שתף קטע נבחר

שיימינג בסין: הרינגטון יודיע לכולם שיש לך חובות

בית משפט סיני החל להעניש בדרך יצירתית אזרחים המסרבים לשלם חובות כספיים – כשמתקשרים לטלפון הסלולרי שלהם שומעים את ההודעה: "המנוי שאליו חייגת נמנע מתשלום חובותיו. אנא הפצר בו לשלם אותם. תודה על תמיכתך"

בית משפט בגואניון שבמזרח סין מצא דרך מקורית לגרום לאנשים המתחמקים מתשלום חובות – להעביר את הכסף שהם חייבים: רינגטונים מביישים.

 

בהוראת בית המשפט הותקנו בטלפונים הסלולריים של עשרה בני אדם שנמנעו מתשלום חובות רינגטונים המודיעים לאדם המתקשר אליהם כי המנוי בעל המספר מתחמק מתשלום חובותיו.

"המנוי שאליו חייגת לא משלם חובות". וזה לא השיימינג הראשון (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
"המנוי שאליו חייגת לא משלם חובות". וזה לא השיימינג הראשון(צילום: shutterstock)

כשמתקשרים אל אחד מאותם מנויים סוררים שומעים את ההודעה: "המנוי במספר שאליו חייגת רשום כמי שנמנע מתשלום החובות שקבע לו בית המשפט המחוזי בגואניון. אנא, הפצר באיש זה למלא את חובותיו המשפטיות. בית המשפט מודה לך על תמיכתך".

 

ב"צ'יינה דיילי" הסבירו כי היות שמספרי טלפונים סלולריים בסין חייבים להיות רשומים בשמו האמיתי של כל משתמש – החלפת מספר הטלפון אינה מונעת את השמעת הרינגטון המבייש.

 

וואנג יונג מבית המשפט בגואניון הדגיש כי עד כה נקט בית המשפט את הצעד החריג רק נגד אזרחים שהוא יודע שיש להם האמצעים לעמוד בתשלום החובות, רובם בעלי עסקים מקומיים.

 

אין זו הפעם הראשונה שרשויות אכיפת החוק בסין משתמשות בשיטות שיימינג כדי לגרום לאזרחים לציית לחוק. רק בחודש שעבר דווח כי ערים בסין יוצאות למבצע נגד הולכי רגל שחוצים את הכביש באור אדום, והן עומדות לעשות זאת באמצעות מערכת זיהוי פנים אוטומטית בצמתים. במסגרת המבצע יפורסמו תמונותיהם של העבריינים – על מסכי ענק.

 

הערים שישתתפו בקמפיין המדובר שוכנות בארבעה מחוזות. מאז החלה המערכת לפעול בעיר ג'ינאן שבמזרח סין בחודש מאי היא זיהתה כבר 6,000 הולכי רגל חוצים את הכביש באור אדום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
עונש השיימינג - למי שמסוגל לשלם
צילום: shutterstock
מומלצים