שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "צעירים בוגדים כחלק מתהליך התבגרות"
  מחקר חדש שסקר את הסיבה לבגידות בקרב צעירים בשנות ה-20 לחייהם מצא שתי סיבות מרכזיות שמובילות אנשים צעירים לבגוד בבני הזוג שלהם: היעדר אינטימיות מצד אחד וצורך בהתפתחות עצמית מצד אחר

   

  האיש שהפך את הבגידה לשיר ראפ

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בשנות ה-20 לחיינו רובנו עוזבים לראשונה את בית ההורים בדרכנו לחיים עצמאיים. זה נשמע אידיאלי ומלא השראה כי לכאורה כל הדרכים פתוחות בפנינו, אבל זו גם אחת הסיבות שאנחנו עושים שטויות. מחקר חדש שנערך באוניברסיטת טנסי מצא שצעירים עלולים להיות בעלי נטייה לבגוד בבני הזוג שלהם כתופעת לוואי של התבגרותם וכחלק מתהליך התהוות עצמי שמטרתו להבין איזה סוג של אנשים הם.

   

  המחקר, שפורסם ב-Journal of Sex Research, דגם קבוצה קטנה של 104 אנשים שכבר עברו את גיל ההתבגרות אך עדיין אינם נחשבים למבוגרים. גילם הממוצע של הנבחנים עמד על 22 ורובם הטרוסקסואלים. מלבד זאת, המכנה המשותף לכולם היה ההודאה כי בששת החודשים שקדמו למחקר הם בגדו בבני זוגם. שנות ה-20 בחייו של אדם, הסבירו כותבי המחקר, הן שנים שבהן האדם חוקר ובודק את עצמו ואת סביבתו, את צרכיו במסגרת הזוגית וכן את התלות ההדדית המתפתחת במהלכה.

   

  החוקרים גילו כי רוב מושאי המחקר בגדו בגלל תחושה של היעדר אינטימיות בזוגיות שלהם. נהוג להאמין כי בוגדים אינם שולטים ביצר המיני שלהם ושהיצר הבלתי-נשלט הזה הוא שמכתיב להם להשיג שותפים מיניים מחוץ לזוגיות הקבועה שלהם, אולם החוקרים גילו שברוב המקרים זו פשוט לא הסיבה. לדידם, לסקס עצמו בכלל אין קשר לבגידה. אחד הנחקרים, גבר כבן 24, תיאר מצב רגשי שבו הוא חש "מוזנח רגשית" מצדה של בת זוגו, ולתחושתו היא פשוט לא הייתה שם בשבילו אחרי מוות במשפחה שלו. לעומת זאת, האישה שעימה בגד בבת הזוג תמיד הייתה זמינה לו לשיחה.

  הצעיר סיפר שבת הזוג הקבועה לא הייתה נוכחת בעוד האישה שאיתה בגד תמיד הייתה זמינה לו לשיחה (צילום: Shutterstock)
  הצעיר סיפר שבת הזוג הקבועה לא הייתה נוכחת בעוד האישה שאיתה בגד תמיד הייתה זמינה לו לשיחה(צילום: Shutterstock)
   

  החוקרים מגדירים אינטימיות כצורך התפתחותי עבור בוגרים בתחילת שנות ה-20 לחייהם. אלו שנים שבהן אנחנו עדיין מנסים להבין מה אנחנו רוצים וצריכים מבני הזוג שלנו. החוקרים גורסים כי צורך באינטימיות שלא מקבל מענה מצידו של בן הזוג עלול להוביל אדם לחפש אינטימיות אצל שותף אחר.

   

  סיבה אחרת לבגידה, שכחמישית מהנחקרים הודו בה, היא הצורך בתחושת עצמאות. לא פשוט למצוא את עצמך בגיל שבו ההורמונים, שהחלו לבעבע בגיל ההתבגרות, עדיין משתוללים, העולם כולו פרוס לפניך והאפשרויות לחיים נדמות כבלתי סופיות, וכל זה בזמן שאתה מוגבל לשותף מיני אחד. חלק גדול מהצעירים, טענו החוקרים, בוחרים לבגוד כדי להרגיש שוב את תחושת החופש שהם כל כך משתוקקים לה.

   

  ג'ריקה נורונה, ממובילות המחקר, מספרת שהחליטה לחקור את תופעת הבגידות בקבוצת הגיל הזו בגלל שבגידה היא התנסות רגשית כואבת ובעלת השלכות, ועל כן חשוב לחקור אותה ולהבין מהיכן היא מגיעה. לדבריה, יש להחליף את השיפוטיות המוסרית בניסיון להבין את הסיטואציה ואת הקונטקסט ההתפתחותי של הבגידה. רק כך ההתערבות המקצועית של המטפלים תוכל להיות מדויקת יותר.

   

  אז אומנם חשוב להבהיר שאין תירוץ לבגידה, אבל כן יש לה הסבר. בדרך כלל היא לא סתמית, היא לא נובעת מרוע, חוסר אכפתיות או חרמנות גרידא. המחקר החדש כן מציג את האפשרות המעודדת למדי עבור כל מי שחווה על בשרו בגידה של בן הזוג - וגורס שייתכן מאוד שהבגידה מעולם לא הייתה קשורה בכם או בתפקוד הזוגי שלכם, אלא בתהליך ההתבגרות האישי של הבוגד. תהא הסיבה אשר תהא, כל שנותר הוא לקוות שהבוגדים הצעירים יתבגרו כבר ולא יפגעו באנשים נוספים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""צעירים בוגדים כחלק מתהליך התבגרות""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאטרסטוק
  שנות ה-20 בחייו של אדם הן השנים שבהן הוא בודק את צרכיו במסגרת הזוגית
  צילום: שאטרסטוק
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים