שתף קטע נבחר

פרשת הצוללות: נאסר כל פרסום של עדות עד המדינה וחקירות עתידיות

בית המשפט אישר צו איסור פרסום לבקשת המשטרה, שלפיה כל פרט מעדותו של עד המדינה מיקי גנור בפרשה, כולל פעולות חקירה עתידיות שיתבצעו בעקבות עדותו, לא יוכלו להתפרסם. תוקף הצו נכון לעתה: כחודש וחצי. השופטת: "רבו הפרסומים באופן שיכול לפגוע בהמשך החקירה באופן ממשי"

 

מיקי גנור בבית המשפט (צילום: רענן בן צור) (צילום: רענן בן צור)
מיקי גנור בבית המשפט(צילום: רענן בן צור)

בקשה דרמטית של המשטרה שאושרה על-ידי בית המשפט: צו איסור פרסום ניתן היום (ג') על-ידי שופטת בית משפט השלום בראשון לציון, עינת רון, ולפיו ייאסר מעכשיו פרסום פרטים על עדותו של עד המדינה מיקי גנור בפרשת הצוללות. איסור הפרסום לא מכסה את הפרטים שכבר פורסמו. השופטת רון: "למרבה הצער אכן רבו הפרסומים באמצעי תקשורת שונים בפרשה זו באופן שיש בו כדי לפגוע בהמשכה של החקירה באופן ממשי. על כן אני מורה על איסור פרסום".

 

הצו, שתוקפו נכון לעכשיו עד 17 בספטמבר, כולל כל פרט הקשור או עולה מעדותו של גנור בפרשה או מההליכים שקדמו לחתימת הסכם עד המדינה. בנוסף, אסור יהיה לפרסם פעולות חקירה שייגזרו מעדותו של גנור כולל עדויות עתידיות או חקירות. בחלק הזה מתייחס הצו לפרסום חקירות של אישים שגנור עשוי להפליל במסגרת עדותו.

 

המשטרה ביקשה להוציא את צו איסור הפרסום מבית המשפט באמצע חקירתו של גנור, שחתם על הסכם עד מדינה לפני כשבועיים ובמסגרתו הוא ירצה שנת מאסר בפועל וישלם קנס בסכום של 10 מיליון שקלים.

 

 

גנור, נציג מספנת טיסנקרופ הגרמנית בישראל ועד המדינה בתיק, נמצא כבר שבוע במתחם ההדרכה של המשטרה בבית שמש וממשיך במסירת עדותו, שכוללת בעיקר פרטים על החשודים בפרשה. גורמים במערכת אכיפת החוק מעריכים כי חקירת הפרשה תימשך עוד שבועות ארוכים כיוון שנדרש זמן רב על מנת לאמת את הדברים שסיפר גנור לחוקריו. עוד הוסיפו אותם גורמים כי בנוגע לחלק מהטענות שהשמיע גנור יש צורך בביצוע חיקור דין של אנשים בחו"ל.

 

עד כה התמקד גנור בעדותו בשני החשודים המרכזיים: עו"ד דוד שמרון ומפקד חיל הים לשעבר אליעזר (צ'ייני) מרום. לטענת גנור, צ'ייני קיבל ממנו סכום כסף גדול בגין עבודות שהיו תמורה לעזרה בקשר מול הקונצרן הגרמני, ואילו שמרון קיבל ממנו אחוזים גבוהים כדי לקדם את החלטה לרכוש את הצוללות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
מיקי גנור
צילום: רענן בן צור
מומלצים