שתף קטע נבחר

מזרחי טפחות במגעים לרכישת בנק אגוד

מזרחי טפחות מאשר בהודעה לבורסה כי המגעים המתקיימים הם על עסקת החלפת מניות, שתוביל למיזוגו של אגוד לתוך מזרחי. חתימה על הסכם תחייב אישור רגולטורי ואישור בעלי המניות

מזרחי טפחות מאשר קיומו של משא ומתן לרכישת מניות השליטה בבנק אגוד - בהמשך לפרסום ב"כלכליסט" אמש בדבר המגעים שמנהלים בין בנק מזרחי טפחות ודיסקונט לרכישת השליטה באגוד. העסקה האפשרית, ככל שתושלם, תיעשה על פי שווי של 1.4 מיליארד שקל לאגוד.

 

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

 

בהודעה לבורסה מציין מזרחי טפחות כי הוא מקיים מגעים לעסקת רכישה שתכלול מיזוג כל מניותיו של בנק אגוד לתוך מזרחי טפחות, כולל מניות גרעין השליטה והמניות המוחזקות על ידי קבוצת שלמה אליהו.

 

הרכישה הנדונה במשא ומתן צפויה להיעשות בעסקת מניות, ובמסגרת זו יקבלו המוכרים תמורת מניות אגוד מניות מזרחי טפחות, על פי שווי המניות בבורסת בתל אביב. המיזוג יתבצע, לכל היותר, בהתאם לשווי שלא יעלה על 60% מההון העצמי הרשום בספרי בנק אגוד, זאת אומרת לפי מכפיל נמוך יחסית של 0.6.

 

יחד עם זאת מדווח הבנק כי טרם נערכו הבדיקות הרלוונטיות להתקשרות בעסקה וטרם גובש מתווה מוסכם. במקביל נערכות בדיקות משפטיות ביחס להשלכות התקשרות שכזו על ההגבלות החלות על בעלי השליטה לעניין חוק הריכוזיות. אם ייחתם הסכם, הוא יהיה כפוף לאישור בעלי המניות של שני הצדדים, ולאישורים הרגולטוריים הרלבנטיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים