שתף קטע נבחר

טראמפ: "לא ארשה לגייס טרנסג'נדרים לצבא"

נשיא ארה"ב מסר כי הממשל האמריקני לא יאפשר לטרנסג'נדרים לשרת: "לא יכול להיות שעלויות רפואיות עצומות ושיבושים יטרידו את הצבא". החודש נדחה יישום המדיניות שתאפשר לשלב טרנסג'נדרים בצבא ארה"ב

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר אחר הצהריים (יום ד') כי הוא אינו מסכים שטרנסג'נדרים יתגייסו לצבא ארה"ב. הסיבה לדבריו היא עלויות רפואיות גבוהות ו"שיבושים" שיטרידו את הצבא.

"להט"בים למען טראמפ". עצרת בחירות באוקטובר 2016 (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
"להט"בים למען טראמפ". עצרת בחירות באוקטובר 2016(צילום: gettyimages)
בציוץ בטוויטר כתב הנשיא: "אחרי התייעצות עם הגנרלים שלי והמומחים הצבאיים, אנא שימו לב שהממשל האמריקני לא יקבל או יאפשר לאנשים טרנסג'נדרים לשרת בשום תפקיד בצבא ארה"ב". הנשיא הוסיף כי "הצבא שלנו חייב להתמקד בניצחון מכריע ומוחץ, ולא יכול להיות מוטרד מעלויות רפואיות עצומות ומשיבושים שלהם יגרמו טרנסג'נדרים בצבא. תודה לכם".

 

ב-30 ביוני הודיע משרד ההגנה האמריקני על דחייה של חצי שנה בתחילת יישום המדיניות שתאפשר לשלב טרנסג'נדרים בצבא ארה"ב. יישום המדיניות היה אמור להיכנס לתוקפו בתחילת יולי, וההחלטה דחתה אותו לפחות ל-1 בינואר 2018. הדחייה אינה משפיעה על טרנסג'נדרים שכבר משרתים בגלוי בצבא, אך עוצרת את התהליך שהתחיל הפנטגון בזמן כהונת ברק אובמה. בפנטגון נשאלו היום על הודעתו של טראמפ - והפנו את הכתבים לבית הלבן.

טראמפ בנאום לחיילים אמריקנים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
טראמפ בנאום לחיילים אמריקנים(צילום: רויטרס)

דוברת הפנטגון, דנה ווייט, אמרה בתחילת יולי כי מזכיר ההגנה ג'יימס מאטיס החליט על הדחייה בעקבות המלצות שקיבל בנושא. מאטיס כתב במזכר שהפיץ לראשי מערכת הביטחון האמריקנית: "לאחר התייעצות עם ראשי השירותים, קבעתי כי יש צורך לדחות את תחילת הגיוסים למשך שישה חודשים. נשתמש בארכה זו כדי להעריך בזהירות רבה יותר את ההשפעה של הגיוסים הללו על המוכנות והקטלניות של הכוחות".

 

מאטיס הוסיף כי הוא מאמין שמשרד ההגנה צריך למדוד "כל החלטה על מדיניות על פי קריטריון אחד" - האם היא משפיעה על יכולתו של הצבא להגן על האומה. ההחלטה של מאטיס נתקלה בביקורת. סטיפן פטרס, דובר הארגון האמריקני "הקמפיין לזכויות אדם", ששירת במרינס, זעם על ההחלטה ואמר כי במחקר התברר ששירות צבאי של טרנסג'נדרים הוכח כמוצלח.

 

בשנה שעברה הודיע שר ההגנה של אובמה, אש קרטר, על הסרה מוחלטת של המגבלות על שירות טרנסג'נדרים - ויאפשר להם לשרת מבלי שיצטרכו להסתיר את זהותם המינית ומגדרם. עד אותה הודעה נאלצו מי שמזהים עצמם כטרנסג'נדרים להישאר בארון כדי להימנע מהדחה, אבל הודעת שר ההגנה הסירה את האיום מעליהם. לפי ההערכות יש בין 2,500 ל-7,000 טרנסג'נדרים בצבא הסדיר ובין 1,500 ל-4,000 חיילי מילואים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים