שתף קטע נבחר

איפה הילדים אוכלים קילו וחצי סוכר?

אימא שרצתה לערוך לבנה יום הולדת בריא הסעירה את הרשת, והמתנגדים למהלך טענו כי היא מגזימה. הדיאטנית יערה אלוני הגיעה לאולפן ynet כדי להסביר לכולם למה היא צדקה ובדרך הכניסה את כולנו להלם - ולא מסוכר

 

 

עדי רוזן חגגה לבנה בן השש יום הולדת והחליטה להגיש לכיבוד פירות במקום ממתקים וחטיפים, אבל אז הגיעו תגובות מאימהות שערערו את ביטחונה: "זה רק פעם בשנה", "את מגזימה" ו"הילדים לא יאכלו כלום".

 

בעקבות סקר שהעלינו בפייסבוק של ynet נראה כי הדעות של ההורים חלוקות. יש הורים שתומכים בהעלאת המודעות לתזונה בריאה ובשיוני ההרגלים בחגיגות ימי הולדת, ויש כאלו שנבהלו מהמחשבה שילדים יצליחו לחגוג בלי סוכריות ושערות סבתא.  


"לפני שלוש שנים קיבלתי רשימה מהגננת של הבת שלי שכללה סוכריות טופי, סוכריות על מקל, טרופיות וכמובן עוגה, ופלים וחטיפים", מספרת יערה אלוני, דיאטנית קלינית. "עשיתי חישוב ומתברר שבכל מסיבת יום הולדת הם מכניסים לגוף מעל 50 גרם סוכר. סך הכול הילדים מכניסים לגוף ממסיבות בבית ובגן קילו וחצי סוכר בשנה".

 

 ( ) ( )

"מה קורה כשאנחנו הולכים לאירוע?" שואלת אלוני. "אנחנו אוכלים אוכל איכותי ושולחים את הילדים לבר מתוקים לאכול חמצוצים ונחשים. כשאנחנו חוגגים יום הולדת, אף אחד לא אומר 'בואו נשקיע ונאכל חטיפים במקום ללכת למסעדה טובה'.  

 

"אפשר לעשות יום הולדת בריא. שאלתי את ילדיי (7 ו-5.5) אם ביום הולדת בלי ממתקים וחטיפים הילדים יהיו מסכנים. הילדים השיבו שגם ענבים ואבטיח הם מתוקים ולכן ממש לא יהיו מסכנים".

 

לכתבות וטורים נוספים - היכנסו לפייסבוק הורים של ynet

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים