שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ג'ייסון פריסטלי (ברנדון): "עד עכשיו הצלחתי להרחיק את הבת שלי מבוורלי הילס 90210"

  אפילו עם אשתו הוא בקושי מוצא זמן לשמור על קשר, וגם לא עם חבריו הוותיקים לקאסט הסדרה "בוורלי הילס" ("כולם המשיכו הלאה עם הקריירה, החיים והמשפחות"), אבל אחרי שהביט למוות בעיניים פעמיים - ג'ייסון פריסטלי, שייזכר לעד כברנדון וולש, מנסה למצות כל רגע בחיים - וגם לא פוסל אופציה לפרק איחוד. ריאיון

   

  התנגשות חזיתית עם המוות. גייסון פריסטלי (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  התנגשות חזיתית עם המוות. גייסון פריסטלי(צילום: יח"צ)

  לפני כמעט שנתיים, ג'ייסון פריסטלי ראה את המוות בעיניים. זה קרה על סט צילומי הסדרה "The Code" בעודו רכוב על סוס, שברגע מסוים החליט שלא נאה לו לשאת עליו את מי שהיה פעם ברנדון וולש. פריסטלי חטף חבטה חזקה וחווה זעזוע מוח, אך מיהר להרגיע את עוקביו בטוויטר. זה לא היה זעזוע המוח הראשון שלו - וגם לא ההיתקלות הישירה הראשונה עם המוות.

   

  בפעם הקודמת שזה קרה לו, ב-2002, במהלך מרוץ מכוניות (תחביב שטיפח עד לפני מספר שנים), החליק רכבו מכתם שמן על המסלול והתנגש חזיתית בשני קירות. פריסטלי שבר את עמוד השדרה, ריסק את שתי רגליו וספג פציעות חמורות בפניו, בהן עצם לחי שבורה ואף שזז מהמקום. בשלב מסוים הוציאו לו את גלגל העין בהליך מסובך ובנו מחדש חלקים מהגולגולת. לא משהו שיש לו סימן פיזי היום - וגם לא בזיכרון של השחקן.

   

  "אני לא זוכר שום דבר מכל מה שקרה במשך שלושת השבועות לאחר מכן", הוא אומר בריאיון טלפוני בעודו שוהה בלוס אנג'לס. "אבל זה היה רע מאוד. הייתי מאושפז בבית חולים במשך שלושה חודשים, ועברו תשעה חודשים עד שהחלמתי לגמרי".

   

  אני מניח שהיה חשש שלא תוכל אי פעם לחזור לעבוד באותה צורה.

  "היה זמן בבית החולים שבו הייתי מאוד מוטרד מזה. ההחלמה מפציעה קטסטרופלית כמו זו שחוויתי תמיד כוללת גם רגעים טראומטיים. אני לא שונה בכך מכל אחד אחר. החיים קצרים ואתה חייב לחיות כל יום ולמצות אותו. וזה מה שלקחתי מהחוויה הזו. אבל אני חושב שכולם יודעים את זה, נכון?"

   

  לא מעט זמן עבר מאז, ופריסטלי, עוד מעט בן 48, כבר לא דוהר במרוצי מכוניות או על סוסים. עם הזמן, כמצופה ממי שימיו כשחקן הטלוויזיה היפה בסדרת הנעורים הפופולרית ביותר עברו לפני 20 שנה, גם הבחירות המקצועיות שלו השתנו. לשיחת טלפון זו הוא מגיע כדי לדבר על "יוצאים מן הכלל", סדרת טלוויזיה מבית היוצר של "משפחה בהפרעה" ו"כולם אוהבים את ריימונד", שבה הוא ומולי רינגוולד ("מועדון ארוחת הבוקר") מגלמים הורים לחבורת ילדים מחוננים - אקדמית ואתלטית, אך הישגיו של הצעיר שבהם - בינוניים ומטה. פריסטלי מגלם שם את וויין וויני, אבי המשפחה, שרוב התנהלותו מטופשת לא פחות משמו.

   

  מתוך "יוצאים מן הכלל"

  מתוך "יוצאים מן הכלל"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "וויין הוא דמות מאוד מעניינת", הוא אומר. "'יוצאים מן הכלל' זו קומדיה שבה כל הדמויות קצת גדולות מהחיים, כולן קצת מוגזמות. וויין בהחלט לא יוצא דופן במובן הזה. היות שזו קומדיה, כשבנינו את הדמות שלו היינו צריכים למצוא את המוזרויות שיהיו לו, שיעשו אותו אינדיבידואל ויפרידו אותו מיתר חברי הקאסט. אני חושב שדי הצלחנו לתת לו הרבה תכונות מוזרות ומשונות וכן, גם מצחיקות, באותו זמן".

   

  אתה אבא בעצמך. מה מג'ייסון הבאת לדמות של וויין?

  "כלום. וויין חמום מוח, מאוד עימותי, פרנואידי. הוא המון דברים שאני האנטיתזה המוחלטת שלהם. זו דמות מוגזמת שיצרנו לצרכים קומיים, כי הוא כנראה ההורה הגרוע של השנה, כל כך מתעסק בעצמו. הוא היה דמות כיפית לשחק אבל הוא בהחלט לא היה אב השנה".

   

  מה משך אותך בתפקיד הזה?

  "ביליתי את ארבע השנים האחרונות על סט סדרת טלוויזיה בשם 'קוראים לי פיץ', שאותה לא יכולתי לחלוק עם ילדיי הצעירים, ורציתי לעבוד על משהו שאוכל לצפות בו גם איתם. כי הרגשתי שהילדים שלי תוהים פתאום מה העבודה של אבא שלהם. אז כשהציעו לי את התוכנית הזו חשבתי שזו תהיה הזדמנות טובה לעבוד על משהו שאוכל לצפות בו עם הילדים שלי - וגם הזדמנות לעבוד עם מולי רינגוולד. מולי ואני עבדנו יחד בעבר בסדרה אחרת, אז שני הדברים האלה היו הזדמנויות טובות עבורי".

   

  רצה לשחק בסדרה שיוכל לצפות בה עם הילדים. פריסטלי וחבריו לקאסט "יוצאים מן הכלל" (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  רצה לשחק בסדרה שיוכל לצפות בה עם הילדים. פריסטלי וחבריו לקאסט "יוצאים מן הכלל"(צילום: יח"צ)

  מוזר שאתה אומר את זה. הילדים שלך לא צפו אף פעם בשידורים חוזרים של "בוורלי הילס 90210"?

  "לא לא, הילדים שלי רק בני 8 ו-10. הבת שלי עכשיו מאוד סקרנית לגבי 'בוורלי הילס', אבל הצלחתי עד כה להרחיק אותה מזה. אני לא יודע עוד כמה אוכל לעשות זאת".

   

  אתה חושב שזה לא מתאים לילדים? במונחים של היום זו סדרה די נאיבית.

  "כן, אני מניח, בהשוואה לטלוויזיה היום. אבל הסדרה עסקה בנושאים די בוגרים, וניסיתי להגן על ילדיי מהדברים האלה. ילדים היום לא זוכים להיות ילדים לתקופה ממש ארוכה, ואני מנסה למתוח את הילדות של ילדיי כמה שאני יכול".

   

  משהו אומר לי שאם הבת שלך תרצה בכך מספיק - היא תמצא דרך להגיע לסדרה.

  "או, אני יודע. אבל נכון לעכשיו הצלחתי להרחיק אותה".

   

  נגיד, את הסדרה הזו הוא מעדיף שהילדים לא יראו. פריסטלי ב"קוראים לי פיץ" ()
  נגיד, את הסדרה הזו הוא מעדיף שהילדים לא יראו. פריסטלי ב"קוראים לי פיץ"

  לא מעט שנים עברו מאז גילם בפעם האחרונה את ברנדון וולש, הבחור החתיך והחמוד בבוורלי הילס, קול המוסר של הסדרה והאיש שהיווה תמונת נגטיב למסתוריות (המאולצת), מעילי העור ונפש האמן המיוסרת של דילן מק'קיי. הוא המשיך בתעשיית הטלוויזיה מאז, גם אם לא בתפקידים משני חיים, וחילק את זמנו בין תפקידים לפני המצלמה ומאחוריה. כבר בימי "בוורלי" החל לביים, וגם היום, לצד משחק, הוא ממשיך לביים ולהפיק את "Private Eyes", סדרה שהוא גם מככב בה. בישראל, ואולי גם בשאר העולם, תמיד תדבוק בו דמותו של ברנדון.

   

  היה קשה להפריד את עצמך מברנדון ולהראות שיש בך יותר מאשר מה שראו ב"בוורלי הילס"?

  "האם זה היה קשה? אהה... אני מניח שהתרחשה תקופת מעבר. זו רק שרשרת אירועים טבעית. כשאתה משחק דמות כל כך אייקונית בסדרת טלוויזיה שהייתה כל כך אייקונית, תמיד תצטרך לחוות תקופת מעבר כשאתה מסיים אותה ומנסה למצוא אפשרויות חדשות. אני חושב שכולם עוברים את זה. לא הייתי חריג במובן הזה".

   

  פריסטלי ברנדון וולש ב"בוורלי הילס 90201"

    

  למה לדעתך היא הייתה כל כך אייקונית?

  "אני חושב שהתוכנית הזו הייתה פורצת דרך בעולם הטלוויזיה. זו הייתה התוכנית הראשונה שכוונה ישירות לצעירים, בניגוד לתוכניות שכוונו למבוגרים ואולי גם צעירים יכולים לצפות בהן. ומהסיבה הזו צעירים ממש הגיבו אליה באופן שהם לא הגיבו לאף תוכנית פריים טיים טלוויזיונית לפני כן. אני חושב שזה שינה את הפריים טיים לנצח".

   

  אתה שומר על קשר עם חלק מחבריך לסדרה? ראיתי שאתה בקשר עם איאן זירינג.

  "עם חלקם כן. זה קשה, כולם המשיכו הלאה עם הקריירה, החיים והמשפחות שלהם. לי גם ככה קשה לשמור על קשר עם אשתי בימים אלה. אבל אני זוכר שהם ביקרו לפני כמה שנים בישראל וסיפרו שהם נהנו מאוד".

   

  אז הם לא שבו עם רשמים על גמלים ופיצוצים.

  "(צוחק) ממש לא".

   

  לא קל לשמור על קשר. פריסטלי ולוק פרי, בפרמיירת הסרט "Dark Tourist" (צילום: splashnews) (צילום: splashnews)
  לא קל לשמור על קשר. פריסטלי ולוק פרי, בפרמיירת הסרט "Dark Tourist"(צילום: splashnews)

  שאנון דוהרטי חשפה לאחרונה שהיא נאבקת במחלת הסרטן. יצא לך לדבר איתה מאז?

  "לא דיברתי איתה מאז, אבל אני עוקב במדיה החברתית אחר תהליך ההחלמה שלה, וניכר שהיא מבריאה. אני מאוד אסיר תודה על כך שנראה שהיא מחלימה".

   

  קצת מתבקש שאשאל אותך על האופציה של פרק איחוד.

  "בהחלט. היה לנו נהדר לעבוד ביחד, זה היה כיף. אני תמיד פתוח לעבוד עם האנשים האלה שוב".

   

   

  "יוצאים מן הכלל" משודרת בימים א'-ה' בשעה 21:15 בערוץ WIZ ב-yes.

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יח"צ
  פרק איחוד? אופציה. ג'ייסון פריסטלי
  צילום: יח"צ
  לאתר ההטבות
  מומלצים