שתף קטע נבחר

מנהל התקשורת החדש של טראמפ השתלח בעמיתיו: "סכיזופרן ומזד**"

אנתוני סקרמוצ'י תקף בשפה גסה שניים מיועציו הבכירים של טראמפ בשיחה עם כתב ה"ניו יורקר". את ראש הסגל פרייבוס האשים בניסיון להיבנות על גבו של הנשיא טראמפ לויעץ סטיב באנון קרא "סכיזופרן ופרנואיד מז***". טראמפ טרם הגיב לשערורייה החדשה

 

"סכיזופרן ופרנואיד". סקרמוצ'י (משמאל) על פריבוס (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"סכיזופרן ופרנואיד". סקרמוצ'י (משמאל) על פריבוס(צילום: רויטרס)

יורה בתוך הנגמ"ש: מנהל התקשורת החדש של הבית הלבן, אנתוני סקרמוצ'י, הטיח האשמות בוטות ביועציו הבכירים של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ - ראש הסגל ריינס פריבוס והאסטרטג הבכיר סטיב באנון. כך פורסם אמש (ה') ב"ניו יורקר", שציטט קטעים מתוך שיחה של סקרמוצ'י וכתב העיתון. בעקבות ההדים שיצר הריאיון סקרמוצ'י התנצל על הדברים בשני ציוצים שפרסם הלילה בטוויטר.

 

סקרמוצ'י השתלח בשניים בשפה גסה מאוד. הוא בחר לחוות תחילה את דעתו על פריבוס וקרא לו "סכיזופרן ופרנואיד מזד***". השיחה בין סקרמוצ'י לכתב ה"ניו יורקר" החלה כנזיפה מצדו של סקרמוצ'י על כך שגורם מהממשל מדליף לו מידע, כשפריבוס נמצא בראש רשימת החשודים מבחינתו. לאחר מכן החל סקרמוצ'י להתרברב ולומר שיפטר אנשים בצוות התקשורת של טראמפ החשודים בהדלפות.

"רוכב על העוצמה של הנשיא". סטיב באנון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"רוכב על העוצמה של הנשיא". סטיב באנון(צילום: AFP)
 

לאחר שעלב בפריבוס בשיחתו עם הכתב, עבר סקרמוצ'י לדבר על האסטרטג הבכיר של טראמפ, סטיב באנון, שאותו האשים בכך שהוא מנסה לבנות את המותג שלו "כשהוא רוכב על עוצמתו של הנשיא". סקרמוצ'י הוסיף: "אני לא סטיב באנון, אני לא מנסה למצוץ לעצמי את ה***".

 

כאמור, סקרמוצ'י התנצל על ההתבטאויות הקשות בשני ציוצים שהעלה הלילה לטוויטר. בציוץ הראשון כתב: "אני לפעמים נוטה להשתמש בלשון ציורית. אני אמנע מכך בעתיד, אך לא אוותר על המאבק הנחוש למען האג'נדה של הנשיא טראמפ". בציוץ נוסף כתב: "עשיתי טעות כשבטחתי בכתב, לא אעשה זאת שוב".

 

 

דוברת הבית הלבן הטרייה, שרה האקבי סנדרס, אמרה בתגובה לשאלה על הכתבה כי "הממשל מתמקד ברפורמת חוק הבריאות ובנושאים נוספים. הוא השתמש בשפה ציורית, אני לא חושבת שהוא יעשה זאת שוב". היא הוסיפה: "כל התנצלות בנושא צריכה לקרות באופן פרטי בין השניים".

 

הנשיא טראמפ לא התייחס בפומבי להתפרצותו של סקרמוצ'י. כמה מעוזריו של טראמפ פקפקו ביכולותיו של פריבוס ונראה כי מעמדו נחלש. רפובליקנים המקורבים לבית הלבן אמר כי גם משפחתו של טראמפ מתחה ביקורת על פריבוס.

טרם הגיב לסקנדל החדש. דונלד טראמפ (צילום: AFP) (צילום: AFP)
טרם הגיב לסקנדל החדש. דונלד טראמפ(צילום: AFP)
 

גורמים רשמיים בבית הלבן אמרו כי פריבוס ניסה למנוע את מינויו של סקרמוצ'י לתפקיד בבית הלבן. מקורביו של פריבוס אמרו כי מינויו של סקרמוצ'י, יחד עם התפטרותו של הדובר הקודם ומקורבו של פריבוס, שון ספייסר, מהווים סימן רע עבורו.

 

סקרמוצ'י רמז בציוץ, שמאז הספיק למחוק, שהוא חושד כי פריבוס הוא זה שהדליף את הצהרת הממון שלו, וכי ה-FBI צריך לחקור אותו בעקבות זאת. בראיון ל"ניו יורקר" סקרמוצ'י חזר כמה פעמים על כך שפריבוס יתפטר בקרוב וכי הוא מצפה שפריבוס ינהל נגדו קמפיין לאחר מכן.

 

סקרמוצ'י מחק לפני כשבוע ציוצים שפרסם בעבר בטוויטר בהם הביע דעות מנוגדות לאלה של הנשיא טראמפ, בתואנה שמדובר ב"הסחת דעת". הוא כתב בחשבון הטוויטר שלו: "שקיפות מלאה - אני מוחק ציוצים ישנים. דעות עבר התפתחו ולא צריכות להסיח את הדעת. אני משרת את האג'נדה של נשיא ארה"ב וזה כל מה שחשוב". לאחר מכן כתב סקרמוצ'י ש"הפוליטיקה של 'תפסנו אותך' נגמרה. יש לי עור עבה ואנחנו ממשיכים עם האג'נדה של הנשיא לשרת את העם האמריקני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
מנהל התקשורת החדש, אנתוני סקרמוצ'י
צילום: MCT
מומלצים