שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: שוטר נתן אישורים להסעת שב"חים תמורת שוחד
  רכז מודיעין נעצר בחשד שסייע לעבריינים תמורת בצע כסף וטובות הנאה, במשך למעלה משנה. החשד התגלה במהלך חקירת נהג מאום אל פחם. הוא טען שיש בידיו אישורים להסעת פלסטינים - אך אלו כלל לא נבדקו. השופטת מתחה ביקורת על המשטרה והורתה לשחרר את הנהג

  תושב אום אל פחם נעצר בחשד שהסיע פלסטינים באופן לא חוקי בישראל - וחקירתו העלה חשד לפיו שוטר סיפק לו אישורים במשך שנים בתמורה לשוחד.

   

  החשוד מאום אל פחם נעצר בחשד להסעת שלושה פלסטינים שאין להם אישור לשהות בשטח ישראל. הוא טען בחקירתו כי ביצע את ההסעות באישור שקיבל מרכז מודיעין במשטרה, ואף הציג בפני החוקרים הקלטות של השוטר. לאחר שהציג את ההקלטות, המחלקה לחקירות שוטרים עצרה לחקירה את השוטר, תושב אזור הצפון.  

   

  המחלקה לחקירות שוטרים מסרה כי רכז המודיעין נחקר בחשד לקבלת שוחד וטובות הנאה. "על פי החשד, השוטר סייע לעבריינים תמורת בצע כסף וטובות הנאה, בכמה מקרים במשך למעלה משנה. בתום חקירתו שוחרר השוטר בתנאים מגבילים", נמסר.

   

  בשנת 2008 הורשע הנהג החשוד בעבירה דומה, ולאחר הרשעה זו תיקים שנפתחו נגדו נסגרו בשל חוסר ראיות וחוסר עניין לציבור. עו"ד ליאור פנחס שמייצג אותו מטעם הסנגוריה הציבורית מסר כי לטענת מרשו, התיקים שנפתחו נגדו במהלך השנים נסגרו - בעזרת רכז המודיעין החשוד. עורך הדין טען כי הרכז סיפק את האישורים להסעת השוהים הבלתי חוקיים, וכי כעת מרשו נעצר מכיוון שהשוטר נעצר "ורוצים להפעיל עליו לחץ".

   

  בחקירתו של הנהג החשוד, לפני שהציג את ההקלטות המסגריות את השוטר החשוד, הוא טען בפני החוקרים כי יש בידיו אישורים - אך אלה כלל לא נבדקו. למרות זאת, המשטרה ביקשה מבית משפט השלום בחדרה להאריך היום (ד') את מעצרו בחמישה ימים. לשאלת בית המשפט מדוע דבריו בנוגע לאישורים לא נבדקו השיבה נציגת המשטרה: "רכז מודיעין אחד עצור, השני בחו"ל. יש רכז שלישי אבל זה לא נבדק מולו". השופטת הדסה אסיף מתחה ביקורת קשה על התנהלות המשטרה, והורתה לשחרר את החשוד מיד.

   

  השופטת אסיף קבעה כי מדובר במקרה שאינו שגרתי ובטענות של החשוד שאינן שגרתיות, ובכל זאת המשטרה לא טרחה לבדוק ובחרה במקום זאת לבקש להאריך את מעצרו. "החשוד מעלה בחקירתו טענות שעניינן תיאומים והסכמות מול אנשים בתוך המשטרה שאת שמותיהם הוא מוסר לשוטר החוקר ובכל זאת לא ראיתי שהמשטרה נקטה בפעולות הנדרשות כדי לבדוק טענות אלה". 

   

  בעניין התיקים נגד הנהג החשוד מאז 2008 שנסגרו, הוסיפה: "הנימוק שאין עניין לציבור הוא נימוק כה תמוה לסגירת תיק המתייחס לחשד שעניינו עבירה שמסכנת מאוד את שלום הציבור וביטחונו, ומתיישב לפחות לכאורה עם דברי החשוד בחקירתו". היא הורתה לשחררו בחתימה שלו ושל ערב על ערבות כספית, וכן דחתה את בקשת המשטרה לעכב את השחרור על מנת לשקול הגשת ערעור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חשד: שוטר נתן אישורים להסעת שב"חים תמורת שוחד"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מועצה איזורית בני שמעון
  אישורים אסורים להעברת שב"חים
  צילום: מועצה איזורית בני שמעון
  מומלצים