נכון? גם את היית רוצה". "רוצה? חולמת על זה. מתה על זה. המציאות שלך היא הפנטזיה שלי... הלוואי עליי!", מלמלה לעצמה נוגה ועיניה מושפלות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  היא נהנית לה ואני תקועה במסיבה לבד
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים