שתף קטע נבחר

הרב מצפת שרימה נשים בטיפול הורשע בעבירות מין

במסגרת הסדר טיעון הרשיע בית המשפט את הרב עזרא שיינברג מצפת שהודה בביצוע עבירות מין בשמונה נשים. שיינברג הודה כי תקף אותן מינית במסגרת טיפול שאותו כינה "הרפיה". המדינה תדרוש לגזור על שיינברג יותר משמונה שנות מאסר

 

הרב עזרא שיינברג (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
הרב עזרא שיינברג(צילום: אביהו שפירא)

בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע היום (ד') את הרב עזרא שיינברג, שהודה בביצוע עבירות מין ב-8 נשים במסגרת טיפול שאותו כינה כ"הרפיה". שיינברג הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון, שאינו כולל הסכמה לעניין העונש, כשבהסדר צוין כי התביעה תבקש לגזור על שיינברג יותר משמונה שנות מאסר.

 

במשרד המשפטים ציינו כי "מדובר בתיק מורכב, המתנהל יותר משנתיים כאשר הנאשם נתון במעצר. במהלך ניהול המשפט הציגה ההגנה ראיות חדשות ומשמעותיות, שיש להן השפעה ממשית על האפשרות להוכיח את העבירות, בחלק מהאישומים. בעקבות זאת, החליט הרכב השופטים להפנות את הצדדים להליך גישור פלילי בפני שופטת מגשרת. לאחר שמיעת עמדות הצדדים ובחינת עיקר הראיות, המליצה לצדדים השופטת המגשרת, יפעת שטרית-חדד, לסיים את התיק בהסדר טיעון, על פי מתווה שהציעה".

 

במסגרת הליך הגישור, נפגשו המתלוננות בתיק הן עם השופטת המגשרת והן עם פרקליטת מחוז צפון, שהסבירה להן, בין היתר, את זכויותיהן וכן באופן כללי, את מהות הראיות החדשות ואת השלכותיהן האפשריות בפן המשפטי והאישי. עמדתן של כלל המתלוננות, הן אלו המסכימות להסדר והן אלו שהסתייגו ממנו, נשמעה ונבחנה על ידי הפרקליטות בלב פתוח, וניתן לה משקל בין יתר השיקולים.

 

במשרד המשפטים אמרו עוד כי "בסופו של יום החליטה התביעה לקבל את המלצתה של השופטת המגשרת ואת המתווה שהציעה, ולסיים את התיק בהסדר טיעון כאמור, וזאת נוכח ראייה כוללת של האינטרס הציבורי. בהחלטה זו נלקחו בחשבון כלל נסיבות המקרה, ובכלל זה השלכתן של הראיות החדשות על האפשרות להמשיך לנהל את התיק במתכונת המקורית של כתב האישום, עמדתן של כלל המתלוננות בתיק, המלצתה של השופטת המגשרת ועוד. ההחלטה על הסדר הטיעון התקבלה על דעתו של פרקליט המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
הרב עזרא שיינברג
צילום: אביהו שפירא
מומלצים