שתף קטע נבחר

השיטה ששינתה להמונים את החיים חוגגת 40

שיטת ה-NLP שפותחה בארה"ב בשנות ה-70 רלוונטית היום יותר מתמיד, ומדי יום מצטרפים למעגל האוהדים עוד ועוד אנשים. מה סוד הקסם שלה? אולי זאת הפרקטיות של השיטה, אולי הקלות שבה כל אחד יכול להתחבר אליה או אולי העובדה שתוך זמן קצר משתנים מהיסוד דפוסים, התנהגויות והרגלים מזיקים. או אולי זה הכל יחד. יצאנו לטעום מהשיטה שכולם מדברים עליה

דפנה הורידה 35 קילו ממשקל השיא שלה אחרי 20 שנה של דיאטות שלא עזרו. אמיר נפתר מהגמגום שממנו סבל מגיל 5 ושהרחיק אותו מחברת אנשים, והפך למרצה מבוקש. שניהם זוקפים את ההצלחה לכלים, לתובנות ולעקרונות של ה-NLP שבהם הם משתמשים עד היום כדי לשמר את ההישגים.

 

אז מה זה בעצם NLP? האמת היא שהרבה יותר קל ומרגש לתאר מה השיטה עושה לאנשים, מאשר להסביר איך זה עובד. אבל הנה בכל זאת, על קצה המזלג.

 (צילום: רונן מיימון)
(צילום: רונן מיימון)

המסע הנודע אל התת-מודע

ה-NLP היא שיטה מעשית שמיועדת לחולל כל שינוי שנרצה לעשות בחיים ובכל תחום.

 

איך השינוי נעשה? ע"י זה שאנחנו מתקשרים עם התת-מודע שלנו. כשאנחנו לומדים "להיכנס לתוך הראש" שלנו, אנחנו יכולים פתאום להבין את הסיבות הלא מודעות שמנעו מאיתנו כל השנים להשיג את מה שאנחנו רוצים. ואז, אנחנו מתכנתים מחדש את כל אופן החשיבה שלנו, ואת הדרך שלנו לתקשר עם עצמנו ועם כל מי שנמצא לידנו.

 

פשוט, נכון? את השיטה פיתחו לפני 40 שנה בארה"ב הבלשן והיועץ העסקי ג'ון גרינדר והסופר והמאמן הנודע ריצ'ארד בנדלר. שני אלה החליטו שהם לא עוצרים עד שהם לא מבינים מה גורם לאחדים בכל תחום להצליח הרבה יותר מאחרים.

 

כדי לענות על השאלה הם עקבו במשך מספר שנים אחרי 4 מצליחנים בתחומם, והבינו איך הם עושים את זה. בסיום המחקר הם זיקקו את התובנות שלהם לשיטה פרקטית וקראו לה NLP.

 

השיטה כוללת כלים, טכניקות ותהליכים שמאפשרים לכל אחד ואחת, להשיג בצורה סדורה ומובנית תוצאות בלתי רגילות בזמן קצר. ובעיקר: לשמור על ההישגים לאורך שנים.

 (צילום: רונן מיימון)
(צילום: רונן מיימון)
   

לא השגתם עד היום את השינוי שרציתם? הנה הסיבה

היום קיימת בקרב החוקרים הסכמה רחבה שגם כשאנחנו מודעים לזה שאנחנו מעבדים מידע, הרי שמדובר בחלק מזערי ממה שקורה אצלנו במוח. באופן מפתיע מסתבר שרק 3% מהעיבוד של המידע במוח נעשה בצורה מודעת, ו-97% הם תהליכים אוטומטיים שאנחנו בכלל לא מודעים אליהם. ממש כמו תהליכים לא מודעים אחרים כמו נשימה או ריפו טבעי של פצע שמתקיימים בלי שאנחנו מעורבים בהם.

 

כל עוד המודע והתת-מודע שלנו פועלים באותו כיוון אנחנו מצליחים להיות יעילים, לסמן מטרות ולהשיג אותן. אבל מה קורה כשאנחנו רוצים משהו אחד בצורה מודעת, אבל התת-מודע שלנו פועל בכיוון לגמרי אחר? אז אנחנו נעצרים ומרגישים פתאום פחות נחושים, יותר חלשים ויותר ספקניים.

 

החדשות הרעות? לפי ה-NLP חוסר הסנכרון בין שתי רמות התודעה שלנו, קורה כמעט כל הזמן, וזה אחד הגורמים העיקריים שמפריעים לנו להשיג את המטרות שלנו.

 

החדשות הטובות? ה-NLP מציע דרך ברורה לחדור לתת-מודע שלנו ולזהות את המחשבות או האמונות הלא מודעות, שמפריעות לנו להשיג את מה שבאופן מודע אנחנו כל כך רוצים להשיג. וברגע ש"נאפס" את האמונות שמגבילות אותנו באופן לא מודע – השינוי המיוחל יתרחש כמעט מאליו.

 

קיבלתם תיאבון? בואו לקבל טעימה מה-NLP

זוכרים את דפנה שהורידה 35 קילו בלי דיאטה ואת אמיר שהפך למרצה אחרי שנים של גמגום? אז אחרי שהם חוו את עוצמת ה-NLP באופן כל כך עוצמתי ואישי בקורס שהם עשו, הם התאהבו בתחום (וביניהם) והחליטו לחזור לארץ ולפתוח את מכללת רטר, המכללה הראשונה שתביא את בשורת ה-NLP לישראל.

 

זה היה לפני 25 שנים ומאז הם טיפלו, הנחו והכשירו אלפי מטפלים בשיטת ה- NLP. למעשה 95% ממטפלי ה-NLP בארץ למדו במכללת רטר, שהיא אגב גם הגוף היחיד בתחום שיש לו פיקוח אקדמי של אוניברסיטת חיפה.

 

אם בא לכם לקבל לכמה שעות טעימה מעולם ה-NLP כדי להבין על מה כולם מדברים, בימים אלה דפנה ואמיר מקיימים מפגשי היכרות בכל הארץ עם עקרונות השיטה ועם קורסי ההכשרה למטפלים שיפתחו בשנה הקרובה במכללת רטר.

 

לחצו כאן ומצאו את מפגש "טעימות NLP" הקרוב לביתכם

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים